Narratorem Śmierć

Okładka książki Narratorem Śmierć Krzysztof Haczyński, Daniel Jaśko, Lavender Laver, Ginger November, Klaudia Nowak, Jarosław Salomon, Maciej Szymczak
Okładka książki Narratorem Śmierć
Krzysztof HaczyńskiDaniel Jaśko Wydawnictwo: Horror Masakra horror
horror
Narratorem Śmierć
Horror Masakra
2018-01-01
2018-01-01
horror groza zbiór opowiadań grozy

Okładka książki Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 2 Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Krzysztof Haczyński, Karolina Kaczkowska, Tomasz Krzywik, Maciej Szymczak, Honza Vojtisek, Flora Woźnica, Zeter Zelke
Słowiańskie st... Piotr Borowiec, Pio...
Okładka książki Słowiańskie koszmary Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Sylwia Błach, Katarzyna Bromirska, Piotr Ferens, Artur Grzelak, Krzysztof Haczyński, Radosław Jarosiński, Daniel Jaśko, Aleksandra Kozioł, Marta Krajewska, Agnieszka Kwiatkowska, Marek Kwietniewski, Jacek Pelczar, Agata Poważyńska, Mikołaj Rybacki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Maciej Szymczak, Adrian Turzański, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica
Słowiańskie ko... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Spowiednikiem śmierć Piotr Barej, Piotr Ferens, Norbert Góra, Krzysztof Haczyński, Aleksandra Łaniszewska, Lavender Laver, Marta Marek, Ginger November, Klaudia Nowak, Jarosław Salamon, Maciej Szymczak, Marcin Szymkowski, Patrycja Żurek
Spowiednikiem ... Piotr Barej, Piotr ...

Dziś jeszcze zostaje w strefie horroru masakry. Trzeba ponadrabiać to i owo skoro i tak mam multum czasu.

"Narratorem śmierc" to pierwsza część śmiertelnej antologii (drugą część wydały już dreszcze).
Mamy tu 11 opowiadań 7 autorów, z czego kojarze tylko Krzyśka Haczyńskiego i Maćka Szymczaka. Reszta to dla mnie zupełnie nieodkryty temat.

W sumie ten zbiorek jest pomiędzy moimi oczekiwaniami. Zły nie jest ale dziełem sztuki tez bym go nie nazwał, chociaz przyznam że jest kilka całkiem, całkiem opowiadań.

Panowie Haczyński i Szymczak mnie nie zawiedli. Obaj zrobili dobrą robote.
Krzysiek napisał mini opowiadanie rodem z filmu "piła" gdzie zaczyna się od pobudki w ciemnym lochu z lańcuchem u nogi, natomiast Maciek stworzył juz nieco bardziej rozwinietą historie pewnego osiedla do ktorego w ramach poprawy społecznej trafia pewien zapijaczony jegomość, jak sie okazuje miejsce to skrywa tajemnice i to bardzo krwawą.

Jesli chodzi o pozostałych, to bardzo przypadły mi do gustu opowiadania Jarosława Salamona. Dużo w nich roboty robi nastrój i opisy swiata przedstawionego.
Także i opowiadanie Daniela Jaśko to kawał dobrej roboty. Mocno ryjace beret ale raczej na poziomie myślenia niż jakiejs krwawej jatki.

Oczywiscie nie umniejszam pozostałym autorom. Doceniam pomysły i zaangażowanie tym bardziej ze ciezko jest stworzyć cos swojego a o wiele łatwiej pózniej cisnac w opinii. Po prostu zabraklo mi w nich tego czegoś.

Tak wiec, mysle ze warto.

W sumie ten zbiorek jest pomiędzy...

"Śmiało można postawić tezę, że polski rynek książkowych horrorów stoi pod głównie (acz nie tylko!) znakiem antologii. A wiadomo, jak jest z tymi zbiorami opowiadań. Jedne lepsze, drugie gorsze, co jest naturalne zważywszy na różny poziom autorów, bowiem w takich publikacjach natkniemy się zarówno na bardziej wyrobione pióra, jak i na zupełne debiuty. Przykładem takiej pozycji jest zbiorek Narratorem Śmierć, za którego wydaniem stoi znana fanom horrorów Horror Masakra. Ogólną tematyką zbioru jest... śmierć. Temat szeroki, nieprawdaż? Jak więc poradzili sobie z nim w większości początkujący twórcy?"
"(...) Podsumowując, pierwszy tom Śmiertelnej antologii daje odbiorcom w głównej mierze szanse na zapoznaniu się z debiutantami. Na ile jest to spotkanie udane? Są opowiadania bardziej i mniej sztampowe, ale również sporo oryginalnych, które mają szanse zapaść w pamięci w odpowiedniej szufladce z nazwiskiem swojego autora."

Pełna recenzja na: http://fantastycznarzeznia.blogspot.com/2018/09/autorzy-ginger-november-krzysztof.html

• Autograf/dedykacja
  • Horrory DZ