Żona między nami

Okładka książki Żona między nami Greer Hendricks, Sarah Pekkanen Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Żona między nami
Greer HendricksSarah Pekkanen Wydawnictwo: Zysk i S-ka kryminał, sensacja, thriller
The Wife Between Us
Zysk i S-ka
2018-05-21
2018-05-21
2018-01-09
Marta Faber
kryzys małżeński małżeństwo manipulacja odmiana losu przemoc psychiczna thriller uczucie zdrada zemsta

Okładka książki Doskonała para Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
Doskonała para Greer Hendricks, Sa...
Okładka książki You Are Not Alone Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
You Are Not Alone Greer Hendricks, Sa...
Okładka książki Anonimowa dziewczyna Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
Anonimowa dzie... Greer Hendricks, Sa...

Po przeczytaniu wielu pozytywnych komentarzy i poleceń tej książki, postanowiłam po nią sięgnąć. Miałam dość wysokie oczekiwania, więc jakieś pierwsze 100 lub więcej stron były dla mnie trochę nużące ale też nie na tyle, żebym nie mogła przez nie przebrnąć lub chciała porzucić dokończenie książki. I całe szczęście, bo (szczególnie od części 2) historia zaczyna nabierać naprawdę coraz ciekawszego wymiaru! Jeśli chodzi o zakończenie, trochę czułam niedosyt, że nie było współmiernej sprawiedliwości (choć może była?),ale końcowe nawiązanie do wątku, o którym możnaby uznać, że był już zakończony/nieważny - naprawdę błyskotliwe!

Pomysł ciekawy, ale książka za bardzo "rozwleczona".

Pomysł ciekawy, ale książka za bardzo "rozwleczona".

Książka trochę za długa, zbyt dużo niepotrzebnych opisów, zakończenie w porządku, ale bez zaskoczenia. Plot twist w połowie książki bardzo fajny.

Ciekawy thriller psychologiczny. Trzyma w napięciu. Ukazuje jak potrzeba kontroli sprawia, że łatwo przekroczyć granicę między idealnym a przemocowym związkiem oraz pomylić miłość i troskliwość z nadmierną kontrolą. Polecam.

Na początku mi sie podobała. Od drugiej części wszystko sie zepsuło. Wszystko mi się pomieszało i byłam bardzo zagubiona. Im dalej tym gorzej. Wynudziłam się. Taka nijaka. Chaotyczna.

"Żona między nami" została napisana w duecie Greer Hendricks&Sarah Pekkanen. Jest to ich pierwsze wspólne dzieło, ale nie ostatnie.

Była żona, młoda następczyni i On.
Zapowiada się standardowo:
jest małżeństwo - wiadomo - idealne. Jednak podobno nic nie trwa wiecznie, więc pozornie doskonały związek się rozpada. On znajduje nową kobietę - piękną i młodszą. Jest jeszcze była żona - zazdrosna, nie pozwalająca mężowi iść do przodu. Banał. Jednak nic bardziej mylnego - za zachowaniem żony kryje się zdecydowanie więcej.
Miłosny trójkąt. Życie jak w bajce. Ofiara i psychopata.
Kto jest kim? Jaką kto pełni rolę? Po której stronie leży prawda?

Zaskakujący i mega zakręcony thriller. W nim nawet czytanie między wierszami nie ułatwia odkrycia prawdziwego oblicza toczącej się historii.

Była żona, młoda następczyni i On.
Zapowiada się standardowo:

Dość przewidywalna, ostatni „plot twist” miał chyba zrobić wrażenie, ale przynajmniej według mnie nie wyszło, głównie ze względu na małe przywiązanie z postacią. Wydaje mi się, że autorki chciały zrobić za dużo zwrotów akcji przez co wyszło dość dziwnie i arealnie.

Dobrze napisany thriller, który – bądź co bądź – jednak mniej zaskoczył, nawet jeśli początkowo wydawało mi się, że będę rozczarowana jego sztampowością. A tu jednak pozytywne zaskoczenie!
Nie podobało mi się tylko, że Vanessa tak w siebie nie wierzyła – z perspektywy czytelnika to lekko irytujące, a jednak bardzo powszechne niestety także i w prawdziwym życiu, że ktoś mocno podkopuje wiarę we własne umiejętności i zdolność trzeźwej oceny faktów i zdarzeń wokół niego. Tutaj Vanessa ulegała i jest to równie smutne, co życiowe niestety.

Książka może faktycznie trochę powolna, ale ma kilka zwrotów akcji i koniec końców zaskakuje. Polecam przeczytać ją w wolnej chwili w ramach rozrywki.

Sarah Pekkanen Żona między nami Zobacz więcej
Sarah Pekkanen Żona między nami Zobacz więcej