Pięknie dziękuję

Giving thanks
Babaryba
2017-10-25
2017-10-25

Okładka książki Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze Joost Elffers, Saxton Freymann
Owocoemocje, c... Joost Elffers, Saxt...
Okładka książki Jak zwierzęta śpią Jiřía Dvořáka, Marie Štumpfová
Jak zwierzęta ... Jiřía Dvořáka, Mari...
Okładka książki Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe Michał Leśniewski, Maciej Szymanowicz
Ale auta! Odja... Michał Leśniewski,&...

Magiczne słowa pamięta najpewniej każdy z nas.✨️
Nikt z początku nie rozumiał na czym polega ich magia, ale jak mantrę 😅 powtarzaliśmy... aż zadziałało.

Tym razem chciałabym zaprezentować Wam książkę, która pobudza dziecięcą ciekawość i wyobraźnię ale także uczy na czym polega wdzięczność.
"Pięknie dziękuję" autorstwa Ellen Surrey to świetna aktywizujaca książka już dla maluchów w wieku przedszkolnym. Mobilizacja w tym unikatowym wydaniu @wydawnictwobabaryba polega na rozwijaniu umiejętności społecznych w prostej rozmowie lub zabawie z opiekunem. 😊

W graficznej formie tej publikacji pojawia się Miko, bohater, który wprowadza delikatnie w swój świat i jednocześnie zachęca do nauki uważności przez przyjrzenie się także swojemu życiu i rodzinie.

Chłopiec prowadzi wyliczenie osób, którym CHCIAŁBY podziękować.
W moim rozumieniu to prawdziwe słowo klucz, bo jest przyzwoleniem na własne decydowanie o sobie i swoich odczuciach.
W tej książce nic nie jest narzucone i to ogromnie chwyciło za moje serce, które z entuzjazmem podąża w nurcie wychowania w bliskości. 🥰

Każda kolejna strona zawiera kolorowe kwadraty i prostokąty, które niosą w sobie oszczędne ilustracje pokazujące elementy z życia za które możemy podziękować i które są dla nas wyjątkowe.
Świetnym treningiem dla dziecięcej kreatywności są też kolejne pytania, które naprowadzają na możliwości w jakim możemy docenić bliskie nam osoby i co konkretnego możemy przygotować. 😉

Bardzo lubimy książki, w których każda kolejna strona otwiera nam oczy zamiast trzymać w sztywnych ramach tekstu.
To kolejna z nich i ogromnie doceniam jej wklad w rozwój osobowości małego dziecka.😊

Magiczne słowa pamięta najpewniej każdy z nas.✨️

Dziękuję, thank You, danke, gracies, tänan, arigatô. Tak rożnie brzmiace wartość taka sama☺️.

Dzisiejsza propozycja pozwoli nam odkryć jak wiele zawdzięczamy swoim najbliższym. Nauczy nas nazywać, to za co jesteśmy wdzięczni. Pokaże jak możemy podziękować im w niezapomniany sposób.

"Pięknie dziękuję. Poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję!"
Ilustracje: Ellen Surrey
Wyd:Babaryba

Książkę z powodzeniem można czytać już przedszkolakom. Ilustracje stanowią jej podstawę. One przemawiają podobnie jak treść i na nich możemy bazować, rozmawiając z najmłodszym czytelnikiem☺️.

Miki dostał pracę domową: zastanowić się komu chciałby powiedzieć "dziękuję".
Chłopiec z łatwością wymienia członków swojej rodziny, bliskich, przyjaciół. Zachęca nas do tego samego. Zadaje czytelnikowi pytania.
Okazuje się, że słowo "DZIĘKUJĘ" kryje w sobie: przyjaźń, miłość, zachęcanie do wysiłku, wspólne wygłupy, pomoc w pracy domowej, przytulanki, dzielenie się zabawkami, cierpliwość, czytanie przed snem.

Podziękowanie możemy wyrażać podarunkiem, pasującym do osoby, której chcemy okazać wdzięczność. Tacie czytajacemu książki na dobranoc, nowa książka sprawiłaby radość. A dziadkowi nowe karty do gry, tak często razem grają. Pani doktor dbającej o zdrowie Mikiego, mógłby się przydać zapasowy stetoskop. Niani, która cierpliwie od najmłodszych lat pokazuje mu świat, szkło powiększające do wspólnego oglądania biedronek.

