Na misji

Wydawnictwo: Agora SA
9788326820397
LubimyCzytać

Wspaniale napisana relacja Hilla to pełna przygód historia o niebezpieczeństwie, ginących kolegach, negocjacjach o wielką stawkę i dramatycznych wyborach. Są tu portrety zbrodniarzy wojennych jak Mladić czy Karadžic, amerykańskich prezydentów: Busha, Clintona i Obamy, wiceprezydentów w tym Dicka Cheneya, sekretarzy stanu: Madeleine Albright, Colina Powella, Condoleezzy Rice i Hillary Clinton, ambasadorów takich jak Richard Holbrooke czy Lawrence Eagleburger i wielu innych.
Hill bez ogródek opisuje zmagania waszyngtońskich biurokratów, a także zdecydowanie krytykuje agresywne amerykańskie interwencje i wojny z wyboru.

Świetne wprowadzenie do trudnej gry dyplomacji The Washington Post.

Christopher Hill był jednym z naszych najlepszych dyplomatów, biorąc na siebie największe wyzwania od Kosowa po Koreę Północna i Irak w swojej trzydziestoletniej karierze Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!