Sadhu

Wydawnictwo: Esse
83-916382-0-0
Indie, filozofia, karma
Ewa

Wędrując, poznajemy świat, ludzi, a przede wszystkim samych siebie. Każde zdarzenie, spotkanie każdego człowieka zmienia nas, odkrywając jeszcze jeden fragment naszej tajemnicy. Wielu z nas - zapomina, że wędrówka jest celem samym w sobie - nagromadziło po drodze tyle rzeczy, że musieli się zatrzymać nie poszli dalej. Na przechodzących obok nich wędrowców patrzą z tęsknotą i udawaną wyższością spoza murów swoich warowni, w których dzień i noc czuwają, aby chronić swoje bogactwa. Aby wędrować, nie trzeba stać się bogatym czy biednym. Jest to stan umysłu wolnego od przywiązania, kiedy nagroda czy strata przyjmowane są z równym zadowoleniem.

PrzemekWroc | 2013-08-08

Pozycja wyjątkowa. Już sam styl jest niespotykany, gdzie uczucia oraz doświadczenia medytacyjne występują w formie chaosu orzeczników. Książka krótka, choć treściwa. Bez zbędnych wypełniaczy, wiele zawiera. Wciągająca. Mądra i błyskotliwa. Magiczna dla każdego zafascynowanego mistycznym aspektem jogi oraz Indii. Zdecydowanie polecam!

Krzysztof Urzykowski | 2012-04-08

Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych joga duchowością etc.

Irena | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, ROK 2006