A gdybyście mogli zrobić dla bliskich coś specjalnego, co by to było?

Okazuje się, że z pomocą wyobraźni sami możemy obdarować naszych bliskich wyjątkowym upominkiem: ładną laurką, sprzątaniem po zabawie, pomocą w obowiązkach, własnym wierszem, bukietem z polnych kwiatów, listem z podziękowaniami, kartką z wakacji.

W dalszej części książki, myślimy nad tym, jak możemy razem spędzić popołudnie. Dziadek chętnie nauczyłby się nowej gry. Z ulubionym misiem można zrobić piknik na trawie. Z tatą dla odmiany, poczytamy w parku. Z mamą upieczemy ciasto. Z kumplem zbudujemy bazę.

Miki zadaje bardzo konkretne pytania i liczy na naszą kreatywność🤗.

Gdybyście mogli dać jakiś pojazd, co by to było?
Gdybyście mogli razem coś zjeść,.co by to było?
Gdybyście.mogli razem wyjechać, gdzie byście wyjechali?
Gdybyście mogli ofiarować coś od serca, co by to było?

Na koniec tych uroczych rozważań zadania od Mikiego dla nas- czytelników stanowiące inspirację do częstego mówienia bliskich miłych słów☺️.

Bardzo przyjemnie wejść w temat wdzięczności z taką pomocą. Dziękuję to jedno z magicznych słów, które ma wielką moc. Jak każde zaklęcie wymaga poznania i testowania😉.

"Pięknie dziękuję. Poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję!"
Ilustracje: Ellen...

Są takie dni, gdy ogarnia nas radość i wdzięczność, że chce nam się skakać, śmiać i dzielić ze światem i bliskimi dobrymi emocjami. Ale są też takie, które spowijają szarością nasze dusze, rzucają kłody pod nogi i wyciskają z nas ostatnie krople życiowej energii. I każde z nich są dobre na wzmacniającą lekturę.

"Pięknie dziękuję" Ellen Surrey to książka ociekająca wdzięcznością, która pomaga zrozumieć jak ważną umiejętnością jest dziękowanie innym za ich czas, uwagę, gesty, upominki. Pokazuje jak okazywać wdzięczność na co dzień. Uczy opakowywać proste "dziękuję" w najpiękniejszy papier prezentowy - ten najbliższy potrzebom i gustowi obdarowywanego.

Sugeruje komu, za co i jak możemy dziękować pokazując jednocześnie jak szerokie spektrum słów, gestów i uczynków mamy w tym obszarze do wyboru. Przez co nie tylko daje gotowe rozwiązania, ale przede wszystkim inspiruje do uważnego obserwowania bliskich i odgadywania, jaki sposób dziękowania sprawi im największą radość.

Bohaterem książki jest Miki, mały chłopiec, ale poprzez swą niezwykłą formę jej bohaterem staje się każdy czytelnik. Zwłaszcza, gdy zaangażuje się w rozwiązywanie umieszczonych na jej końcu zadań.

Wydzielone na każdej stronie obszary przywodzą na myśl puzzle, które wycięte można dowolnie układać dopasowując sposób okazywania wdzięczności do różnych osób. Pojawia się w niej wiele podpowiedzi, ale jeszcze więcej rodzi się w głowie podczas kontemplowania jej zawartości.

Prosta w przekazie, oryginalna w formie, bogato ilustrowana, wielobarwna i z pewnością unikatowa, a przy tym bardzo ciekawa.

Nas zaskoczyła in plus.

"Pięknie dziękuję" Ellen Surrey to książka ociekająca...

Wdzięczność to umiejętność cieszenia się z małych, zwykłych spraw. To również umiejętność powiedzenia dziękuję, innym, ale też i sobie.

Osoby, które potrafią być wdzięczne, lepiej radzą są w sytuacjach trudnych, stresowych, są optymistami oraz lepiej i szybciej radzą sobie z różnymi przeciwnościami losu. Dlatego warto poruszać z dziećmi temat wdzięczności.

