My brother's husband #1

Okładka książki My brother's husband #1 Gengorou Tagame
Okładka książki My brother's husband #1
Gengorou Tagame Wydawnictwo: Penguin Random House Cykl: Mąż mojego brata (tom 1) Seria: Pantheon Graphic Novels komiksy
komiksy
2017-05-02
2017-05-02
Anne Ishii
manga bl bara lgbt

Super manga, trafiłam na nią przez przypadek, od razu skusił mnie tytuł. Przeczytałam szybko, muszę wrócić, żeby pooglądać kreskę i zachwycić się historią.
Słodka historia, która ma głębokie drugie dno.

Słodka historia, która ma głębokie drugie dno.

Bardzo dobre rozpoczęcie historii. Jestem ciekawa kolejnych tomów

Bardzo dobre rozpoczęcie historii. Jestem ciekawa kolejnych tomów

Ciekawa pozycja poruszająca ważne tematy, nie mam żadnych zastrzeżeń i wyczekuje kolejnych tomów :)

Sam nie wiem, czego się spodziewałem, ale w ogólnym rozrachunku przeurocze to były okruchy życia - taka trochę "gejowska Yotsuba". Mega wzruch na koniec, jakby gdzieś w pobliżu ciachali katanami całą plantację cebuli. Anyway, mądra i uwrażliwiająca to rzecz, więc jak najbardziej warto.

Świetne podejście do tematu uprzedzeń wobec osób homoseksualnych. Ciekawie poprowadzona historia kontrastu postrzegania świata przez dzieci i dorosłych.
Bardzo dobry humor, choć momentami aż zbyt bliski swojej "czarnej" wersji.

Bardzo dobry humor, choć momentami aż zbyt bliski swojej "czarnej" wersji.

,,Męża mojego brata” autorstwa Tagame Gengoroh miałam od jakiegoś czasu na radarze, ale dopiero teraz w końcu udało mi się go przeczytać. Żałuję, że tyle mi zeszło ponieważ bardzo spodobała mi się ta historia. Nieprzesłodzona i bez zbytniej pompy. Postać Kany zdecydowanie zdobyła moje serce i wniosła wiele do fabuły. Świetnie pokazano na jej przykładzie kontrast bezpośredniego podejścia i rzucania pytań z postawą Yaichiego, który sam by chciał znać odpowiedzi, ale nie miał odwagi albo nie wiedział jak o to zapytać. Jest to kolejny dowód na to, że z krzywdzącymi stereotypami się nie rodzimy, tylko nabieramy je (albo jesteśmy na nie wystawieni) później w życiu poprzez funkcjonowanie w sztywnych ramach społeczeństwa. Dodatkowo, kolejnym plusem jest to, że świadomość Yaichiego odnośnie swoich własnych przekonań i poglądów nie pojawiła się tak o nagle z nieba, tylko powoli z każdym rozdziałem w nim wzrastała. Miło widzieć, że ktoś na drodze autorefleksji rewiduje wpojone szkodliwe stereotypy i dopuszcza możliwość ich szkodliwości i niewłaściwości.

Urzekająca i totalnie urocza. Porusza mnie jak prosto można odpowiedzieć na pytania uważane za totalnie niewłaściwe, krępujące czy ,,dziwne". Wystarczy spojrzeć na sprawę oczami dziecka i jak ono zachwycić się drugim człowiekiem. Kupiłam na próbę, ale w koszyku już czekają na mnie następne części. Nie mogę się doczekać i będę ją polecać każdemu, niezależnie czy jest homo czy hetero. A może i właśnie szczególnie jeśli ktoś jest hetero i nie do końca rozumie o co tak właściwie chodzi z tym lgbt. Cudowna!

1931

No ciekawe. A co najważniejsze, nie jest takie puste. Czegoś się można z niej dowiedzieć.

Patrząc na ostnienie Yaoi można by pomyśleć, że Japonia nalezy do bardzo postępowych i tolerancyjnych krajów. Ta manga pokazuje nieco bardziej realistyczny obraz.
Nadal to sympatyczne okruchy zycia, ale historia wydaje się być wciąż tylko na wstępie, więc zobaczymy co dalej.

Przed przeczytanie nasłuchałam się opinii, że to cudowna pozycja którą powinien przeczytać każdy, a także, że jak żadna inna mówi o tolerancji i uprzedzeniach. Szczerze, przez to wszystko bałam się, że zawiodę się, gdyż moje oczekiwanie były dość wysokie.

Pokazanie perspektywy lekko uprzedzonego głównego bohatera w zestawieniu z dziecinnym czystym spojrzeniem na sprawę jest bardzo dobry posunięciem. Kana nie jest osobą która stoi po przeciwnej stronie barykady, po prostu nie dostrzega "zła" (lub po prostu problemów),które widzi jej tata.

Na plus też były wstawi ciekawostkowo-historyczne. W pewnym sensie dodawały wartości lekturze.

Serdecznie polecam wszystkim, niezależnie od waszego zdania i poglądów. To po prostu warto przeczytać ♡

Jednak, pod osłoną delikatnej historii i miłej kreski dostałam cudowną lekcję na temat miłości w każdym wydaniu....

• Manga
  • Mangi