Magiczne Święta

Wilga
2017-11-08
2017-11-08
Święta Inspiracje Dzieci

Książka przygotowująca do Świąt Bożego Narodzenia. Zawiera teksty na każdy dzień grudnia aż do 26. Niektóre to zdania do samodzielnego wykonania, inne to opowiadania, wiersze i kolędy. Może to być inspirująca lektura dla rodziców, starających się jakoś kreatywnie zając czas dzieciom w długie zimowe wieczory. Nie wiem, czy u nas się sprawdzi, czy syn nie jest jeszcze za młody. Będziemy próbować zimą.

Piękna książeczka, inspirująca.Szczerze mówiąc posłużyła nam do zrobienia fajnego kalendarza adwentowego. Na 26 dni: ciekawe opowiadanie, wiersz, kolęda lub zadanie do wykonania, np. świąteczny lampion, pierniki, ozdoby z masy solnej, itp. Piękne ilustracje. Obcowanie z tą książeczką to prawdziwa przyjemność.

1903

Książeczka przeznaczona jest dla maluchów od 3 do 5 roku życia, a w niej... ogrom świątecznych inspiracji, które umilą Wam i Waszym szkrabom grudniowe oczekiwanie na Boże Narodzenie.

Zacznę może od wydania, które w przypadku książek dla dzieci ma znaczenie: powinno być ładne i porządne. "Magiczne Święta" zdobi twarda oprawa, stony są szyte, a treść uzupełniają przepiękne ilustracje. Takie cacko aż chce się wziąć do ręki, a przy tym nie mam obawy, że nam się w tym łapkach rozpadnie. Wręcz przeciwnie – podejrzewam, że ta książka będzie nam towarzyszyć i w tym roku, i w kolejnym, a potem – być może – posłuży jeszcze mojej małej bratanicy.

Książka podzielona jest na 26 dni. Wejdziemy w grudzień wraz ze Świętym Mikołajem, by potem – w kolejnych dniach – z przyjemnością wysłuchać opowieści, które brodaty staruszek zasłyszał w czasie swoich dalekich podróży. Poza opowieściami – krótki, napisanym prostym i zrozumiałym dla malucha językiem – mamy możliwość przypomnienia sobie tekstów najpiękniejszych kolęd oraz piosenek dla dzieci utrzymanych, rzecz jasna, w zimowym klimacie. Często wracamy do raz przeczytanych opowieści, są aktualne przez cały ten przedświąteczny okres.

"Magiczne Święta" to jednak nie tylko historie o bałwankach, przedświątecznych porządkach, wspólnym kolędowaniu czy reniferkach! To również garść inspiracji. Między stronami znajdziecie przepis na pierniczki, ale także proste instrukcje wykonania świątecznych ozdób czy świeczników.

Uwielbiam takie publikacje! Po pierwsze takie czekanie na każdy kolejny dzień ma w sobie coś magicznego - pamiętacie to radosne odliczanie do Gwiazdki? Każdego wieczora siadam z córcią na wielkiej pufie pod ciepłym kocem i wspólnie odkrywamy kolejne opowieści, nucimy polskie kolędy, ale też snujemy plany stworzenia czegoś swojego – żelkowe lizaki już za nami, a aromatyczne bombki zrobimy dziś – razem, następnego dnia. Po drugie, to "razem" ma tu bardzo duże znaczenie. Książeczka zachęca do wspólnego spędzania czasu z maluchem, historie są przyjemne, a proponowane przedmioty nie wymagają od rodzica wielkiej wyprawy po tonę materiałów, których nigdy więcej nie wykorzysta – tu skupiamy się na produktach codziennego użytku. I to cieszy, co więcej – zachwyca prostotą!

• Dziecko
  • Dla dzieci od 4 lat