Pocałunek

Tłumaczenie: Ewa Rajewska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kiss
Lenalee

Sylvie i Carl mieszkają po sąsiedzku i przyjaźnią się od dzieciństwa. Chodzą do jednej szkoły, zawsze bawią się wspólnie, nawet posiłki jadają raz w jednym, raz w drugim domu. Mają też swój własny, magiczny świat, którego częścią jest Szklana Altana - pozornie zwykła szopa na narzędzia w ogrodzie rodziców Carla. I to ich łączy jeszcze bardziej. Są sobie tak bliscy, że Sylvie w głębi serca wierzy, iż kiedyś będą małżeństwem.Tymczasem jednak Carl rozpoczął naukę w innej szkole, ma nowe towarzystwo. Jest absolutnie zafascynowany piłkarzem Paulem. Sylvie też zaprzyjaźnia się z niezwykle ekscentryczną Mirandą. W życiu nastolatków przychodzi czas pierwszych miłości. Przyjaźń Sylvie i Carla wystawiona jest na próbę. Oboje są zakochani i oboje doświadczają pierwszych miłosnych rozczarowań. Poruszająca, barwna i opowiedziana z wielkim wyczuciem historia przyjaźni i miłości.

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Mam WIELKI sentyment do tej książki...
Przy iej targały mną emocje, takie jak nigdy dotąd... nadzieja, złość, zaskoczenie, wzruszenie, niedowierzanie i inne, których nazwy ciężko mi wymienić...
Zaskakująca książka.
Polecam !!!

Przeczytana: 19 lutego 2015

W tej książce są opisane różne i trudne problemy, ale w prosty sposób. Książka jest typowa dla nastolatków wkraczających powoli w dorosłe życie. Poruszone są wątki homoseksualizmu, pierwszych miłości i przyjaźni, zawodów miłosnych, a także relacji z rodzicami i rówieśnikami. Świetna autorka. :)

Lenalee | 2010-01-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam i podobała mi się ta książka. Zaskoczył mnie motyw homoseksualizmu, ale cieszę się, że wystąpił w tej książce i był tak fajnie opisany. Z chęcią przeczytałabym tą książkę jeszcze raz. Zważając na to, że nie czytam takich książek - wolę kryminały i fantastykę.

Gustawsonek | 2013-05-06
Przeczytana: 05 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To bardzo ciekawa książka. Wspaniałe zakończenie. Zazwyczaj grube książki mnie nudzą po jakimś czasie, ta mnie jednak ie znudziła, zawsze coś się działo. Nie dziwie się, bo książki Jacqueline Wilson nigdy mnie nie nudzą. Polecam.

Kamila | 2011-09-11
Przeczytana: maj 2010

Carl i Sylvie to para wręcz nierozłączna od dzieciństwa. Od najmłodszych lat spędzali ze sobą każdą możliwą chwilę, bawiąc się razem, spotykając się w tej samej szkole czy nawet spożywając posiłki u siebie w domach. Jednakże najbardziej zbliżyło ich do siebie życie w wyimaginowanym, magicznym świecie - Szklanej Altanie - której losy wspólnie spisują w książce, którą mają zamiar w przyszłości wydać.

Mimo wszystko, wkrótce przychodzi czas, kiedy przyjaźń musi poluźnić swoje więzy, gdyż Carl i Sylvie wybierają się do różnych szkół. Ta, mogłoby się wydawać, mała, nieznacząca zmiana przewraca życie nastolatków do góry nogami. Od tego momentu wszystko się zmienia. Kiedyś przyjazny, wiecznie skory do zabawy Carl zaczyna dojrzewać, staje się bardziej wyobcowany i milczący. Sylvie zaczyna martwić się o swojego przyjaciela, dlatego postanawia wyciągnąć go na imprezę do ekscentrycznej koleżanki ze szkoły, Mirandy, którą niedawno poznała. Z nadzieją, że Carl nie zgodzi się na zakrapianą...

Klaudia | 2013-02-11

Przyjemna książka, rozczarowana jednak jestem zakończeniem. Podoba mi się motyw przyjaźni damsko-męskiej :-)

Jula | 2010-10-24

suuuuuper!!!!!!!!!

Gocholudek | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Sesja, sesja, robić coś trzeba, a ja wygrzebuję książki od mojej ulubionej autorki z czasów gimnazjum. Myślałem, że jestem już za stary na takie pozycje, ale sięgając po takie historie, utwierdzam się w przekonaniu, że na twórczość Pani Wilson, nigdy za stary jednak nie będę :)
Jak zwykle, język jest cudownie prosty, nie ma przynudzających opisów, czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Co nie zmienia faktu, że jednocześnie można się dobrze uśmiać, jak i zaraz porządnie wzruszyć. Lubię kiedy książka pozwala na odczuwanie tych dwóch rzeczy, w dodatku w całkiem dobrze wyważonych proporcjach, przynajmniej w moim osobistym odczuciu.
Coś czego tylko bym się czepiał to jednak przerysowane postaci. Wiem, że zapewne chodziło też o ukazanie kontrastu między "dojrzałą" Mirandą, a dziecinną Sylvie, ale mimo wszystko, jakoś nie do końca pasowało mi wiele ich zachowań w odniesieniu do trzynastolatków.
Z drugiej strony podobają mi się problemy w niej poruszane i z czystym sumieniem mogę książkę...

RosaLynn | 2014-09-23

Gdy byłam młodsza uwielbiałam książki Jacqueline Wilson, pamiętam jakie było moje zaskoczenie, gdy przeczytałam tę! Ale to na plus! :)
Znów sięgnęłam po nią i znowu się nie zawiodłam.
Pani Jacqueline Wilson pisze w swój charakterystyczny sposób, prostymi słowami przedstawiając trudne problemy. Czasami jej to nie wychodzi, ale "Pocałunek" to genialna książka.
Rzeczywiście, Sylvie była trochę zbyt dziecinna, a z Mirandą chyba trochę przesadziła (nie wiem, czy inaczej jest w Ameryce, ale tutaj 13-latkowie są trochę mniej "dojrzali").
Nie zmienia to faktu, że uwielbiam tą książkę. Moja ulubiona spod pióra tej autorki.

Karolina | 2011-01-14

Wypożyczyłam ją i już w drodze do domu zaczęłam czytać. Wciągająca, wzruszająca, są momenty zabawne i zadziwiające. Bardzo polecam!