I będę mówił do jej serca

Wydawnictwo: Studio Katolik
religia
LubimyCzytać

Rekolekcje na podstawie Księgi Ozeasza, jednej z najstarszych Ksiąg Starego Testamentu, odsłaniają prawdę o ciągłym zmaganiu się w naszym życiu miłości i niewierności, dobra i zła, lojalności i zdrady, Boga i szatana. Pozostawiają nas jednak z obietnicą pełną nadziei: więzy miłości ostatecznie zwyciężą. Ks. Waldemar Chrostowski, wybitny polski biblista dokonuje egzegezy, czyli analizuje cała...

Ks. Waldemar Chrostowski, wybitny polski biblista dokonuje egzegezy, czyli analizuje cała Księgę Ozeasza zdanie po zdaniu. Posługuje się przy tym własnym przekładem. Umiejscawia powstanie Księgi w kontekście historii, wyjaśniając tło społeczno - polityczne i tłumacząc nazwy geograficzne.

Nie jest to jednak suchy akademicki wykład, raczej sesja biblijno-modlitewna, która przez spotkanie ze Słowem chce pomóc nam wrócić do pierwotnej miłości, do zażyłej więzi z Bogiem. To właśnie jest głównym tematem tej niezwykłej Księgi, w której, jak refren, Bóg powtarza przyrzeczenie: Poślubię cię...

ks. prof. Waldemar Chrostowski - biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW, autor licznych książek, rekolekcjonista i animator formacyjnych grup biblijnych.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!