The Road to Dune
Diuna, opowiadania
Jimu

Miliony fanów „Diuny” mogą teraz przeczytać niepublikowane rozdziały i sceny z „Diuny” i z „Mesjasza Diuny”, a także korespondencję Franka Herberta ze sławnym wydawcą Johnem Campbellem juniorem. „Droga do Diuny” przedstawia także nowo odkryte dokumenty i rękopisy Franka Herberta, artykuł, który był inspiracją do napisania „Diuny”, oraz „Planetę Przyprawy”, powieść Briana Herberta i Kevina J....

„Droga do Diuny” przedstawia także nowo odkryte dokumenty i rękopisy Franka Herberta, artykuł, który był inspiracją do napisania „Diuny”, oraz „Planetę Przyprawy”, powieść Briana Herberta i Kevina J. Andersona opartą na szczegółowym zarysie pozostawionym przez Franka Herberta.

źródło opisu: www.rebis.com.pl/

źródło okładki: www.rebis.com.pl/

Krzysiek | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

Wielka szkoda, że nie dołączono większej ilości materiałów związanych z samą Diuną (np. pierwsze recenzje) a wsadzono kiepskie opowiadania Kevina Andersona i Briana Herberta.

Marta | 2017-08-18

Wow super, że ta książka powstała! Pojęcia nie miałam żadnego na temat powstawania Diuny, a jest to dla mnie jedno z najważniejszych dzieł sf, a nawet z książek jakie czytałam.. Nie miałam pojęcia jak bardzo pierwotne dzieło różniło się od efektu końcowego..tak naprawdę gdyby powieść została wydana w kształcie roboczym byla by mega słaba a tak dzięki radom i licznym poprawką powstało arcydzieło! Myślę, że ta książka jest pozycją obowiązkową dla każdego fana Diuny i Herberta! Polecam!

astaldohil | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Jeśli wierzyć dwóm panom, K.J. Andersonowi i B. Herbertowi, i w oparciu o ilość zbędnego materiału, jaki udało im się wyprodukować na bazie "domniemanych", często "cudem odnalezionych", zapisków Franka Herberta, to można uznać, że twórca "Diuny" był jedynym swego rodzaju pisarzem, który odniósłszy ogromny sukces na polu literatury science-fiction, pisał był więcej "do szuflady" niż z myślą o publikacji.

Przyjmując w dobrej wierze, oświadczenia niechlubnych spadkobierców znakomitego pisarza o tym, z jakim zaangażowaniem kompletowali szkice, konspekty i porzucone przez twórcę "Diuny" skrawki wydanych i niewydanych części monumentalnej sagi, sięgnąłem swego czasu po "Legendy Diuny". Z trudem zachowawszy zdrowe zmysły i w poczuciu wielkiego niesmaku, dane mi było zdzierżyć dwa pierwsze tomy grafomańskiego popisu, bodajże najbardziej obrazoburczego duetu autorskiego w historii literatury science-fiction.

To było złe! Okropne! Używając analogii - twórczość K.J. Andersona i B....

ania_z_diuny | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Polecam wszystkim fanom świata Diuny.Jedyna książka w której dokładnie jest opisane jak powstaje przyprawa.Opisana jest historia niełatwa powstania książki.Gratka dla fanów odnalezione listy autora do wydawcy.

Fantasy-Bestiarium | 2016-01-10

"Droga do Diuny" przedstawia swoim czytelnikom nowo odkryte dokumenty i rękopisy Franka Herberta. Liczne teksty, które były bazą do powstania serii "Diuna". Czytelnicy będą mieli również okazję przeczytać "Planetę Przyprawy", powieść napisaną przez Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona, która została oparta na szkicu pozostawionym przez samego Franka Herberta. Seria "Diuna" przez te wszystkie lata zebrała całe rzesze wiernych fanów, którzy z zapartym tchem czekają na nowe niepublikowane teksty i opracowania. W "Drodze do Diuny" mamy możliwość przeczytać choćby niepublikowane rozdziały z „Diuny” oraz „Mesjasza Diuny”. W publikacji tej zawarto również korespondencję Franka Herberta z wydawcą Johnem Campbellem juniorem, która to przybliża nam nieco zamysły autora podczas pisania najważniejszych tekstów.

