Krwawe róże

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Cykl: Kolekcjoner (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Roses of May
Joanna Dziubińska
karollllllla

Cztery miesiące po eksplozji w Ogrodzie, w którym przetrzymywano młode kobiety nazywane Motylami, agenci FBI Brandon Eddison, Victor Hanoverian i Mercedes Ramirez nadal próbują uporać się z konsekwencjami zdarzeń, pomagając ofiarom przystosować się do życia na zewnątrz. Niestety wkrótce agenci odnajdują w którymś z kościołów na terenie kraju ciało młodej kobiety z poderżniętym gardłem,...

Niestety wkrótce agenci odnajdują w którymś z kościołów na terenie kraju ciało młodej kobiety z poderżniętym gardłem, otoczone naręczem kwiatów.

Priya Sravasti, której siostra padła ofiarą seryjnego zabójcy, co kilka miesięcy zmienia wraz z matką miejsce zamieszkania, za każdym razem licząc na nowy początek. Kiedy jednak staje się celem szaleńca, śledztwo agentów nabiera nowego tempa. Mordercę będzie można schwytać tylko z pomocą dziewczyny.

By zamknąć tragiczny rozdział ze swojej przeszłości, Priya będzie musiała zaryzykować własnym życiem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/261

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/261

Izabela1997 | 2019-09-12

Kwiaty nie zawsze są zwiastunem dobrych informacji.

Agenci FBI parę miesięcy po odkryciu tajemniczego Ogrodu nadal usiłują sobie poradzić z tym co odkryli. A ocalałe dziewczyny usiłują sobie poradzić z koszmarem, który przeżyły. Jednak zło nie śpi. Zbliża się czas, w którym inny seryjny morderca wyrusza na poszukiwanie kolejnej ofiary. Agenci FBI Brandon Eddison, Victor Hanoverian i Mercedes Ramirez dobrze znają tę sprawę. Priya Sravasti przeżyła w swoim życiu dużo ciężkich chwil. Jedną z nich była utrata ukochanej starszej siostry, która została jedną z ofiar seryjnego mordercy. Priya wraz z matką często zmieniają miejsce zamieszkania i z przerażeniem czekają na to aż morderca znów zaatakuję. Agenci FBI zrobią wszystko by uratować kolejną ofiarę i zapobiec następnej zbrodni.

Czy agentom uda się schwytać seryjnego mordercę? Czy Priya znajdzie się w niebezpieczeństwie? I czy ten koszmar wreszcie się zakończy?

katala | 2018-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Może za bardzo podobała mi się pierwsza część? Może za wiele obiecywałam sobie po części drugiej mając nadal w pamięci opowieść z Kolekcjonera motyli? Może za wiele chciałam? Ale moje oczekiwania nie powstały ot tak sobie. Kolekcjoner postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Jak na moje oko, na tyle wysoko, że Krwawe róże nawet do niej nie doskoczyły.
Niewątpliwe ciężko jest napisać dobrą kontynuację, to trudne i ciężkie zadanie, a jeśli na dodatek autor stawia sobie za zadanie wplecenie w wątki kolejnej części bohaterów z poprzedniej, to powinien mądrze, bardzo mądrze wszystko przemyśleć. Na ile kontynuowanie części pierwszej nie zaburzy dwójki, na ile jej nie zdominuje, na ile będzie ona czytelna dla osób nieznających jedynki.
Zamiast zastrzyku adrenaliny i czytania, czytania, czytania mamy strony z mało interesującym tekstem, odwołania do części pierwszej, agentów FBI którzy jakby stracili całą swoją ikrę, a autorka robi z nich „ciepłe kluchy”. Zakończenie? Przestępca? Bohaterka? Czy...

Porzeczka87 | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Po pierwszej części (Kolekcjoner Motyli) spodziewałam się równie dobrej drugiej i nie wyszło..
Książka tak naprawdę nijaka, akcja rozkręca się przez dobre 200 stron by... minimalnie ruszyć do przodu. Wygląda to troszkę tak, jakby w pewnym momencie autorce zabrakło pomysłu, co dalej z bohaterką ma się zadziać..
Co wymyśli w trzeciej części?, aż boję się pomyśleć ;)

Magdalena Mostowska | 2018-09-17

Nie zawiodłam się bardzo trzyma w napięciu, choć można się domyślić kto jest psychopatycznym mordercą.

