Genealogia divina. Boże pochodzenie człowieka

8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kościół katolicki,
religia
monika5555

Książka stanowi zapis wykładów przeprowadzonych przez dr Wandę Półtawską dla bielskiego oddziału Instytutu Teologii Rodziny w roku akademickim 2012/2013. Przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą sobie odpowiedzieć na pytanie, kim w świetle nauczania Kościoła i Jana Pawła II jest kobieta i kim mężczyzna, na czym polega ich godność. Autorka, za którą stoi ponad 60-letnie doświadczenie, pokazuje najczęściej popełniane błędy i równocześnie na przykładach wskazuje, jak budować zdrowe relacje, rodzące prawdziwe uczucie, oparte na Bogu. Nie boi się przy tym trudnych czy kontrowersyjnych kwestii. Podejmuje m.in. temat płciowości, znaczenia aktu seksualnego, omawia skutki antykoncepcji, podkreślając, że Boże pochodzenie człowieka zobowiązuje.

źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/genealogia-divina-boze-pochodzenie-czlowieka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MonikaOrłowska | 2018-04-17
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Radykalizm tej książki (i jednocześnie Autorki) zapiera dech w piersiach. Obnaża bezlitośnie zgniliznę współczesnego świata i miałkość - wcale nie aż tak współczesnej - kultury. Skłania do refleksji nad życiem własnym i swojego środowiska. Wnioski nie są przyjemne. Gdybyśmy próbowali choć częściowo aspirować do opisywanych przez dr Półtawską ideałów, mielibyśmy za życia raj na ziemi. Upieram się przy tym, że znakomita większość zasad doskonale by się sprawdzała w praktyce po odwirowaniu religijnych pierwiastków. Są po prostu zdroworozsądkowe i mają na względzie dobro - fizyczne i psychiczne - człowieka. Godność ludzka, harmonijny rozwój, poczucie bezpieczeństwa, prawo do szacunku i miłości to hasła noszone na sztandarach przez ludzi o skrajnie różnych światopoglądach.
"Nieszczęściem" tej książki jest tytuł, marka Autorki i treść. Nawet liczba zainteresowanych nią tutaj czytelników (2 łącznie z piszącą te słowa w momencie pisania) świadczy o tym, że to pozycja hermetyczna, która...

agama11 | 2018-07-09
Przeczytana: 20 lipca 2018