Mietek i tajemnica starej willi

Okładka książki Mietek i tajemnica starej willi Marta H. Milewska
Okładka książki Mietek i tajemnica starej willi
Marta H. Milewska Wydawnictwo: Dreams literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dreams
2018-04-01
2018-04-01

Okładka książki Gucio, Łobuz i afera z kotami Agata Królak, Marta H. Milewska
Gucio, Łobuz i... Agata Królak, Marta...
Okładka książki Agentka Lola i Tajemnica znikających obrazów Agata Królak, Marta H. Milewska
Agentka Lola i... Agata Królak, Marta...

Zacznijmy od tego, że musicie wiedzieć jaką kolejność mają tytuły. Tak więc: drużyna to tom 1, willa to tom 2, a opisywany kilka postów wcześniej Wejher to tom 3.

Tom 1 opowiada o powstaniu drużyny. O zgodzie, która zapanuje pomiędzy chłopakami dopiero po obraniu wspólnego celu. Poznają tu niesłyszącą Amelkę i jej dziadka. A pomiędzy przygotowaniami do turnieju starają się rozwikłać zagadkę zaginionych piwnic.

Tom 2 mówi o przygodach drużyny na ich pierwszym obozie sportowym. Niestety od początku wszystko idzie w złym kierunku. Brak opiekuna, zatruta woda, sami na obozie. A do tego opuszczone sanatorium i niebezpieczni rabusie. A jaki mają w tym udział tancerki? Przeczytajcie koniecznie!

To zabawne i mądre historie. Przyjemne dla dorosłych i tworzące wypieki na twarzach dzieci. Język jest prosty, lekki i przyjemny, w końcu wszystko opowiada Mietek. W tych 3 książkach dzieci spotkają się z tolerancją, uczeniem się na błędach, zaufaniem, opieką nad bliskimi. Spotkamy tu też trenera i babcię, którzy zawsze służą dobrą radą, ale i przywołają do porządku. Polecam niezależnie od wieku. I jak najbardziej na prezent!

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość przeczytania tych historii. Gdy Kornelia podrośnie i będzie szukała czegoś na półkach, podsunę jej właśnie przygody Mietka razem z "Tajemnicą zielonej pieczęci". Mam nadzieję, że rozkocha się dzięki nim w czytelnictwie.

A tak w ogóle, to wiecie, że historia Mietka została zgłoszona jako propozycja dla filmowców? Trzymam kciuki 🧡

Fajna przygodówka. Akcja ciekawie poprowadzona, sympatyczni bohaterowie, nawiązania do piłki nożnej.

Książka zajęła 3 miejsce w konkursie na Samochodzikową Książkę 2018 r., organizowanego przez Forum Miłośników Pana Samochodzika:

Pierwsza część Mietkowych przygód podobała mnie się bardziej. Intryga była dużo prostsza, jej kaliber lżejszy, a ta z Tajemnicy starej willi wydaje się na siłę pokomplikowana. I naiwna. Tajemniczy skarb, kradzieże, zaginięcie, duchy, przestępcy, no i grupa dzieciaków w samym środku wydarzeń. Dzieje się tu dużo, chyba za dużo, bo ostatnie kilkadziesiąt stron już mnie męczyło. Dialogi głupiutkie (młodzież tak nie mówi!). Całość jak najbardziej zjadliwa, ale po pierwszej części oczekiwałem przynajmniej tego samego poziomu. Zawód ;) P.S. babcia Mietka niezmiennie przefajna :D

KSIĄŻKI, KTÓRE UCZĄ I BAWIĄ
Cudownie, kiedy książki, które czytamy swoim pociechom, nie tylko bawią ale również i uczą. Kiedy niosą mądre przesłanie, to sięgamy po nie jeszcze chętniej! Chcemy mieć przecież empatyczne dzieci, potrafiące pomagać innym w potrzebie, inteligentne i otwarte na świat oraz ludzi. A wartościowe lektury wspomagają rozwój dziecka!

Książki dla dzieci pomagają nam rozwijać w młodych ludziach pozytywne cechy. Te ostatnie są bardzo potrzebne w życiu, które przecież dzielimy z innymi. W Wydawnictwie Dreams literatura dziecięca propaguje wzorce, które są uniwersalne. A do tego książki proponowane młodemu czytelnikowi są naprawdę interesujące!

