Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.80 zł

Przygotowania

Nominacja w plebiscycie 2018
Orson Scott CardAaron Johnston Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Druga Wojna z Formidami (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Swarm
Data 1. wydania:
2016-08-02
Prószyński i S-ka
The Swarm
Druga Wojna z Formidami (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Okładka książki Fantastyczne opowieści wigilijne Orson Scott Card, David Gerrold, Joe William Haldeman, Janet Kagan, Krzysztof Kochański, Marek Oramus, Łukasz Orbitowski, Robert Reed, Rudy Rucker, Kristine Kathryn Rusch, Mirosława Sędzikowska, Connie Willis
6,8
Fantastyczne o... Orson Scott Card, D...
Okładka książki Nowa Fantastyka 443 (08/2019) Orson Scott Card, Justyna Lech, Gabriel Marczak, Marcin Podlewski, Redakcja miesięcznika Fantastyka
6,5
Nowa Fantastyk... Orson Scott Card, J...
Okładka książki The Hive Orson Scott Card, Aaron Johnston
8,5
The Hive Orson Scott Card, A...

Okładka książki Dzieci Húrina Christopher John Reuel Tolkien, J.R.R. Tolkien
7,6
Dzieci Húrina Christopher John Re...
Okładka książki Przesilenie Orson Scott Card, Aaron Johnston
7,2
Przesilenie Orson Scott Card, A...
Okładka książki W przededniu Orson Scott Card, Aaron Johnston
7,2
W przededniu Orson Scott Card, A...

Oficjalne recenzje i

Czekając na nieuniknione

Link do recenzji

Nudna. Wszystko wtórne wobec pierwszej wojny z Formidami.

Dobra pierwsza część fragmentu serii. Czekam na drugą jak na następny odcinek serialu który bym oglądał. Z ciekawością ale bez szaleństwa.

Nie zawiodłem się. Tym razem trochę mniej filozofii, trochę więcej nanotechnologii, szczypta taktyki i nowe pomysły. Czekam na kolejny tom.

Powieść będącą początkiem drugiej trylogi o inwazji Formidów czyta się z zaiteresewaniem, najwiekszą zaletą są postacie i relacje między nimi, ale niestety niektóre są napisane w bardzo czarno białych barwach bez miejsca na szarosci, przez co historia traci na realizmie. Kolejną zaletą jest naukowy aspekt badania i stopniowego poznawania biologii i mechanik kierujących...

Na półkach: , , , ,

Bardzo podobne do 1 wojny... ale mimo wszystko trochę lepsze. Przynajmniej ten tom jest lepszy od poprzednich. Bo jak będzie z kolejnymi to się okaże.

Bardzo lubię Carda, jego cykl o Ziemii jest rewelacyjny. Jego trzon opowieści o Enderze: Mówca umarłych i Ksenocyd jest naprawdę wielkim cyklem sf. Niestety im dalej w las tym gorzej, oczywiście ta powieść nie jest zła, jest dobra, jednak jest tu parę rzeczy, które zaczynają mnie irytować. Nie podoba mi się to podejście zero jedynkowe co do postaci. U Carda ktoś jest aż...

Trzyma poziom, lecz niestety w paru miejscach mam wrażenie, że Card nieco się zagalopował ze swoją pomysłowością w sprawie Formidów i nieco zaczął przeczyć historii i faktom z wcześniejszych książek

No niezłe to było. 2 seria bardzo obiecująca. Dobrze się to czyta bo OSC ma lekkie pióro. Powoli dochodzimy do genezy pomysłu na którym opiera się gra Endera. Niektóre dzieci są naszą teraźniejszością mówi półkownik Li.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga Wojna z Formidami zaczyna się odrobinę spokojniej niż Pierwsza. ale poziom trzeba przyznać jest utrzymany, a intrygi dotyczą naszego osobistego, ludzkiego zespołu przywar.
wojna wydaje się być nieuchronna, ale my myślimy o sobie, nie o zagrożeniu. są tacy co nie ustają w wysiłkach, ale nie są do końca traktowani poważnie, ani doceniane ich wysiłki.
zegar tyka.

• 2018