Przygotowania

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Okładka książki Przygotowania
Orson Scott CardAaron Johnston
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Druga Wojna z Formidami (tom 1) fantasy, science fiction
Druga Wojna z Formidami (tom 1)
The Swarm
Agnieszka Sylwanowicz
Agnieszka Sylwanowicz
Inne

Okładka książki Lovelock Orson Scott Card, Kathryn H. Kidd
Lovelock Orson Scott Card, K...
Okładka książki Długi kosmos Stephen Baxter, Terry Pratchett
Długi kosmos Stephen Baxter, Ter...
Okładka książki Droga do Diuny Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert
Droga do Diuny Kevin J. Anderson, ...

Czekając na nieuniknione

dalsze losy wojny z Formidami i znajomych z poprzedniego cyklu, więcej polityki i wyraźnych uprzedzeń autora do ludzi jako takich a Chińczyków i wojskowych dowódców w szczególności :) , ciekawa i zachęcająca do dalszej lektury

Niach niach niach, kilka tomow wjechalo jeden po drugim :) i uczta byla!

Niach niach niach, kilka tomow wjechalo jeden po drugim :) i uczta byla!

„Przygotowania” to pierwszy tom trylogii „Druga wojna z Formidami”, który stanowi część prequeli do znanej niemal wszystkim fanom sci-fi serii „Gra Endera”

Po pokonaniu statków zwiadowczych i przybyłych na nich sił formidzkich świat zaczął się przygotowywać do odparcia nieuchronnie nadciągającej drugiej fali ataków. Do zorganizowania odpowiedniej obrony uformowana zostaje Międzynarodowa Flota jednocząca w sobie siły wszystkich państw w celu stworzenia jednolitej armii mogącej operować w kosmosie.

W tym tomie mamy do czynienia w dużej mierze z problemem, z jakim na przestrzeni wieków borykały się wszystkie armie, a mianowicie konfliktu kompetencji z ambicjami, gdzie zdolni żołnierze są tłamszeni przez nieznoszących konkurencji starszych rangą, często niezbyt nadających się na swe stanowiska wojskowych.

Powieści Carda, zwłaszcza te zakotwiczone w świecie „Gry Endera” nigdy mnie nie zawiodły. Z pewnością ma to coś wspólnego z charakterystycznym stylem pisarza, ale przede wszystkim jest tak za sprawą kreowanych przez niego postaci. Mazer jest jednym z moich ulubionych, jednak tuż za nim plasują się Vico, Lem czy Imala.

Powieści te oczywiście polecam wszystkim fanom Science fiction i gwarantuję, że was nie rozczarują.

Wciągająca…

Wciągająca…

Mega, aż zapominałam oddychać przy fragmentach opisów bliskich spotkań trzeciego stopnia głównego bohatera z formidami. MEGA!! :D Zaczęłam serię autora chyba od końca, od "Gry Endera" po obejrzeniu super filmu i doczytaniu, że powstał na podstawie tej właśnie książki. Teraz mam czytelnicze wyprawy chronologicznie w dwie strony na linii czasu: w przeszłość - tomy z przygotowaniami, jak również w przyszłość: zaplanowane przygody bardziej dorosłego Endera. Polecam! :)

Dobra pierwsza część fragmentu serii. Czekam na drugą jak na następny odcinek serialu który bym oglądał. Z ciekawością ale bez szaleństwa.

Nie zawiodłem się. Tym razem trochę mniej filozofii, trochę więcej nanotechnologii, szczypta taktyki i nowe pomysły. Czekam na kolejny tom.

Powieść będącą początkiem drugiej trylogi o inwazji Formidów czyta się z zaiteresewaniem, najwiekszą zaletą są postacie i relacje między nimi, ale niestety niektóre są napisane w bardzo czarno białych barwach bez miejsca na szarosci, przez co historia traci na realizmie. Kolejną zaletą jest naukowy aspekt badania i stopniowego poznawania biologii i mechanik kierujących społecznością rasy. Formidów

Bardzo podobne do 1 wojny... ale mimo wszystko, trochę lepsze. Przynajmniej ten tom jest lepszy od poprzednich. Bo jak będzie z kolejnymi, to się okaże.

Nudna. Wszystko wtórne wobec pierwszej wojny z Formidami.

Nudna. Wszystko wtórne wobec pierwszej wojny z Formidami.

• Orson Scott Card
  • 📗 legimi