Malinka Wombat i Kangurek

2023-09-25
2023-09-25
32 min.

Okładka książki Czary w Kopytkowie Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary w Kopytk... Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Oddech smoka Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Małgorzata Strzałkowska, Rafał Witek, Maciej Wojtyszko
Oddech smoka Krzysztof Kochański...

Ostatnio pokazywałam Wam piękną książkę o Malince Wombat, a dzisiaj wlatują na profil kolejne przygody 😍
,,Malinka Wombat i Kangurek" Marcina Kozioł to kolejna część mam nadzieję, że serii o przygodach małej świnki, gdyż bardzo byśmy chcieli przeczytać kolejne książeczki z nią w roli głównej. ❤️
Tym razem mała reporterka bierze odpowiedzialność za książki swojej rodzinki, które musi zwrócić do biblioteki. Jest też w tym ukryty cel. Malinka chce przeżyć kolejną przygodę i wierzy, że właśnie po drodze do biblioteki taka jej się przydarzy.
Jak na zawołanie przygoda trafia się jej prawie od razu. Razem z Panią Kangurową szukają małego kangurka, który wypadł z jej torby.
Jak myślicie znajdą Kangurka?
Kolejna wspaniała przygoda Malinki. Malinka swoim zachowaniem pokazuje małym czytelnikom, jak ważna jest pomoc drugiej osobie. Nigdy nie przechodzimy obojętnie.
W aktualnych czasach panuje wielka znieczulica, warto edukować dzieci już od małego, że trzeba pomagać. Dobrze, że powstają takie pozycje, które za pomocą ciekawej przygody przekazują ważne wartości.
Nie muszę chyba mówić, że ta część jest równie pięknie i kolorowo ilustrowana.

Jedna wyprawa do biblioteki a ile przygód!

Jedna wyprawa do biblioteki a ile przygód!

„Malinka Wombat i Kangurek”, w którym Malinka będzie pomagała kangurzycy znaleźć zagubione w drodze do biblioteki kangurzątko. A jej zadanie jest bardzo ważne, bo książki taty, mamy i brata muszą zostać oddane, aby inni mogli je wypożyczyć. Czy znajdą malucha, który wypadł mamie z torby? Lekcja dla maluchów - jak się zgubisz nie oddalaj się, żeby nie zgubić się bardziej.

To bardzo ładne i ciekawe książki, w których poza historią znajdziecie informacje o różnych zwierzętach. W pierwszej części na końcu książki znajdziecie kilka faktów o wombatach natomiast w drugiej o kangurach.

Kolejna przygoda Malinki Wombat , która pozawala na rozmowę z dzieckiem o tym jak należy zachować się ,gdy się zgubi. Tym razem nasza bohaterka pomaga mamie kangurzycy w poszukiwaniu jej synka.Na końcu książki znajdziemy ciekawe informacje o kangurach.Świetna książka z tych co w prosty sposób ucza dziecko jak nalezy zachowac się w danej sytuacji życiowej

Urocza seria książek dla dzieci o Malince Wombat, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bumcykcyk. Autorem serii jest Marcin Kozioł, który stworzył ciekawe dla dzieci postacie oraz fabułę. W serii ukazały się dwa tytuły: „Malinka Wombat i Klops” oraz „Malinka Wombat i Kangurek”. Na kartach pięknych książek poznajemy główną bohaterkę tej opowieści, którą jest tytułowa Malinka, wombat zamieszkujący Australię. 🥰 W pierwszej książce czytamy, że Malinka marzy o tym, aby zostać reporterką. Niestety nie jest to takie łatwe, a mała bohaterka musi pokonać pewne trudności. Poznajemy także innych bohaterów - brata Klopsa i rodzinę kakadu. W drugiej książce czytamy o kangurze, który się zgubił, a Malinka próbuje pomóc go odszukać. 👌 To ciepłe opowieści idealne dla kilkulatków, które zainteresują dzieci dzięki pięknej szacie graficznej. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/malinka-wombat-i-klops-malinka-wombat-i.html

Książki o Malince Wombat to seria książek wydana przez @wydawnictwo_bumcykcyk
Ilustracje są bardzo ładne, całostronicowe, książki czyta się przyjemnie i szybko/
Nadadzą się dla dzieci od 2rz.

