Beskidzkie rekolekcje. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
978-83-7424-572-2
Jan Paweł II
religia
Scarlett

Nie jest to ani biografia Wandy Półtawskiej, ani wspomnienia, ale publikacja wyjątkowych dokumentów – wieloletniej osobistej korespondencji Autorki z jej kierownikiem duchowym księdzem Karolem Wojtyłą. ałość „Beskidzkich rekolekcji”, z wyjątkiem ostatniego rozdziału, została przeczytana, uzupełniona i zaaprobowana przez samego Ojca Świętego Jana Pawła II. Chociaż przewija się w tych listach...

Chociaż przewija się w tych listach wątek biograficzny, jak wspomnienie o pobycie Autorki ponad 4 lata w lagrze, czy też jej cudowne uzdrowienie za pośrednictwem Ojca Pio, to jednak zasadniczą ich treścią są dzieje duszy Autorki. Równolegle z publikowanych osobistych listów księdza Karola Wojtyły możemy poznać jeszcze bliżej Jego duchowość, a także głęboką troskę duszpasterza o duszę Jemu zawierzoną oraz prawidłowy układ przyjaźni kapłana z kobietą. Pośrednio książka ujawnia też nieznane dotąd fakty z życia księdza Karola Wojtyły, jak choćby stan Jego ducha w chwili wyboru na Papieża w roku 1978.
Fascynująca lektura, która z pewnością zainteresuje każdego, kto chciałby jeszcze lepiej poznać tego giganta ducha – Sługę Bożego Wielkiego Jana Pawła II. C

Książki dzielą się na łatwe i przyjemne oraz na takie, które wymagają myślenia i w razie jakichkolwiek wątpliwości powracać do frapującego nas wątku. Książka Wandy Półtawskiej "Beskidzkie rekolekcje" zdecydowanie należy do tych drugich. Kiedy zaczęłam ją czytać, zakładałam, że skończę po 2-3 miesiącach. Minęły dwa lata. Niejednokrotnie mówiłam sobie - przeczytam dzisiaj dwa rozdziały - zwykle kończyło się na kilku kartkach... Trudna książka wymagająca od czytelnika myślenia i zrozumienia poruszanej tematyki. Rozważania cytatów biblijnych, "rozmowa" z przyjacielem, postrzeganie świata i swojego bytu w nim. I nieme pytanie - a co ja sądzę o tym wszystkim. To nie jest biografia pani Wandy Półtawskiej(chociaż publikacja zawiera elementy biograficzne) ale świadectwo jej nieskazitelnej miłości do Najwyższego.

Grzegorz | 2011-04-14
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 02 kwietnia 2010

Co tu dużo mówić? Trzeba przeczytać i czytać... i czytać...

Bernadeta Idczak | 2012-05-25

Wyciszenie ... warto wracać do tej ksiązki

Miśka | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Podtytuł doskonale uściśla istotę tej książki.
Jest w niej jednak coś więcej. Jest człowiek i jest Bóg obecny w tym człowieku oraz w otaczającej go przyrodzie.
Niezwykle ważne dla mnie rozważania.

Janiela | 2013-04-06
Przeczytana: 2009 rok

Czytając tę pozycję,byłam głęboko poruszona wielką przyjaźnią pomiędzy autorką i Janem Pawłem II.Bardzo sobie cenię tę pozycję!

Amiel | 2012-09-15
Przeczytana: 15 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Intrygująca - duchowy pamiętnik.

Marietka | 2016-09-05
Przeczytana: 2014 rok