Książka zawiera w sobie zbiór tekstów, które inspirowane zostały Diuną. W większości autorami są Brian Herbert oraz Kevin J. Anderson. Mniejszość opowiadań zawartych w tym...

balint | 2015-12-25
Przeczytana: grudzień 2015

Droga do Diuny okazała się tym, czym zdawała się być na samym początku lektury. Stanowi przegląd różności, tak tematycznych, jak i jakościowych, chociaż ogólny poziom nie jest zły. Faktem jest jednak, iż dzieło skierowane zostało do miłośników uniwersum stworzonego z wyobraźni oraz przemyśleń Franka Herberta. Ci będą usatysfakcjonowani, natomiast osoby obojętne względem pustynnej planety lub zgoła jej nieznające powinny rzecz omijać z daleka. Książka dla koneserów. Tylko i aż.

Zielony | 2015-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2015

"Nigdy więcej Diuny!" - deklarowałem nie raz i nie dwa. Głównie po lekturze "Czerwi Diuny" Briana Herberta i Kevina J. Andersona, czyli zakończenia Sagi Franka Herberta, która dla mnie.... cóż, dla mnie to potwarz dla fanów klasycznej "Diuny". Ogólnie jakość wszystkich okołodiunowych książek pisanych przez tych dwóch autorów ma się nijak do sześcioksięgu Franka Herberta.

Czemu zatem skusiłem się na "Drogę do Diuny"? Jeśli "Diunę" i "Mesjasza Diuny" Franka Herberta porównać do wydania kolekcjonerskiego filmu na DVD, to "Droga do Diuny" jest tą drugą, bonusową płytą zawierającą wywiady z twórcami, wycięte sceny, alternatywne wersje wydarzeń i tym podobne rzeczy. Absolutny must have dla takiego fana książek Franka Herberta jak ja.

Na pierwszy ogień idzie nie lada gratka - minipowieść "Planeta Przyprawy". Twór ten jest opracowaną przez Briana Herberta i Kevina Andersona, na podstawie zapisków Franka Herberta pierwotną wersją "Diuny", którą ojciec Uniwersum odrzucił, po czym napisał...

Marek Adamkiewicz | 2015-09-04

Diuna to powieść wyjątkowa, powieść, którą powinien znać każdy szanujący się fan nie tylko fantastyki, ale ogólnie literatury. Dzieło Franka Herberta wywarło olbrzymi wpływ na współczesną kulturę, inspirując wielu pisarzy i dając mnóstwo niezwykłych doznań czytelnikom. Oryginalny cykl zakończył się na sześciu tomach, później swoje dopiski dołożyli do niego Brian Herbert i Kevin J. Anderson. Ich jakość to kwestia dyskusyjna, najistotniejsze jednak jest to, że Uniwersum Diuny przetrwało. Droga do Diuny jest kolejną wycieczką do tego niezwykłego świata, choć tym razem forma tej wycieczki jest nieco bardziej nietypowa, niż przy zwyczajowych sequelach duetu Herbert/Anderson.

Droga do Diuny to zbiór tekstów inspirowanych Diuną. Autorami części są Brian Herbert i Kevin J. Anderson, inne z kolei (choć tych jest zdecydowanie mniej) wyszły spod pióra samego Franka Herberta. Znajdziemy tu m.in. krótką, około dwustustronicową powieść Planeta Przyprawy, będącą pierwotną wersją Diuny. Ponadto...

gumiak | 2015-09-03

Wyłącznie dla fanów Diuny. Takie "extended edition", nie wnosi nic nowego, jest za to dodatkowym powodem aby ponownie zanurkować w świat Diuny ;)