Z najmłodszymi dziećmi warto rozpocząć od słowa dziękuję! Doskonałą pomocą jest książka, a raczej picturebook o tytule Pięknie dziękuję. Poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję!. Autorką i ilustratorką jest Ellen Surrey a wydawcą Wydawnictwo Babaryba.

Zastanawialiście się kiedyś, za co i komu możemy podziękować? Mały Miki dostał właśnie takie zadanie domowe. Na kilku kartkach książki pokazuje czytelnikowi esensję słowa dziękuję. Pokazuje, że wdzięczność można wyrazić na wiele sposobów.

Książka jest porządnie wydana, kolorowa, przyciąga oko. Bardzo podoba mi się to, że w publikacji znajdują się również zadania, które z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach z dziećmi przedszkolnymi. A może to będzie doskonała inspiracja do stworzenia dziennika wdzięczności z przedszkolakami?

Publikacja nie tylko spełnia wymogi książki idealnej, kolorowej, pięknie wydanej, z wartościową treścią, ale jeszcze jest genialna do rozmów z dziećmi, do tworzenia relacji. Jeśli jesteś pedagogiem lub psychologiem i pracujesz z najmłodszymi to polecam Ci tę książkę do rozmów właśnie! Oprócz tego ten picturebook powinien znaleźć się na półce przedszkolnej, w domowej biblioteczce. Z pewnością okaże się doskonałą inspiracją na zajęcia dla nauczycieli edukacji przedszkolnej.

Z...

Picturebook do aktywnego czytania!

Pomyśl o wszystkich osobach, którym chcesz podziękować...
Z pewnością jest ich wiele... A co, gdyby zrobić album?
Na taki pomysł wpada także Miki, bohater tej książki.
Ilustruje i opisuje komu i za co chciałby podziękować. Ale to nie wszystko...

W książce znajdziemy ważne przesłanie. Dziękować można na wiele sposobów, np.:
- podarować coś,
- zrobić coś specjalnego,
- spędzić czas razem,
- podarować coś do noszenia,
- podarować pojazd,
- wyjechać razem,
- zjeść wspólnie posiłek,
- dać coś prosto z serca.

Uczmy nasze dzieci takiej uważności na drugiego człowieka oraz dziękowania za dobro, które otrzymujemy. Rozmawiajmy o towarzyszących mu emocjach.
Dzięki tej książce dziecko przekona się, jak wiele ma możliwości, by komuś podziękować. I wcale nie chodzi o przedmioty materialne, choć są bardzo miłe!
Na końcu książki znajdziemy kilka inspiracji, które możemy zaszczepić naszym dzieciom, np.: stworzenie albumu ważnych osób, mówienie im miłych słów czy zaprojektowanie pocztówek.
Czy sam/a doświadczyłeś/aś jak wielką moc ma słowo: DZIĘKUJĘ?

Picturebook do aktywnego czytania!

Pomyśl o wszystkich osobach, którym chcesz podziękować...
Z pewnością jest ich wiele... A co, gdyby zrobić album?
Na taki pomysł wpada także Miki, bohater tej książki.
Ilustruje i opisuje komu i za co chciałby podziękować. Ale to nie wszystko...

W książce znajdziemy ważne przesłanie. Dziękować można na wiele sposobów, np.:
- podarować...

Jak często wypowiadacie magiczny wyraz: ✨dziękuję✨?
To krótkie zawierające zaledwie parę liter słowo, niesie za sobą ogromną wartość. Jest wyrazem kultury, szacunku, rozwija empatię, degraduje negatywne odczucia i przede wszystkim, ułatwia nawiązywanie właściwych relacji międzyludzkich. Od najmłodszych lat uczymy swoje pociechy znaczenia tego słowa. Przypominamy, dlaczego warto podziękować.
😃💞
Niedawno miałam przyjemność testować/ czytać/ przeżywać cudowną, wartościową książeczkę na temat mocy słowa dziękuję. I powiem wam szczerze, że nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo zachwyciła mnie książka dla dzieci.
🧒
Miki jest centralnym bohater książki "Pięknie dziękuję". Otrzymał specjalną i wyjątkową pracę domową: musi zastanowić się, komu chciałby powiedzieć "dziękuję"😃. Na sporządzonej liście znajdują się: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, przyjaciółka, niania, nauczyciel, lekarz, trener oraz pies.
Dalej Miki pokazuje najmłodszym czytelnikom, za co chce podziękować. I tu padają bardzo trafne spostrzeżenia: za cierpliwość, za zachęcanie do wysiłku, za wspólne gry i zabawy, za przyjaźń, za czytanie przed spaniem…

