Poradnik Leczenia Bólu. Zdrowie Na Co Dzień

zdrowie, medycyna
Oficyna Wydawnicza RYTM
2017-01-01
2017-01-01
Andrzej Żak; medycyna naturalna; poradnik; ból

Andrzej Żak jest uznanym specjalistą chińskiej energoterapii i medycyny tybetańskiej, który na podstawie zaburzeń energetycznych potrafi określić schorzenia, na które cierpi pacjent. Wiele stawionych przez siebie diagnoz opiera na badaniu pulsu i języka, gdyż wychodzi z załączenia, ze zmiany na języku mogą odzwierciedlać konkretne choroby, które często przebiegać mogą bezobjawowo. W wielu artykułach i publikacjach skupia uwagę na naturalnych metodach leczenia i przekonuje, że często wiele schorzeń można zwalczyć za pomocą naturalnej medycyny. Tym razem w kolejnym vademecum zatytułowanym Poradnik Leczenia Bólu. Zdrowie na co dzień postuluje codzienne dbanie o zdrowie i dobrą kondycję organizmu. W poprzedniej książce Zdrowie bez leków namawiał odbiorców do racjonalnego korzystania z tabletek dostępnych w aptekach i bez recepty, gdyż zamiast pomagać mogą się one przyczynić do pogorszenia stanu zdrowia lub rozwoju innych poważnych schorzeń. Z kolei w Zdrowiu za darmo wskazywał, że wcale nie trzeba wydawać wielkich kwot pieniężnych na specjalistyczne preparaty, gdyż można korzystać z naturalnych metod poprawy zdrowia, np. z terapii ziołolecznictwa.
W przedmowie Andrzej Żak wyjaśnia czytelnikowi dlaczego powrót do naturalnej medycyny jest tak ważny. Okazuje się, że ziołolecznictwo, homeopatia, czy lecznicze kąpiele są doskonałymi sposobami, które nie tylko leczą i przyspieszają proces rekonwalescencji, ale przede wszystkim działają profilaktycznie. Terapeuta przestrzega czytelnika, aby nie traktował medycyny alternatywnej jako jedyne źródło poprawy zdrowia. Wskazuje, że te zabiegi powinny być uzupełnieniem akademickiej medycyny, która korzysta z najnowszych osią nieć techniki. Propaguje również rozważne korzystanie z poradników obcojęzycznych, ponieważ proponowane tam specyfiki mogą oddziaływać na Polaków inaczej. Przestrzega zwłaszcza przed stosowaniem nieprzebadanych specyfików chińskich, czy wietnamskich, z których większość nie została przebadana i może powodować szkodliwe skutki uboczne.
W Poradniku Leczenia Bólu autor przekonuje, że w niektórych przypadkach można zastosować terapię domową opartą na medycynie alternatywnej, np. homeopatii, ziołolecznictwie, czy akupunkturze. Dzieli się z czytelnikiem wiedzą dotyczącą chińskiej medycyny alternatywnej, którą przez wiele lat praktykował w środkowej Azji.
Książka wydana jest bardzo starannie, na dobrej jakości papierze i w twardej zszywanej oprawie, co gwarantuje, że posłuży czytelnikowi przez wiele lat. Wszystkie porady dotyczące bólu są opisane w skrótowy sposób językiem łatwym i zrozumiałym dla każdego. Oprócz wskazań sposobów poradzenia sobie z konkretnymi dolegliwościami bólowymi znajdują się krótkie informacje na temat części ciała i organu, którego ból odczuwamy. Poradnik urozmaicają przepisy na ziołowe płukanki i wskazania dietetyczne, gdyż części dolegliwości można uniknąć poprzez odpowiednie odżywianie się, np. unikanie tłustych, smażonych potraw i jedzenie większej ilości warzyw i owoców. Znajdziemy tu również wykaz najważniejszych roślin występujących w receptach wraz z ich łacińskimi nazwami, które podane jest w porządku alfabetycznym. Książkę wzbogacają także pomocne ilustracje, np. ryciny przedstawiające sfery refleksyjne w stopach i na rękach. Masaż odpowiednich punktów receptorowych i ich okolic pozwala na skuteczne łagodzenie bólu organów wewnętrznych oraz części ciała, np. głowy, nosa, kolan.
Poradnik Leczenia Bólu. Zdrowie Na Co Dzień mogę polecić tym osobom, które zainteresowane są tematyką alternatywnego leczenia. Porady zawarte w tej książce są przydatne w leczeniu dolegliwości bólowych naturalnymi metodami, np. masażem, akupunkturą, czy ziołowymi płukankami i herbatami. Warto sprawdzić ich skuteczność na własnych przypadłościach i przekonać się, że nie w każdym przypadku trzeba stosować tabletki przeciwbólowe.

• Nieprzeczytane
  • Egzemplarz recenzencki