Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach

Okładka książki Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach Marcin Kozioł
Okładka książki Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach
Marcin Kozioł Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Wombat Maksymilian (tom 3) interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wombat Maksymilian (tom 3)
Edipresse
2018-02-15
2018-02-15
Wombat Maksymilian

Obejrzeć kilka filmów o Chinach na YouTube, odwiedzić ten kraj i jeszcze na tym zaroić? A może niech się chociaż podróż zwróci? Co należy zrobić? Ta książka jest odpowiedzią autora. Przygody wombata naciągane niczym guma w starych majtasach. Ot, po prostu, tu byłem, zdjęcia zrobiłem, film też mam, to teraz trzeba spowodować, żeby mój zwierzęcy bohater też w te miejsca trafił. I trafi, choćby nawet nie musiał. I nie wiadomo po co to robił. Wiedza prezentowana w książce jest chaotyczna i przypadkowa. Filmy i mapy są ciekawym uzupełnieniem, ale też pojawiają się na doczepkę. Nie mówiąc już o talii kart, która stanowi dwadzieścia procent objętości. Podsumowując, jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś konkretnego na temat Chin polecam serię dla dociekliwych, a konkretnie "Man Zou. Chiny dla dociekliwych". Zachęcać do tej lektury się nie ośmielę, pomimo tego, iż dziecku się podobała.

W-O-M-B-A-T RAZY TRZY!!!

Któż to kroczy ścieżką, tym razem w słomianym kapeluszu nazywanym douli w towarzystwie… szczurka i dwóch puchatych kulek??? Czy to nie Wombat Maksymilian??? Jeśli przyjrzymy się dokładnie, to dostrzeżemy, że jedna kulka jest większa od drugiej, a do tego ta ostatnia ma kokardę na samym czubku głowy. Malinową!!!

Nasz Maksymilian, słodki koleżko, wybrał się w prawdziwą podróż! Do tej pory przemierzył już podziemnymi korytarzami, lądem i powietrzem, masę kilometrów. Z prawdziwym uporem przedzierał się przez lasy, góry ale i kanały, do tego nawet latać się nauczył aby wypełnić “Misję”!!! Kiedyś trzeba jednak odpocząć, bo Wombat naprawdę ma prawo czuć się już zmęczony. Po tylu przygodach m.in. w Bhutanie (część I pt. “Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka“) oraz w Nepalu (część II pt. “Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”),w końcu nadszedł moment na to, aby zatęsknić za ukochaną rodzinką. Decyzja jest niby prosta: trzeba nareszcie wrócić do domu! Tylko którędy??? Czyżby Wombat stracił orientację w terenie? W III części dowiemy się, czy Maks wróci do rodziny? Wombat potrafi zaskoczyć!

LEKTURA I ROZRYWKA

Marcin Kozioł i Wydawnictwo Edipresse Książki częstują nas kolejną pozycją o wojażach śmiesznego zwierzaka pochodzącego z Australii. Z pewnością lektura umości sobie wygodne miejsce na półeczce! Jest to bowiem opowieść pt. “Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach“, a Maks jest naprawdę przytulakiem jakich mało! Książka o nim zaprzyjaźniła się już z lekturami, które gości nasza biblioteczka ;)! Spróbujcie więc i Wy!

Opowieść Maksymiliana doceni każdy młody podróżnik, niekoniecznie bardzo aktywny! Bo przygoda z książką bywa także pasjonująca, zwłaszcza jeśli przewodnikiem jest Wombat! Aby poczuć azjatyckie powietrze wystarczy podczas lektury skorzystać z aplikacji lub ze strony internetowej, o której pisze Autor zaraz na początku i … już jesteśmy w Chinach!!!

RODZINA MIŁOŚCIĄ SILNA

Słodkie Wombaciki nie mogą żyć bez siebie dłużej niż jest to naprawdę konieczne! Wystarczy im się przyjrzeć – Miłość to ich drugie imię! Tatuś (zdecydowanie lekko przy kości),zaczyna myśleć o Maksie z troską! Wykopany przez synka podziemny kanał łączący Australię i Azję, jest dla niego zbyt wąski, aby ruszyć na poszukiwania… Na szczęście starszy braciszek Maksymiliana, choć może także nie należy do najszczuplejszych, czuje zew przygody i ledwo, ledwo ale mieści się w korytarzu! Klops postanawia znaleźć młodszego brata a przy okazji sam nareszcie poczuje swoim wombackim nosem zapach prawdziwej przygody!!!

Czy oba Wombaty się spotkają?