ADRENALINA PODCZAS CZYTANIA?
Mietek i tajemnica starej willi książka Marty H. Milewskiej to nie tylko perypetie chłopaków, których pasjonuje piłka nożna oraz dziewczyn, które uwielbiają taniec! To również historia o tym, jak młodzi ludzie budują relacje oraz jak w obliczu zagadki potrafią się zjednoczyć.

Dzieciaki czują dreszczyk emocji, kiedy blisko nich dzieje się coś ciekawego… Sprawa staje się jednak bardzo poważna, gdy młodzi ludzie dowiadują się o kradzieżach, a przy okazji o grupie przestępczej, którą prawdopodobnie namierzyli…

A miało być spokojnie, sportowo i po prostu rozrywkowo! Hotel, który kusił luksusami, został zamknięty przed samym nosem trenera i jego drużyny… Sprawa naprawdę brzydko pachnie… Jednak dzieciaki, które zamiast w luksusach zamieszkają w starej willi, w pokojach u wdowca, są bardzo inteligentne i dociekliwe! Choć może czasem poczują niepokojący dreszczyk emocji, czy adrenalinę podczas ucieczki przed powracającą piłeczką, to doskonale spiszą się jako odważni młodzi ludzie, których połączyła przyjaźń!

Nocne, bardzo niepokojące sytuacje, legendy o ruinach, duch chłopca gruźlika, “typy spod ciemnej gwiazdy”, podziemia, kradzieże obrazów i skarb??? Czy to wszystko dzieje się naprawdę??? I kto może być zamieszany w tę aferę??? Na szczęście jest trener, proboszcz, babcia, gosposia Róża ale przede wszystkim cała grupa dziewczyn i chłopaków, którzy poradzą sobie znakomicie z rozwikłaniem zagadek!!! Choć niektórzy wpadną w prawdziwe tarapaty, to jednak ważne, że w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na przyjaciół!

CIEKAWA I NIEPRZEWIDYWALNA!
Zdecydowanie powieść wciąga czytelnika od pierwszych stron. Naprawdę wzbudzi ciekawość młodego odbiorcy! Turnus drużyny piłkarskiej i grupy tanecznej będzie pełen niespodziewanych sytuacji. Nowe przyjaźnie, miłości, ciekawe znajomości – w książce jest wszystko to, co młody człowiek prędzej czy później doświadczy na własnej skórze!

Bardzo polecam i jeśli będzie okazja, na pewno dopadnę się z dziećmi do I części zatytułowanej: “Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma”.

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc

KSIĄŻKI, KTÓRE UCZĄ I BAWIĄ

Książki dla dzieci...

MIETEK I DOBRA KSIĄŻKA NA WAKACJE

Kiedy piszę te słowa, oficjalnie rozpoczął się sezon wakacyjny 2018, młodzież pożegnała się już ze szkołą i jeśli jeszcze do tej pory nie zaplanowała co będzie robić w czasie najbliższych dwóch miesięcy, na pewno właśnie to robi. Oczywiście najpopularniejsze wciąż pozostają wszelkie wyjazdy – góry, morze, zagranica – ale nie trzeba wcale ruszać się z własnego miasta, ba nie trzeba nawet wychodzić z domu, by też przeżyć przygodę. Wystarczy dobra książka, na przykład właśnie ta.

Dla Mietka i reszty nadchodzą wakacje. Chłopaki dobrze się sprawowały, dlatego trener zorganizował drużynie obóz piłkarski. Nie dość, że na nastolatków czeka starcie z najsilniejszym klubem w mieście, to jeszcze czas ten spędzą w hotelu będącym niczym spełnienie marzeń. Niestety, już od pierwszych chwil wszystko zaczyna się sypać. Dzieci potrzebują opiekuna, a żadne z nich nie chce by towarzyszył im którykolwiek z rodziców. Kiedy tę kwestię udaje się w końcu rozwiązać, okazuje się, że hotel został zamknięty ze względu na zatrucia gości, a Mietek i pozostali trafiają do miejsca zastępczego. Już sama nazwana „Pokoje u wdowca” nie brzmi zachęcająco, budynek zresztą wygląda jak z horroru – tak z zewnątrz, jak i od środka – a jego właściciel dziwnie się zachowuje. Do tego przyjeżdżają tu również dziewczyny, które też straciły dach nad głową, a wszyscy wkrótce przekonują się, że „hotel” kryje w sobie wiele tajemnic…

