3maj się

Tłumaczenie: Anna Sak
Cykl: Urocze Trio (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ttyl (Talk To You Later)

W pierwszym dniu dziesiątej klasy najlepsze przyjaciółki: Maddie (mad maddie), Angela (SnowAngel) oraz Zoe (zoegirl) przyrzekają sobie solennie, że nie pozwolą głupocie szkoły się pognębić... ani rozdzielić. Ale w miarę, jak mija czas i rośnie liczba wiadomości, staje się jasne, że dziesiąta klasa będzie szaloną jazdą, wypełnioną pogonią za wymarzonymi chłopakami, matematycznymi torturami, nagłymi wypadkami z udziałem pysznych pączków oraz nieprzewidzianymi spotkaniami z Królową Pszczół. Do tego, przez pewnego niezbyt rozgarniętego chłopaka, wesoła z natury Angela dostanie okropnego doła, twarda Maddie popełni błąd, o którym będzie rozmawiać cała szkoła, a "grzeczna dziewczynka" Zoe zabuja się w nauczycielu flirciarzu. Czy Urocze Trio przetrwa ten rok?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2008

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2008

Pati | 2013-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2013

Na pewno wyróżnia się szatą graficzną, za co można przyznać punkt autorce. Książka pomysłowa, na początku nie mogłam się połapać kto jest kto i akcja według mnie najbardziej rozkręciła się około setnej strony.
Ogółem polecam.

Monia0420 | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Najbardziej w tej książce podoba mi się sposób w jaki została napisana. Dialog pomiędzy trzema nastolatkami piszącymi na czacie. Niektóre ich problemy były zbyt przerysowane i nie było w nich nic oryginalnego. Ogólnie książka mnie nie zachwyciła, dlatego uważam ją za dobrą.

zakreconaxxd | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Fajnie napisana, inna forma. Książka jest o nastolatkach i ich problemach. Mnie się podobał i polecam szczególnie nastolatkom.

Laurel | 2014-11-29

Uwielbiam, szkoda że w mojej bibliotece nie ma pozostałych części :).

Książka bardzo fajna. Najbardziej podobało mi się niecodzienne przedstawienie jej zawartości. Nie jest to zwykła lektura, lecz coś w rodzaju gad-gadu umieszczonego na papierze. Śmieszna, autorka nie owija w bawełnę i pisze wcielając się w role kilku zbuntowanych nastolatek.

| 2011-06-18
Przeczytana: 2011 rok

taka no... dla fanek ,,pamiętnika księżniczki" itd.

Halina | 2012-04-24
Przeczytana: sierpień 2010

Życie trzech zakręconych kumpelek - licealistek, przedstawione w niebanalny sposób - książka to archiwum z rozmów prowadzonych przez internetowy komunikator, między Angelą, Zoe i Maddy. Wspaniały pomysł, polecam.

Ewelina | 2013-12-22

Nic specjalnego. Jednak niecodzienne przedstawienie zawartości książki plusuje.

wikibam | 2016-06-20

Ta książka nie przypomina żadnej z jaką dotąd się spotkałam. I mówię to w pozytywnym sensie!
Kiedy ją zobaczyłam to przede wszystkim przyciągnęła mnie okładka. Od razu zwróciłam uwagę na to, że jest ona 15+ jednak mimo wszystko ją wzięłam, i dobrze, że to zrobiłam. W sumie do dzisiaj nie wiem czemu był w tym przedziale wiekowym. Dobrze, przyznaję czasami nawinęło się jakieś przekleństwo, ale nie było to aż tak rażące. Książka pomimo, że nie jest bardzo ambitna, w sumie nawet tego nie oczekiwałam, jest lekka i bardzo łatwo się ją czyta. Jest dużo pozytywnych aspektów w tej książce, ale najlepszym z nich jest jej oprawa graficzna, która wygląda jakby były to po prostu wydrukowane strony z chatu. Bohaterki ujęły mnie swoimi śmiesznymi problemami, ale przede wszystkim tym jak bardzo się kochają i cenią swoją przyjaźń. Zwłaszcza, że wszystkie problemy niby się już rozwiązały, ale jednak nie do końca.
Książka mnie porwała i nie chciała puścić, dosłownie :D. Przeczytałam ją w kilka...

Madzia | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Kaiażka bardzo fajna szybko się ja czyta chociaż na początku trzeba się przyzwyczaicz do czytania komunikatora.ksiazka jest o typowych problemach nastolatek. Pozwala przenieść się do zupełnie innego swiata gdzie dziewczyny maja swoje kłopoty takie jakie ty nigdy nie miała.ksiazka jest napisana z chumorem i z dużym entuzjazmem.Polecam ja wszystkim nastolatka które poprosi chcą się oderwać od realnego życia i poprosi spędzić czas na czytaniu tej książki.