Czego uczą książki dowiesz się z filmu który nagrałam
Poniżej też krótkie podsumowanie.
Malinkę i klops mogę śmiało polecić, fajnie pokazuje dziecięce pasje, ale pokazuje, że nie warto robić rzeczy wbrew komuś i bez czyjeś zgody.
Myślę, że to ważna lekcja w tych czasach, gdzie jesteśmy otoczeni telefonami i Social Mediami.
___
Przy Malince i Kangurku nie spodobało mi się zasugerowanie ze Kangurkowi „dostanie sie od mamy „ Za to ze za bardzo się wychylał i wypadł z torby.
Oczywiście, tak się nie stało i historia kończy się dobrze, ale lepiej było by bez tej wstawki.
Ta historia może pokazać naszym dzieciom jak się zachować jeśli się zgubią.

Książki o Malince Wombat to seria książek wydana przez @wydawnictwo_bumcykcyk
Nadadzą się dla dzieci od 2rz.

Czego uczą książki dowiesz się z filmu który nagrałam
Poniżej też krótkie podsumowanie.

Malinka Wombat mieszka w Australii, ma czterdzieści centymetrów wzrostu oraz marzy o tym, żeby zostać uznaną reporterką. Wraz ze swoją rodziną spędzają czas, nie spiesząc się nigdzie i ciesząc się każdym dniem, który przynosi im nowe przygody.
Pewnego dnia Malinka Wombat postanawia wyręczyć tatę w oddaniu książek do biblioteki, przy okazji zabiera też książki mamy i brata. Kiedy już tam idzie, spotyka Panią Kangurową, która również podąża w tym samym kierunku, niestety po drodze zgubiła syna.
Uwielbiamy takie książki, w których dużo się dzieje, a bohaterowie są tak zaradni, Malinki Wombat nie da się nie lubić, jest bystra, miła i potrafi dążyć do obranego przez siebie celu. Ze swoim bratem tworzą świetny duet i pewnie mogliby przeżyć nie jedną przygodę, gdyby nie to, że Klops najbardziej lubi jeść i spać, mamy też nadzieję, że kiedyś uda nam się bliżej poznać ich mamę.
Historię są krótkie, więc idealne na raz, chociaż najchętniej byśmy się z tą bohaterką nie rozstawali, mamy tutaj piękną, kolorową grafikę, a na końcu ciekawe informacje, z których można się dużo dowiedzieć o różnych zwierzętach.
Na pewno będziemy czekać na dalsze losy Malinki Wombat, ponieważ są to opowieści pełne ciepła i humoru, idealne dla dzieci w każdym wieku.

"Malinka Wombat i Klops"
"Malinka Wombat i kangurek"
@wydawnictwo_bumcykcyk
@marcinkoziolautor

To nasze pierwsze spotkanie z autorem przygód Malinki i napewno nie ostatnie. Doskonała propozycja dla dzieci ciekawych świata, zwierząt, przygód i które uwielbiają wspólne czytanie.
Biorąc książki do ręki byliśmy zachwyceni; twarda oprawa, dobrej jakości papier, przepiękne żywe i kolorowe ilustracje.
Napisana przystępnym i zrozumiałym dla dziecka językiem, mój maluch chętnie słuchał i przyglądał się ilustracjom, a i ja jako mama bardzo chętnie weszłam w świat bajki. To nasza pierwsza przygoda z książką, którą udało się w całości przeczytać. (3latkowi zawsze ciężko było usiedzieć)
Myślę, że stworzenie takich właśnie lektur jest trafionym pomysłem i gorąco zachęcam do sięgnięcia po książki.

Malinka Wombat to główna bohaterka książki, która marzy o tym by zostać reporterką. Lecz nie jest to łatwe zadanie i zabawne przygody z tym związane spotykają ją od razu. W pierwszej książce poznajemy brata Klopsa i rodzinę kakadu, a w drugiej kangura wraz z mamą.
Co zrobi Klops, brat Malinki i wielki miłośnik klopsów?
Co wymyślą właściciele żółtych czubków?
Gdzie podział się niesforny kangurek? Wypadł czy wyskoczył z torby?

"Malinka Wombat i Klops"
"Malinka Wombat i kangurek"
@wydawnictwo_bumcykcyk
@marcinkoziolautor

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Kolejna przepięknie ilustrowana książka w której główną bohaterką jest reporterka Malinka Wombat.
W tej części Malinka wyrusza do biblioteki by oddać przeczytane książki, rusza w drogę przez las po wyznaczonym szlaku. Po drodze spotyka Kangurzycę, która po pewnej chwili orientuje się, że zgubiła małe Kangurzątko.
Malinka postanawia pomóc zrozpaczonej Kangurzycy w poszukiwaniach maleństwa. Czy uda im się odnaleźć Kangurka?

Przeczytajcie sami, bo warto

@mamcia_tomusio_lilusiowa