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/24739-mietek-i-tajemnica-starej-willi.html

MIETEK I DOBRA KSIĄŻKA NA WAKACJE

Marta H. Milewska wraca z nową przygodą Mietka i drużyny. Podopieczni trenera Nizinnego wyjeżdżają na pierwszy prawdziwy obóz piłkarski, nieoczekiwanie zostają zakwaterowani w starej willi, która skrywa tajemnice sprzed lat. Milewska świetnie równoważy sposób myślenia dziecka z postrzeżeniami o świecie dorosłych. Te dwa światy przenikają się nie tylko w fabule, ale również w języku. Książeczka niesie ze sobą delikatnie podaną mądrość życiową, jest więc idealnym kandydatem na wspólne czytanie do poduszki. Myślę, że niejeden czytelnik będzie wracał do niej z sentymentem. Dużym atutem tego wydania są także niezwykłe ilustracje.

Cała opnia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Mietka poznaliśmy jakiś czas temu. To on, razem z kolegami ze swojego osiedla gra w piłkę, pod okiem znanego trenera Kazimierza Nizinnego. Chłopcy mają szczęście do niesamowitych przygód i z wielkim zaangażowaniem potrafią rozwiązywać tajemnicze zagadki.
Tym razem opowieść prowadzi nas do małego miasteczka Białe Błota. Chłopcy jadą tam razem z trenerem, by trochę wypocząć, ale i rozegrać mecze z innymi drużynami piłkarskimi oraz potrenować w bardzo dobrym ośrodku wypoczynkowym. Zapowiada się wspaniale; basen, sauna, siłownia, boisko i koledzy. Potrzebny jest wprawdzie jeszcze jeden opiekun, ale nikt jakoś nie kwapi się, by zachęcić do wyjazdu któregoś z rodziców. Co to byłyby za wakacje?! Trener sam sobie poradził w tym przypadku i zaprosił ...babcię Mietka. Co prawda obciach jest mniejszy, bo chłopaki już znają i lubią babcię, ale i tak na miejscu okazuje się, że do Białych Błot przyjechała grupa dziewcząt, które ćwiczą taniec. Teraz mogłoby być niezręcznie, ale nie z taką babcią!
Wkrótce okazuje się, że Białe Błota mają swoją tajemnicę sprzed lat. Podziemne korytarze łączą budynki, w których przebywają chłopcy, a co więcej aktualnie policja bada trop dziwnych kradzieży obrazów. Wszystkie tropy prowadzą do starej willi, gdzie akcja zaczyna nabierać tempa.(...)
Wspaniała przygoda, sekretne przejścia, przestępcy, powiązania rodzinne, zniknięcie trenerki tańca oraz nasza drużyna powiększona o grono tańczących koleżanek Mietka. Są uczucia i te pierwsze i te dojrzałe. Oczywiście uczestniczymy również w treningach i meczach.
Podobnie, jak kiedyś Pan Samochodzik, dzisiaj Mietek rozwiązuje zagadki wraz ze swoimi przyjaciółmi.To naprawdę wciągająca lektura, a przy okazji z wesołymi akcentami.
(...)
Format idealny, mieszczący się w każdym wakacyjnym plecaku. Ilustracje autorki dodają opowieści specyficznego klimatu, a sama treść może stać się inspiracją do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu podczas nadchodzącego lata. Polecam wyprawę z Mietkiem i jego drużyną!

Cała opnia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Tym razem opowieść prowadzi nas do małego miasteczka Białe Błota. Chłopcy...

Wciągająca, zabawna. Trudno było oderwać dziecko od czytania.

Wciągająca, zabawna. Trudno było oderwać dziecko od czytania.

• Polskie
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Literatura dla dzieci
  • Ola
  • ZAMIERZAM PRZESŁUCHAĆ W 2022😮😊😊👏🏻👏🏻😂😍📖🎧

Dodaj cytat z książki Mietek i tajemnica starej willi