Droga niedoskonałości

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Chemin de l'imperfection : la sainteté des pauvres
978-83-7604-064-6
religia
Marzena

Czy nie masz czasami poczucia, że między twoją duchową kondycją a wymaganiami Ewangelii jest przepaść...? Nad tą przepaścią Jezus zbudował most łaski, zachęcając, abyś szedł za Nim drogą pokory, w duchowym ubóstwie, pielgrzymując jakby we mgle - w mroku wiary... Pochylając się nad naszymi codziennymi troskami i słabościami. Autor przekazuje w swojej książce mądrość i doświadczenie świętych oraz przytacza wypowiedzi współczesnych świadków wiary. Wszystko to sprawia, że książka ta jest pełna nadziei i tchnie świeżością żywej wiary. Ta książka naprawdę cię poruszy i pocieszy.

źródło opisu: Wydawnictwo Karmelitów Bosych, 2010

źródło okładki: www.wkb.krakow.pl

renka | 2018-06-03
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2018
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Niezła pozycja. Autor pokazuję jak uświęcać swoje życie schodząc w dół, ucząc się pokory, akceptując własną biedę, zranienia, niedoskonałość.

Choć z niektórymi tezami autora średnio się zgadzam, albo ich po prostu nie zrozumiałam, to jeden fragment tak dogłębnie i mocno mnie poruszył, że nie potrafię przestać o nim myśleć... To były jakby słowa Jezusa skierowane do mnie na ten konkretny czas w życiu...

JustynaJot | 2015-03-24
Przeczytana: 20 marca 2015

Ogromnie polecam. Książka, która zmienia, wyjaśnia i daje do myślenia.

dario | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Pięknie i prosto ukazana wartość słabości, bycia tym, kim się jest, nie szukania dowartościowania. A także zgody na siebie jako istotnego elementu chrześcijaństwa, które często gubi się w naszym codziennym życiu. Gorąco polecam!