Mietek i skarb Wejhera

literatura dziecięca
Dreams
2020-09-25
2020-09-25
sport Wejherowo mietek turniej zagadka morze dzieła sztuki

Okładka książki Gucio, Łobuz i afera z kotami Agata Królak, Marta H. Milewska
Gucio, Łobuz i... Agata Królak, Marta...
Okładka książki Agentka Lola i Tajemnica znikających obrazów Agata Królak, Marta H. Milewska
Agentka Lola i... Agata Królak, Marta...

KOLEJNY TOM PRZYGÓD MIETKA, I JEGO FENOMENALNEJ DRUŻYNY!!🏄🏻‍♂️🏄🏻‍♀️🌊💚OCZYWIŚCIE POBYT NAD MORZEM, BYŁBY NICZYM BEZ KOLEJNEJ AFERY DO KTÓREJ ROZWIĄZANIA PRZYCZYNIŁA SIĘ M. IN NIEUSTRASZONA I PRZEBOJOWA BABCIA CHŁOPAKA🤩 LEKTOR CAŁKIEM CAŁKIEM, KIEDY AKCJA JUŻ MOCNO WCIĄGNIE TO DA SIĘ SŁUCHAĆ🤗😘🥰⛹🏻‍♀️⛹🏻‍♂️⚽

"Mietek i Skarb Wejhera" Dreams wydawnictwo Autorstwa Marty H. Milewskiej jest to opowieść o przygodach chłopców różnego pochodzenia z dosyć trudnymi charakterami i jednej dziewczynki która bardzo lubi rządzić.

Książka jest bardzo wciągająca i oczywiście zabawna. Luźny styl pisania daje autentyczne dialogi.

Autorka książki w ciekawy sposób przemyca informacje o zdrowym odżywianiu jak i wzmacnia ciekawość poznania miejsca swojego zamieszkania.

Wydanie jest też przyjemne dla oka ryciny autorki jak i czcionka dodają to coś dzięki czemu książka jest lżejsza dla młodych czytelników .

Polecam książka warta przeczytania.

Autorka książki w ciekawy sposób przemyca informacje o zdrowym...

„Mietek i skarb Wejhera" Marty H. Milewskiej to przygodowa opowieść o paczce chłopaków z trudnymi charakterami i dziwnymi ksywkami. Plus Amelka lubiąca rządzić. Trenują piłkę nożną i właśnie wybierają się na międzynarodowy turniej pod opieką trenera i mamy jednego z chłopców, który akurat jest narratorem. Niespodziewanie dojedzie też babcia, taka z niezłym temperamentem. I choć mecze zagrają kiepsko, to zmiana otoczenia, zderzenie kulturowe z rówieśnikami z Francji i zagadka lokalnego skarbu owianego legendą dostarczą niezapomnianych wrażeń. Znikną cenne przedmioty, a potem... nawet mama! Czy uda się ją uratować?
Książka trzyma w napięciu jak dobry film sensacyjny. Wygrana w turnieju wcale nie będzie najważniejsza. Okaże się, że rodzina to nie tylko obciach przed kumplami i że dorośli czasem się jednak przydają. Napisana dynamicznym językiem, łatwo docierającym do młodszego czytelnika, a zawarty komizm słowny i sytuacyjny dostarcza świetnej rozrywki.

Bardzo wysoko oceniam tę książkę. Zabawna, wciągająca, trzymająca w napięciu a jednocześnie przemycająca mądre treści (zdrowe odżywianie, korzyści płynące z czytania książek, zainteresowanie historią swojego miasta). Świetnie i zabawnie skreśleni bohaterowie, zaskakujące przygody. Do tego super wydana przez Wydawnictwo Dreams (fajna szata graficzna, na która składają się ryciny autorki książki, zabawna czcionka oraz nietuzinkowa okładka w formie kolażu). Myślę, że to propozycja dla wszystkich ale zdecydowanie dzięki takiej lekturze dzieciaki pokochają obcowanie z lekturą.

Orły Nizinnego to ośmioosobowa, podwórkowa drużyna piłkarska, która wraz z trenerem wybiera się do Wejherowa na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. Dzieciaki są tym zachwycone (może poza samym Mietkiem, którego rodzona mama zgłosiła się jako opiekunka),ponieważ taki turniej to ogromne wyróżnienie i szansa na zdobycie ważnej nagrody.

Hotel jest świetny, jedzenie pyszne, ale nie brakuje też wodnych atrakcji oraz lokalnych legend. Mietek, Ronek, Mesio, Pępek, Nejmak, Kasi, Wiktorek i Amelka, poza treningami mają czas na inne aktywności i dzięki temu poznają tajemniczą legendę o założycielu miasta- Jakubie Wejherze i jego ukrytym skarbie. Niestety gdy Orly Nizinnego zwiedzają zabytkowe podziemia klasztoru, okazuje się, że drogocenny medalion Wejhera został skradziony. Jakby tego było mało w okolicy pojawiają się poszukiwacze skarbów, a goście hotelu giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

"Mietek i skarb Wejhera" to bardzo zabawna, pouczająca, wciągająca i pełna zagadek historia o grupce przyjaciół. Książka pokazuje jak mieszana grupa dzieciaków, a nawet towarzystwo międzynarodowe, może fajnie spędzać ze sobą czas. Mamy do tego ekipę bardzo zabawnych dorosłych- trener, mama Mietka, babcia Mietka czy surfer, którzy świetnie rozluźniają całą sytuację, chociaż sprawa jest poważna.

"Mietek i skarb Wejhera" to trzecia książka opisująca przygody piłkarskiej drużyny i chociaż jest to odczuwalne , bez obaw można sięgnąć po nią bez znajomości poprzednich tomów.

Bardzo podoba mi się luźny styl pisania autorki, oraz zabawne i autentyczne dialogi. Do tego Mietek w roli narratora sprawdza się znakomicie, a ja w trakcie lektury czułam się tak, jakbym osobiście brała udział w tej całej zagadce.

Myślę, że książka spodoba się dzieciom w wieku 7-14 lat i będzie to opowieść idealna do czytania głośnego przez rodzica, jak i do czytania samodzielnego przez trochę starszych amatorów zagadek kryminalnych.
Lektura tej książki będzie też wspaniałym pretekstem do tego , aby całą rodziną wybrać się o Wejherowa i poznać to miasto oraz jego okolice.

Hotel jest świetny, jedzenie pyszne,...

Nieczęsto zdarza się by mój 7 letni syn zabierał mi książkę ze stwierdzeniem, że idzie czytać sam. Przy tej lekturze siedział długo, bo dopiero zaczyna naukę czytania, ale nie mógł się od niej oderwać. Lektura "Mietek i skarb Wejhera" wciągnęła go całego!

Mietek razem ze swoją drużyną piłkarska wyrusza na turniej międzynarodowy do Wejherowa. Tam dzieją się rzeczy dziwne – podejrzani ludzie, dziwne sytuacje, skradzione skarby.

Historia wciągająca, bardzo tajemnicza. Dla mojego Jasia szczególna, bo sam zwiedzał ostatnio podziemia franciszkańskiego klasztoru i zna Kalwarię Wejherowską, która pojawia się w opowieści. Janek szybko wyczuł więc, że coś jest nie tak. Przyszedł w trakcie lektury i powiedział pełen napięcia: „chyba wiem kto jest tym złym! Przecież kapliczki na Kalwarii otwiera ksiądz przewodnik, a nie wolno tego robić samemu!”.

Nie zabrało mu to jednak ani trochę radości i napięcia z lektury, bo dzieją się w niej rzeczy dziwne i zaskakujące!

Poznajemy nie tylko Wejherowo i piękne nadmorskie okolice. Widzimy ludzi, ich złe pragnienia, które prowadzą do przestępstw, siłę przyjaźni.

Książka jest bardzo dobra jako życiowy drogowskaz, ale też jako czas relaksu i dobrej lektury dla dziecka. W lekturze pojawia się sporo obcojęzycznych zwrotów, z którymi syn miał problem. Starsze dzieci powinny sobie jednak spokojnie z tym poradzić.

Polecam do wspólnej lektury dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i do samodzielnej dla dzieci od 4 klasy wzwyż.

Publikacja jest tak wartościowa w wartości, fabułę, pokazanie zdrowych i dobrych relacji, że byłaby idealna na lekturę szkolną!

Całość na feminadomi.blogspot.com
Moja córka, jak zawsze gdy książka ją zaciekawi, zaczęła i skończyła ją jednego dnia, okraszając słowami - była świetna. Historia drużyny piłkarskiej, która na międzynarodowym turnieju jest świadkiem niecodziennych wydarzeń okazała się strzałem w czytelnicze serce mojej 7-latki. Bohaterowie książki muszą zmierzyć się nie tylko z nieudanym występem na piłkarskiej murawie, ale także ze znikającymi dziełami sztuki. Mamy więc do czynienia z książką, która pokazuje młodym czytelnikom, że nie zawsze można wygrywać. Wplata również bardzo ciekawe przygodowo-kryminalne wątki, które przypadną do gustu każdemu amatorowi ciekawych, pełnych emocji książkowych wydarzeń. W fabułę są także wplecione legendy dotyczące powstania Wejherowa. Odrobina historii podana w przystępny sposób z pewnością nie zanudzi nawet młodego czytelnika.

Całość na feminadomi.blogspot.com

Głównym bohaterem przedstawionej książki jest Mietek, jeden z zawodników osiedlowej drużyny piłkarskiej. Razem ze swoimi przyjaciółmi gra w piłkę trzy razy w tygodniu, a w weekendy ma sparingi i różne mecze. Jego drużyna dostaje zaproszenie do udziału w międzynarodowym turnieju piłkarskim, który ma odbyć się w nadmorskiej miejscowości Wejherowo. Po dotarciu pociągiem nad morze, okazuje się, że w hotelu oprócz innych sportowców biorących udział w turnieju znajdują się również … poszukiwacze skarbów. Podczas jednej ze zbiórek chłopcy poznają pana Ludwika, który odpowiada za porządek w hotelu i wie wszystko o okolicy. Opowiada on chłopcom o zwyczajach i nadmorskich legendach m.in. o legendzie Jakuba Wejhera. Zainspirowana opowieściami młodzież postanawia odwiedzić wejherowski klasztor, aby przekonać się, czy znajdą tam historyczny skarb. W czasie wyprawy okazuje się, że cenny medalion zostaje skradziony z podziemi klasztoru… Jak potoczy się ta historia? Czy uda się wyjaśnić kto stoi za kradzieżą medalionu?

” Mietek i skarb Wejhera ” to niewątpliwie wciągająca lektura dla młodych miłośników czytania. Najmłodsi znajdą w niej intrygujące przygody bohaterów oraz ciekawe legendy Wejherowa. Polecam na długie jesienne wieczory.

Drużyna młodych sportowców wybiera się na zawody do nadmorskiej miejscowości. Wraz z nimi jako opiekunowie jadą trener oraz mama jednego z chłopców. Na miejscu oprócz treningów poznają nieco historii, a także zagłębiają się w miejscowe legendy...

"Mietek i skarb Wejhera" to lekka historia młodzieżowa, opowiadająca o poszukiwaniu skarbu. Główni bohaterowie napotykają na swojej drodze liczne przygody, a ich pomysły przerastają wyobraźnię dorosłego człowieka.

Autorka, Marta H. Milewska stworzyła opowieść pełną humoru, jednocześnie wplatając ciekawy wątek historyczny. W książce przedstawia lokalną legendę, czym też zachęca do odwiedzenia miasta - Wejherowa. Używa prostego języka, dzięki czemu lektura jest przyjemna w odbiorze, dla każdego. Całość urozmaica ilustracjami, co wpływa pozytywnie na odbiór historii. Moim zdaniem książka zasługuje na ocenę 8/10. Jest lekka, zabawna, interesująca. W sam raz dla młodych czytelników.

Wydawać by się mogło, że ta historia jest przeznaczona tylko dla dzieci. Że to taki raczkujący kryminał, historia mająca wzbudzić ciekawość i dedukcję dziecka. Mylisz się. Dorosły bawi się przy niej równie świetnie co dziecko.

Narracja pierwszoosobowa, nazwijmy ją czule Mietkowa, wprowadza nas w świat bez trosk, gdzie jedynym problemem jest jedzenie warzyw i okazana przy kumplach czułość mamy. Historia jest napisana w prostym, przystępnym języku. Poznajemy tu paczkę chłopaków, ich przyjaciółkę (niesłyszącą) Amelkę - więc i problem niepełnosprawności świetnie poruszony (o nim też można się trochę stąd dowiedzieć, np. jak sobie Amelka radzi wśród takich gaduł),byłego trenera reprezentacji Polski, a obecnego chłopaków, babcię i mamę Mietka. Oczywiście pojawiają się też inni bohaterowie, którzy zajmują tu ważne miejsce.

Lubię historię, nie bez powodu wybrałam ten przedmiot na maturę. Książka, którą dziś opisuję zawiera legendy i podania jak powstało Wejherowo. Zostaje poruszona wyobraźnia nie tylko bohaterów książki. Można się z niej dużo dowiedzieć, poczuć lekką trwogę, pewnie u dzieci ciut większą i nieźle się uśmiać. Autorka spisała się bezbłędnie. Zasiała w nas ziarnko ciekawości. Dzięki niej mam ochotę odwiedzić tamte regiony.

To 3 tom, który można czytać bez znajomości poprzednich.

Drużyna jedzie do Wejherowa na zawody międzynarodowe w nogę. Tam też usłyszą o Wejherze. Ale wkrótce cenne artefakty po nim giną, jak również turyści z Niemiec. Do mamy Mietka przyczepia się surfer dziwak, a turniej lada dzień. Co z tego wszystkiego wyniknie? Ja już czekam na kolejne przygody :)

• Łucja 2022
  • Przygodowe