My brother's husband #1

Okładka książki My brother's husband #1
Gengoroh Tagame Wydawnictwo: Penguin Random House Cykl: Mąż mojego brata (tom 1) Seria: Pantheon Graphic Novels komiksy
komiksy
angielski
Anne Ishii
manga bl bara lgbt

więcej Więcej

Urzekająca i totalnie urocza. Porusza mnie jak prosto można odpowiedzieć na pytania uważane za totalnie niewłaściwe, krępujące czy ,,dziwne". Wystarczy spojrzeć na sprawę oczami dziecka i jak ono zachwycić się drugim człowiekiem. Kupiłam na próbę, ale w koszyku już czekają na mnie następne części. Nie mogę się doczekać i będę ją polecać każdemu, niezależnie czy jest homo...

No ciekawe. A co najważniejsze, nie jest takie puste. Czegoś się można z niej dowiedzieć.

Na prawdę przyjemna i wciągająca manga. W świetny sposób przedstawia to, jak w kulturze japońskiej odnosi się (albo raczej odnosiło w momencie, gdy manga była pisana przez autora) do osób homoseksualnych. Można więc powiedzieć, że w pewnym sensie jest ona też dość edukującą pozycją zważywszy również na pojawiające się wewnątrz mangi edukacyjne wstawki w wykonaniu Mike'a,...

Patrząc na ostnienie Yaoi można by pomyśleć, że Japonia nalezy do bardzo postępowych i tolerancyjnych krajów. Ta manga pokazuje nieco bardziej realistyczny obraz.
Nadal to sympatyczne okruchy zycia, ale historia wydaje się być wciąż tylko na wstępie, więc zobaczymy co dalej.

Przed przeczytanie nasłuchałam się opinii, że to cudowna pozycja którą powinien przeczytać każdy, a także, że jak żadna inna mówi o tolerancji i uprzedzeniach. Szczerze, przez to wszystko bałam się, że zawiodę się, gdyż moje oczekiwanie były dość wysokie.
Jednak, pod osłoną delikatnej historii i miłej kreski dostałam cudowną lekcję na temat miłości w każdym wydaniu....

Moja pierwsza manga. Początkowo przeszkadzała mi jakość rysunków, trudno tu o detale, dociągnięcia kresek, kolor, itd., ale szybko o tym zapomniałem za sprawą historii. Całkiem przyjemnie się to czytało, choć w tle mamy śmierć i żałobę. Polecam, godzinka czytania, a w głowie kiełkują różne pytania.

Manga w bardzo prosty i przystępny sposób przedstawia nam kilka zderzeń kulturowych i problemów społecznych. Może nie jest wybitnie odkrywcza i rewolucyjna, ale spełnia swoją funkcję i mogłaby spokojnie być polecana zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym.

Jedna z najwazniejszych pozycji mangowych, ktore ukazaly sie w 2020. W fajny i wywazony sposob porusza wazny temat spoleczny. Polecam kazdemu.

Przewspaniała manga. Ładna kreska, sympatyczne postacie, ciekawa fabuła i przesłanie 😊. Czekam na kontynuację z niecierpliwością.

Zanim sięgnąłem po tę książkę/mangę spodziewałem się czegoś trochę innego, a mianowicie nie ocenia się książki po okładce XD Może nawet lepiej, bo dzięki temu pozytywnie się zaskoczyłem, że taka książka/manga może w tak trafny sposób poruszać odejście bliskiej osoby, ale też pokazać jak wszyscy jesteśmy równi i tacy sami, choć tak naprawdę co będzie dalej trzeba przeczytać...

• Manga
  • Mangi