Vicky, dziewczynka, która stała się aniołem

Tłumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek
Wydawnictwo: Media Rodzina
Vicky Angel
83-7278-229-6

Przyjaźń z najlepszą na świecie przyjaciółką, Vicky, jest dla Jade rzeczą najbardziej oczywistą i Jade jest przekonana, że tak będzie już zawsze. Dlatego, kiedy dochodzi do tragicznego wypadku, Jade nie może uwierzyć, że Vicky już nie ma. Jednak Vicky to odważna dziewczyna, która nie może przecież dopuścić do tego, by tak nieznacząca rzecz jak śmierć, przeszkodziła jej żyć pełnią życia! Nieważne, czy Jade jest w szkole, w domu, czy też niepewnie rozgląda się za nowymi koleżankami - Vicky nie pozwala o sobie zapomnieć i daje jej odczuć swoją obecność, co nie zawsze wychodzi Jade na dobre...

Gustawsonek | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Kiedy ją wzięłam z biblioteki, myślałam że będzie wzruszająca i smutna, coś w tym stylu. Ale okazało się że sam wypadek nie jest taki straszny a Vicky nie jest smutna i czuje się znakomicie w roli ducha. Ja nie chciałabym mieć przyjaciółki która nawet jako duch ciągle mówi mi co mam robić, a jeżeli tego nie zrobię zmusza mnie do tego. Jade nikomu nie powiedziała że widzi Vicky jako duch i że z nią rozmawia. Powiedziała to mamie Vicky ale ta się na nią ze złościła. Mogła powiedzieć pani Wainwirght, domyślam się że nie mogła. Polecam :p

SoOllie | 2011-01-23

Jedna z najlepszych książek Jackie. Jest taka wzruszająca, mimo płaczu nie mogłam się od niej oderwać.

Rasia | 2013-07-05
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Książka naprawdę wzruszająca. Zwłaszcza na początku, mialam wrażenie, ze się popłaczę, ale nawet nie miałam czasu, bo nagle było pełno zwrotów akcji. Obraz otoczenia i miejsc miałam praktycznie przed moimi oczami. Ukazuje prawdziwą przyjaźń, jak równocześnie to, ze czasem musimy dać komuś odejść, choć może błędnie go oceniamy. Zakończenie jest naprawdę piękne. To była moja pierwsza taka ksiązka, bardzo polecam.

Karolina | 2013-06-25

Dawno przeczytałam tą książkę jednak wciąż pamiętam jak bardzo się przy niej wzruszyłam! To jedna z moich ulubionych książek która niesie ze sobą morał.

luna99 | 2013-08-27

Vicky i Jade są najlepszymi przyjaciółkami. Są nierozłączne, aż do czasu, gdy Vicky ginie potrącona przez samochód. Lecz dziewczyna nie zamierza odejść. Nawiedza Jade jako duch. Powoduje to małe kłopoty...

Piękna opowieść o przyjaźni. Pokazuje, jak to jest stracić kogoś tak bliskiego, i że trzeba się z tym pogodzić. Postać Vicky jest momentami bardzo denerwująca, zwłaszcza gdy próbuje rządzić Jade. Nikt nie chciałby mieć takiej przyjaciółki. Z kolei Jade jest przy niej jak anioł. Godzi się z tym, jaka ona jest, bo bardzo ją lubi właśnie taką. Chociaż często ją irytuje, ona z godną podziwu cierpliwością znosi to i stara się jej pomóc.

Styl pisania jest dobry pani Wilson, ale jestem przekonana, że można byłoby napisać to ciekawiej. Pomysł jest bardzo dobry, a książka ma piękne przesłanie. Ogólnie zasługuje na ocenę dobrą.

Kinga | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Poznajcie Vicky i Jade, które nazywane są „bliźniaczkami”, bo zawsze trzymają się razem, są nierozłączne. Pewnego dnia Vicky ginie w wypadku samochodowym na oczach Jade. Dziewczyna zaczyna obwiniać się o śmierć swojej przyjaciółki.

Książka bardzo wzruszająca, smutna, podejmująca trudny temat, ale mimo to miejscami mnie nudziła. Czym dalej byłam tym bardziej zaczynała mnie irytować postać Vicky. Ogólnie książka z przesłaniem, w sam raz dla nastolatek, ale ta autorka ma zdecydowanie lepsze książki.

Rosemine | 2014-06-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka o tym, jak dziecko radzi sobie z żałobą w dość oryginalny sposób. (Choć może nie? Może to tylko coś, o czym się nie mówi?) Czytałam jako dziecko i dopiero po czasie zaczęłam rozumieć, że duch przyjaciółki był czymś, co żyło wewnątrz niej, że książka jest bardziej psychologiczna, aniżeli fantastyczna. Z pewnością bardzo smutna, teoretycznie dla dzieci, ale z chęcią przeczytałabym ją jeszcze raz, mimo, iż z wieku dziecięcego już dawno wyszłam.

Natalia_G | 2014-06-04

Tytuł jest tajemniczy o zachęca, okładka odpycha. Pamiętam jak kiedyś koleżanka namówiła mnie do przeczytania tej książki. Książka szokuje już od samego początku, potem jest interesujący wątek. Bardzo ciekawa

Aska96 | 2011-05-13

Moja wysoka ocena jest uzasadniona przeżyciami, na ogół nie czytam książek o podobnej tematyce. Szybko jednak przekonałam się, że treść niesie w sobie głębsze przesłanie. Łatwa do czytania.

Katarzyna | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Opinie
Przeczytana: 2009 rok

Jakoś szczególnie ta książka mnie nie poruszyła , wg mnie chyba jedna z 'nudniejszych' książek Jacqueline'y Wilson , aczkolwiek proszę się nie zrażać:)