Mam nie lada problem z oceną tej powieści. Na początku książka lekko mnie nudziła a przemyślenia głównej bohaterki doprowadzały momentami do szału. Jednak zakończenie zrekompensowało mi dłużący się początek. Bardzo podobał mi się również motyw z kwiatami. Nie mogę za to zrozumieć co miały do tej książki Ogród i dziewczyny poznane w poprzedniej książce z tej serii. Nie trzymało mi się to kupy, przez to fabuła zrobiła się trochę nielogiczna i miałam wrażenie, że autorka zbacza z historii zamordowanych nastolatek. Mam mieszane uczucia względem tej powieści...

Rozumiem, że oryginalny tytuł książki: "Roses of may" został uznany za mało chwytliwy i wydawnictwo postanowiło dorzucić trochę krwi. Nie zmienia to faktu, że całość jest wybitnie... zimnokrwista.
Słaba akcja, beznadziejny morderca i supergłupie zakończenie. Aż mnie korci, żeby napisać, jaki idiotyzm wymyśliła autorka, ale się powstrzymam.
"Krwawe róże" to pozycja do przeczytania ( jeżeli ktoś jest na tyle wytrwały,żeby dobrnąć do końca) i natychmiastowego zapomnienia.
Wybaczam autorce,że wysmażyła kiepski kryminał, ale nigdy nie wybaczę, że obrzydziła mi moje ukochane ciasteczka oreo! Tak się nie godzi!!!
Nie polecam!

malena | 2018-06-16
Na półkach: Przeczytane, Apage, satanas
Przeczytana: 15 czerwca 2018

"Dziewczyny górą!"

Nie popisała się Dot Hutchison, oj, nie popisała. Stworzyła naiwniutkie, infantylne w swej treści i w formie czytadełko, które może przypaść do gustu jedynie mało wymagającemu odbiorcy, pożerającemu podobnego typu chłam z godnym podziwu ukontentowaniem. Chociaż może nie, bo "Krwawe róże" są jak zjadane kompulsywnie przez główną bohaterkę ciasteczka Oreo, więc nawet u bezrefleksyjnych smakoszy tandety mogą wywołać dolegliwości gastryczne. Na placu boju pozostaną jedynie ci najwytrwalsi, o ile w ogóle ktoś pozostanie, bo autorka dwoiła się i troiła, aby ograniczyć grono swych miłośników do minimum.

Motylki. Hutchison na fali pozytywnego sukcesu "Kolekcjonera motyli" postanowiła nie tylko domknąć rozpoczętą w pierwszym tomie historię, stworzyć drugą, godną tej pierwszej, ale połączyć je w spójną całość. Spoiwem, jak można się domyślać, są agenci FBI: Victor Hanoverian, Brandon Eddison i Mercedes Ramirez, którzy w "Krwawych różach" zamieniają się w...

Olga | 2018-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 24 maja 2018

mam mieszane odczucia względem tej książki. z jednej strony podoba mi się wplecenie wydarzeń z poprzedniej książki w fabułę bieżącej, ale z drugiej wydaje mi się, że autorka nie skupiła się wystarczająco na nowej historii. zakończenie uważam za nieco zbyt absurdalne i cukierkowe, a robienie z nastolatki Rambo to gruba przesada, momentami jej emocje i przemyślenia wydawały się kompletnie oderwane od rzeczywistości. niemniej historia wciąga, a książka czyta się dobrze i przyjemnie, jest również dopracowana czysto technicznie, więc polecam ją z czystym sumieniem!

PasjonatkaCzytania | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Jakim cudem autorka genialnego "Kolekcjonera motyli" zaserwowała nam taki gniot? Książka nijaka, nudna, bez pomysłu i konkretnej fabuły. Bohaterowie dziwni i bez emocji. Jestem bardzo zawiedziona. To najgorsza książka jaką przeczytałam w tym roku.

raczek | 2018-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 07 maja 2018

Pierwszy tom był super, a ten drugi szkoda czasu :(