Mądrość Zwycięzców. Umysł wart miliony

Okładka książki Mądrość Zwycięzców. Umysł wart miliony Jim Stovall
Okładka książki Mądrość Zwycięzców. Umysł wart miliony
Jim Stovall Wydawnictwo: Studio Emka Cykl: Mądrość zwycięzców (tom 1) poradniki
poradniki
Mądrość zwycięzców (tom 1)
Studio Emka
2017-01-01
2017-01-01

Jak wiecie, bardzo lubię beletrystykę. Pomaga mi ona zresetować głowę, odpocząć i naładować akumulatory przed ciężką pracą i wrzuceniem kolejnego biegu w tym pełnym dynamizmu świecie.

Aby jednak osiągnąć kolejny poziom umiejętności i nadażyć za zmianami, których doświadczamy każdego dnia, muszę ciągle się uczyć i uzupełniać swoją wiedzę o doświadczenia innych, którzy osiągnęli już jakiś pułap w życiu i pną się jeszcze wyżej bez względu na przeciwności losu. Źródłem takiej wiedzy są chociażby książki biznesowe, czy poradniki, których na polskim rynku już trochę jest a które to są przepełnione wiedzą zdobytą na różnych etapach życia przez ich autorów. Jednak czasem forma przekazu tej wiedzy może się różnić od naszych oczekiwań...

Uwielbiam książki, których celem nie jest wykazanie błędów, jakie popełniam na codzień i przepełnionych bezwartościowymi wskazówkami niepasującymi do naszych realiów a raczej kierujących na możliwe rozwiązania a wszelką decyzyjność dotyczącą obranej drogi pozostawia w rękach czytelnika.

Taką lekturą jest "Mądrość Zwycięzców".

O czym jest "Mądrość Zwycięzców" Jima Stovalla?

Autor przedstawia nam szereg wskazówek dla pracowników i przedsiębiorców przepełnionych duchową i praktyczną mądrością, skomponowaną z krótkich tekstów publikowanych przez lata na łamach prasy i internetu pod szyldem "Mądrość Zwycięzców".

Książka podzielona jest na cztery, moim zdaniem ważne obszary, niezbędne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym:

Mądrość dla ducha
Skupienie na wspólnocie i zwycięskich relacjach
Rzut oka na biznes i finanse
Sukces w działaniu

Jak pisze autor: "Jeśli macie w głowie jakiś cel, misję, czy pomysł na życie, wiele dni spędzicie w drodze i tylko jednego dnia dotrzecie na miejsce, ale każdy z tych dni jest równie ważny. Jeżeli wstrzymacie się do jutra, od celu będzie dzielił Was jeden dzień więcej."

Cały klimat książki opiera się właśnie na uświadomieniu ważności celów i ich realizacji właśnie dziś. To, jaki cel obierzesz i jak będziesz chciał go zrealizować zależy tylko od Ciebie. Co prawda Jim Stovall podsuwa szereg wskazówek i uwag, jak możesz podejść do ich realizacji natomiast pełną decyzyjność zostawia Tobie. Nie ingeruje, nie namawia, nie przekonuje na siłę. Pokazuje możliwości a tych możliwości jest bezliku, zawartych na 255 stronach.
---------
Dowiedz się więcej o książce "Mądrość Zwycięzców" tutaj:

Inne recenzje znajdziesz tutaj:

Jestem zdziwiona, że ta książka ma tak mało recenzji. Jak dla mnie jest to jedna z lepszych pozycji poradnikowych, a przeczytałam ich już co najmniej kilka. Lekko się ją czyta, ale każdy felieton pozostawia w głowie przemyślenia.

• ! BŚ
  • SelfHelps
  • Brak
  • Domowa biblioteka
  • Domowa biblioteka - nauka i filozofia
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Mądrość Zwycięzców. Umysł wart miliony