Na pewno będzie szansa aby zobaczyć Wielki Mur oraz mnóstwo ważnych miejsc w Chinach! Oczywiście bez nowych znajomości też nie mogłoby się obyć. Nie ma możliwości, aby słodkie Wombaty nie zaprzyjaźniły się ze zwierzakami z Azji! Bohaterowie odwiedzą Pekin, posmakują nowych potraw, dowiedzą się do czego służą dwie pałeczki… Zobaczą prawdziwe riksze, usłyszą bębny, zakradną się nawet do Zakazanego Miasta, a następnie trafią na Armię z kamienia! Zwiedzą Hongkong, a potem i Makao! Zuza i Tata Wombat czujnie będą dopełniać tej wspaniałej podróży licznymi informacjami. A na koniec, braci dopadnie malinowe szczęście…

Książkę serdecznie polecam, jest w niej wiele tajemnic do odkrycia, dróg do przebycia, korytarzy do przekopania, ćwiczeń do wykonania! A dla rozrywki – cała talia kart z Wombatem na końcu książki do wykorzystania oraz gra!

Marcin Kozioł jest kung fu w pisaniu przygodowo-podróżniczych książek dla dzieci 🙂

W-O-M-B-A-T RAZY TRZY!!!

Nasz Maksymilian, słodki koleżko,...

„ … szczęśliwy będzie ten, kto żyje zgodnie z zasadami Nieba i oddaje cześć przodkom, a dzięki temu zapewni sobie dach nad głową i żywność – a ta trafi do jego ust …”

Przed Wami trzeci tom przygód małego i zabawnego zwierzątka – Wombata Maksymiliana. Brzmi to bardzo poważnie, ale akcja rozgrywa się w Chinach. Mały odkrywca i ciekawy maluszek pozna Pekin, Szanghaj, Honkong i Makao. To nauka połączona z wycieczką, palcem po mapie.

Autor Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Przyznam szczerze, że nie znałam wcześniej jego twórczości. Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, czyli magicznej i dość nietypowej szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą królową Elżbietą II i o mały włos, nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika. Pisarz to zapalony podróżnik, który zwiedził ponad 40 krajów. W tym momencie przyznam, że mu zazdroszczę …

Fabuła książeczki jest ciekawa. Wyjazd w tak daleką podróż nie był do końca planowany. I co teraz? Wombat Maksiu robi wszystko „na maksa” i to najlepiej, jak umie. To on wykopał długi tunel, oraz poznał wiele interesujących miejsc na ziemi. Każda książka opowiada o innych przygodach i dlatego bez problemu, możecie zacząć czytać poszczególny tom osobno, bądź w całej serii.

Wombat ma swoich przyjaciół. Jednym z nich jest Zuzia, która namówiła Maksa do opisania przygód. Tata Wombat zaś, mówił Maksowi, by ten nie drążył tunelu za głęboko, ani za daleko - ale ten nie słuchał. Może i dobrze, bo nie moglibyśmy czytać, tak świetnych opowieści.

Piękno Pekinu zniewala odbiorcę, ale kuchnia może zaskoczyć. Tam jada się praktycznie wszystko. Na ulicach można kupić słodycze, owoce morza, ale i pieczone skorpiony. Tradycyjne hutongi, czyli chińskie osady tworzą miasta i miasteczka, które stanowią kontrast z nowoczesnością. Z kolei w Szanghaju mieszczą się największe firmy i najbogatsze banki świata. Chiny to kraj wynalazków i kontrastów. Muzyka nigdy nie była dla Chińczyków tylko rozrywką. Towarzyszyła różnym obrzędom i ceremoniom. Liczę, że kiedyś uda mi się tam pojechać, a wiem, że mam takie marzenia, które zrealizuję w najbliższym czasie.

Po drodze Maks spotka rezolutnego szczura, żółwia i Klopsa ;-) Szczur w Chinach uważany jest za symbol mądrości, może dlatego ten, okaże się najlepszym przewodnikiem po tym interesującym i odległym kraju.

Bajka jest również interaktywna i zawiera specjalną aplikację, którą bez problemu dzieci zarejestrują na tablecie, lub smartfonie, wraz z rodzicami.

Na końcu książki znajduje się wyjątkowa i kolorowa talia kart, która pozwoli na dodatkową świetną zabawę. Sama publikacja przyciąga wzrok odbiorcy, to jeden z najważniejszych elementów książek pisanych specjalnie dla dzieci.

Gorąco polecam i zachęcam do lektury nie tylko dzieci w wieku szkoły podstawowej, ale i ciekawe i rezolutne przedszkolaki

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI