Żółw ozdobny Trachemys scripta

Cykl: Zeszyty Akwarystyczne (tom 12) | Seria: Zeszyty Akwarystyczne
Wydawnictwo: Magazyn Akwarium
popularnonaukowa
Serpentin

[fragment] "Żółwie wodno-lądowe towarzyszą mi od najmłodszych lat i stanowią już stały obiekt moich zainteresowań. Jak większość, swoją przygodę z tymi gadami rozpocząłem od dwóch małych żółwi czerwonolicych (Trachemys scripta elegans), na których jednak nie zakończyła się moja pasja. Obecnie posiadam różne gatunki żółwi wodno-lądowych, których obserwacja pozwala mi ciągle poszerzać swoją...

Jak większość, swoją przygodę z tymi gadami rozpocząłem od dwóch małych żółwi czerwonolicych (Trachemys scripta elegans), na których jednak nie zakończyła się moja pasja. Obecnie posiadam różne gatunki żółwi wodno-lądowych, których obserwacja pozwala mi ciągle poszerzać swoją wiedzę w zakresie opieki i chowu tych niezwykłych stworzeń. Ponieważ zdaję sobie sprawę, jak trudno jest rozpocząć przygodę z tymi gadami i zdobyć pierwsze najważniejsze informację związane z tą grupą zwierząt, postanowiłem zestawić zdobytą dotychczas przez mnie wiedzę oraz doświadczenie w niniejszej publikacji, mając nadzieję, że pomoże wszystkim opiekunom w lepszym poznaniu tych niesamowitych stworzeń."

źródło opisu: https://magazynakwarium.pl/

źródło okładki: https://magazynakwarium.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!