Księga run. Jak wykorzystać potęgę znaków runicznych

Wydawnictwo: Illuminatio
Runy, znaki
Edunia

Najbardziej kompletna książka o runach dostępna na polskim rynku Runy to system magicznych znaków, które od tysięcy lat chronią ludzi przed złem, służą do dywinacji, leczą i przyciągają szczęście. Są energetycznymi drogowskazami, którymi trzeba umieć się posługiwać, bo niosą ze sobą potężne, transformujące energie. Aby je dobrze poznać, zrozumieć i wykorzystać w pełni ich moc i mądrość,...

Najbardziej kompletna książka o runach dostępna na polskim rynku

Aby je dobrze poznać, zrozumieć i wykorzystać w pełni ich moc i mądrość, sięgnij po „Księgę run”. Autorka odkrywa w niej tajemnice symboli runicznych oraz uczy skutecznego stosowania ich w praktyce, aby zapewnić sobie ochronę i pomyślność.

Dzięki niniejszej książce:

– poznasz runy Starszego Futharku i zrozumiesz, jak wykorzystywać to, co chcą ci przekazać;

– odkryjesz, jak odczytywać znaki runiczne, by wprowadzić pozytywne zmiany do życia;

– dowiesz się, jak tworzyć skuteczne amulety runiczne.

Odkryj niezwykle ciekawy system dywinacji i dowiedz się, jak może zmienić twoje życie

Ceniona i doświadczona runistka prezentuje najbardziej kompletny kurs runiczny dostępny dla każdego. Berenika Tern, znana z książki Tajniki magii świec, po mistrzowsku uchwyciła tajemnice run i ich magię. Wprowadza czytelnika w arkana tak ciekawego i skutecznego systemu dywinacji, że z pewnością nie zechce on już z niego zrezygnować.

Berenika Tern – ceniona runistka, autorka książki Tajniki magii świec, niezwykle dobrze przyjętej wśród czytelników literatury ezoterycznej. Nad kolejną publikacją Księga run dotyczącą run i dywinacji runicznej pracowała ponad 2 lata, ponieważ jest ona bogata w przypisy i bibliografię anglojęzyczną i stanowi ona hybrydę rozprawy naukowo-lingwistycznej z elementami wróżenia.

źródło opisu: http://illuminatio.pl/produkt/ksiega-run/

źródło okładki: http://illuminatio.pl/produkt/ksiega-run/

Reminiscencja | 2019-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Czuję się głupio. Bo dawałam się nabrać przez większą część tej książki, że jest ona w jakikolwiek sposób warta mojej uwagi :)

Ale zacznę od początku, podążając za strukturą "Księgi run".

Początek jest obiecujący. Oto zaczynamy od historii tych ludzi/plemion, które przyczyniły się do ukształtowania alfabetu runicznego. Potem jest rozdział o pochodzeniu samych run i o zabytkach runologicznych - czy to tych w kamieniu, czy na papierze. Na razie wszystko jest okej, chociaż powieka drgnęła mi parę razy przy podawaniu Wikipedii jako źródła informacji. No i drgała mi non-stop patrząc na przypisy do stron internetowych czy bibliografię. Aj, ktoś ewidentnie tego nie umie robić, również w redakcji.

Ale lecimy dalej. Rozdziały historyczne były zwięzłe, lekko się je czytało. Pewnie dało się powiedzieć więcej, ale ostatecznie książka ma mniej niż 400 stron, to należy się streszczać.

Część druga w porównaniu z pierwszą i trzecią jest maleńka. Cytuje fragmenty poematów i skupia się na...

Mirosława | 2019-02-27

Publikacja powstała jako odzew na zbyt komercyjne podejście do run. W wielu poradnikach informacje powtarzają się nie wnosząc nic nowego. Z reguły skupiają się na ezoterycznej stronie run pomijając ich genezę lub są potraktowane powierzchownie.

Autorka przystępnie, konkretnie i jasno przekazuje swoją wiedzę, którą zdobyła przez wiele lat obcowania z runami. Sięga do korzeni run ukazując ich pochodzenie, zabytki runiczne i literackie a także społeczności związane z nimi kulturowo. Przytacza źródła archeologiczne, historyczne, etnograficzne i religijne. Wiedza opiera się na studiach, badaniach i wnioskach różnych autorytetów w dziedzinie runologii. To niewątpliwie bogaty materiał dający szerokie spojrzenie na te niezwykłe znaki.

Cała recenzja: https://oazarecenzji.home.blog/2018/03/27/405-ksiega-run/

Shetani | 2018-06-20

„Szanowny czytelniku, jeżeli szukasz kolejnej książki z rodzaju popkulturowo-ezoteryczno-newage’owej papki dotyczącej modnej tematyki run, ta pozycja zdecydowanie nie jest dla ciebie. Jest to książka trudna, dla wymagającego i szukającego prawdy historycznej odbiorcy, sięgająca do źródeł archeologicznych, historycznych, archeolingwistycznych, etnologicznych i religijnych (…)”

Nie mogłabym podsumować tej książki lepiej, niż zrobiła to sama autorka. Berenika Tern już w słowach wstępu ostrzegła przed tym, co znajdziemy w tej książce. Słusznie, czy nie, sama idealnie zrecenzowała swoje dzieło. Naprawdę, w tym dwóch zdaniach mieści się samo sedno tego, co można znaleźć w Księdze run. I choć z początku poczułam się lekko przerażona, tak teraz jestem w stanie napisać, że to najlepsza publikacjach o runach, jaka znajduje się obecnie w mojej domowej biblioteczce.

Książka ta została podzielona na 3 zasadnicze części: rys historyczny, energetyka i znaczenie run, opis i charakterystyka run....