Migawki z mojej szuflady

Okładka książki Migawki z mojej szuflady Wanda Półtawska
Okładka książki Migawki z mojej szuflady
Wanda Półtawska Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła literatura piękna
Edycja Świętego Pawła
2021-01-01
2021-01-01
Wanda Półtawska Edycja Świętego Pawła

Dr Wandę Półtawską cenię od dawna - nie tylko jako autorytet moralny, ale i autorkę wnikliwych obserwacji ludzi i ich charakterów.
Zbiór tytułowych migawek to opowieści, zapiski, doświadczenia życiowe i medyczne, które stały się kanwą do rozważań - głównie o młodzieży. O tym, jak młodzi ludzie pojmują miłość, kto i jak ich tej miłości uczy i dlaczego uczą się jej źle. O schematach, które wtłaczane w głowy nastolatków, determinują ich całe życie. Ewach, które dla Adamów tracą Raj. Zalążkach dramatów w życiu, mających źródło w młodości.
Pasjonujący zbiór opowieści pisany przez mądrą kobietę, która niejedno w życiu widziała i lekarza psychiatrę, znającego tajniki ludzkich umysłów i serc.

,,Migawki z mojej szuflady" to zbiór opowiadań Wandy Półtawskiej, która miała wielką pasję do pisania. Wojna jednak nie pozwoliła jej w pełni realizować swojej pasji.

Między wierszami tej książki można odnaleźć to co najcenniejsze np. Co tak naprawdę jest sensem życia: madzieja na miłość, miłość wzajemna, do samej siebie, miłość do Boga.

Czy prawdą jest, że prawdziwa miłość istnieje, ale nie każdy ma szansę jej doświadczyć.

Czy każdy umie kochać?
Czy można się tego nauczyć, jeśli nie miało się dobrego przykładu?
Jak wychować do miłości?

Z pewnością lektura tej książki daje szansę, aby przemyśleć mechanizm swoich zachowań. Osobiście nie za bardzo odpowiadają mi krótkie wypowiedzi niekiedy wyrwane z kontekstu. Niewątpliwie jednak jest to lektura inna niż wszystkie, która zmusza czytelnika do wyciągania i formułowania wniosków.

Czy prawdą jest, że prawdziwa...

Dodaj cytat z książki Migawki z mojej szuflady