Given #6

2021-09-14
Tomasz Molski
manga yaoi dramat romans

Given #6 ♪

Q: Wasza ulubiona piosenka na tymczasowej playliście?

Festiwal amatorski dobiegł końca i finalnie zespół Given niewielką
różnicą głosów przegrał konkurs.
Kapela mimo tego nie poddaje się, a chłopaki dostają od przedstawiciela znanej wytwórni muzycznej szansę na profesjonalny debiut.

Równocześnie dawny przyjaciel Sato zaprasza Ritsuke do swojej kapeli.
Gitarzysta przyjmuje propozycję, nie wiedząc jeszcze, że Hiiragi potrzebuję jego pomocy przy napisaniu ważnej piosenki, której nie umiał dokończyć w przeszłości.

Jaki mógł być tego powód?

Muzyka to jedna z dziedzin sztuk pięknych, która w pewien sposób
wpływa na nasze życie.
Dostarcza nam masę wrażeń, ale również odciąga naszą uwagę
od chwilowych kłopotów.

W serii „Given” muzyka jest niekiedy pomocnym kluczem do
rozwiązania problemów postaci.
Daje im siłę oraz wiarę w lepsze jutro.
Nakłania bohaterów do refleksji.

W szóstym tomie poznajemy bliżej przyjaciół z dzieciństwa Sato.
Odkrywamy też małymi krokami przeszłość zespołu, do którego uczęszczał rudowłosy wokalista.

Oprócz tego nareszcie doczekałam się momentu, w którym autorka poświęciła
większą uwagę Yayoi.
Bardzo się cieszę, że mogłam ją bliżej poznać, chociaż nadal szkoda, że w historii Natsuki Kizu brakuje postaci żeńskich.
Fajnie byłoby, gdyby do serii jeszcze została wprowadzona
jakaś dziewczyna ^^

Bardzo podobała mi się rywalizacja pomiędzy Uenoyamą, a Kashimą.
Ich kłótnie nieraz rozbawiły mnie do łez.

Drugoplanowi bohaterowie zostali tu zepchnięci na bok.
Akihiko Kaji oraz Haruki Nakayama czekają zza kulisami, by w kolejnej części ponownie wejść na scenę – przynajmniej mam taką nadzieję, bo uwielbiam ich duet.

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z gatunkiem boys love, to seria „Given” jest idealnym wyborem na dobry początek ♡♡♡

„Uświadomisz sobie światło pod koniec długiej nocy
Dlatego nawet jeśli to przerażające, mogę dalej żyć.”

Given #6 ♪

Q: Wasza ulubiona piosenka na tymczasowej playliście?

Festiwal amatorski dobiegł końca i finalnie zespół Given niewielką
różnicą głosów przegrał konkurs.

Równocześnie dawny przyjaciel Sato zaprasza Ritsuke do swojej...

Szósty tom „Given” to historia opowiedziana z perspektywy Ritsuki i dawnych przyjaciół Mafuyu, który oddają swoje uczucia instrumentom i muzyce. Troszkę brakowało mi tutaj reszty chłopaków z pierwotnego zespołu, ale za to ucieszył mnie fakt, że to właśnie muzyka jest najważniejsza w tej mandze. Romans zdecydowanie zajmuje drugi plan. „Given” to manga, którą polecam każdemu, kto lubi yaoi, albo kto chce zacząć z nimi przygodę. Czekam z niecierpliwością na kolejny tomik tej historii, bo teraz zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Swoją drogą, odnoszę wrażenie, że w życiu chłopaków jeszcze nie mało rzeczy się zamiesza. Ciekawa jestem, czy i jak uda im się wybrnąć z kolejnych kłopotów.

To jest naprawdę cudowna historia. Bardzo mnie cieszy, że romans nie wybija się na pierwszy plan, ale mamy również pokazane relacje między innymi postaciami, nie tylko miłosne. W tym tomie mamy głownie opowiedzianą historię z perspektywy Uenoyamy, Hiiragiego i Shizusumiego. Akuhiko i Haruki nie pojawili się prawie w ogóle, nad czym nieco ubolewam, bo uwielbiam ich.
Jedyny minus to to, że ten tom jest krótszy od poprzednich. Przez to tym bardziej nie mogę doczekać się następnej części.

Jedyny...

Po ostatnim bardzo dobrym tomie teraz czuję pewien niedosyt. Ta część jest raczej taka spokojna.

• Manga
  • Mangi