Ciąg dalszy książeczki kontynuuje bloki tematyczne bliskie motywowi słowa dziękuję. W środku znajdziecie również inspirujące zadania do samodzielnego wykonania przez waszego brzdąca.
📖💚
Ta kolorowa, pięknie wydana książeczka jest zdecydowanie doskonałą lekcją kultury i empatii. Uczy także, że małe gesty, słowa ,własnoręcznie wykonane drobiazgi, bardziej cieszą niż rzeczy materialne. Lektura stwarza mnóstwo sytuacji do szczerych rozmów z dzieckiem o ważnej i istotnej w dalszym życiu strefie uczuć. Czytanie tej książeczki to taka niekonwencjonalna lekcja WDZIĘCZNOŚCI i wspaniałe doświadczenie dla dziecka i rodzica.

PIĘKNIE dziękuję 😘💞 @wydawnictwobabaryba za tą wyjątkową lekturę.

A Was zachęcam do zapoznania się z tą ciekawą książeczką.

Pięknie dziękuję
Ellen Surey
oprawa twarda
liczba stron: 24
format 20,5 x 27,5 cm
kategoria wiekowa: 5+

Jak często wypowiadacie magiczny wyraz: ✨dziękuję✨?

Komu i za co możemy dziękować? Jak się tak dobrze zastanowić okazuje się, że tym, którym możemy być wdzięczni i rzeczy, które mogą tę wdzięczność wobec nich wywołać jest więcej, niż mogłoby nam się wydawać.
Pozycja ta przypomina dorosłym jak i zwraca uwagę dzieciom na to jak ważne jest to słowo DZIEKUJE.
Książka została podzielona na 12 części. Bohaterem jest chłopiec Miki, który dostał zadanie domowe,gdzie miał się zastanowić komu chciałby powiedzieć ,,dziękuję”.
Jak się domyślacie wymienił takie osobowości jak rodzice, rodzeństwo, dziadkowe czy najlepszą koleżanke ze szkoły.
Zaskoczeniem jest fakt, że znaleźli się tam ludzie, których nie widuje na co dzień, co nie zmienia faktu,że mają ogromny wpływ na jego życie. Jak się domyślacie ,albo i nie :) znalazła się tam
niania,
lekarz,
nauczyciel,
trener.

ale ,ale to nie wszyscy!
latorośl postanowił ,również podziękować swojemu zwierzakowi czy ukochanej pluszowej maskotce.
Kolejne zadanie polegało na określeniu za co chce się konkretnej osobie podziękować.
Czy muszą to być wielkie podziękowania za wielkie rzeczy ?
Nie ! Możemy np. podziękować za czytanie książeczki,co jest bardzo ważne w życiu dziecka ♥️
Publikacja skłania do refleksji między innymi nad tym, jak inaczej można wyrażać swoją wdzięczność
drobny prezent
miły uczynek
wspólnie spędzony czas
Nie tylko materialne rzeczy się liczą. Wyjątkowe są chwile,ale i wspomnienia,które możemy dostać od innych ludzi. Od nas w dzisiejszych czasach zależy czy te małe człowieki o tym nie zapomną.
Uczenie dziecka wdzięczności, nauczy go także doceniać pracę innych, a tym samym będzie kształtowało w nim poczucie empatii.
Terapeuci dzięki #piekniedziekuje mogą ćwiczyć z dzieckiem na wiele sposobów i rozwijać w nich to co ważne .
Na jednej z ostatnich stron chłopiec zastanawia się nad pytaniem „A gdybyście mogli ofiarować coś od serca, co by to było?” Pojawiają się uczucia, którymi Miki chce obdarować bliskich – szczęście, relaks, wdzięczność, radość,a na końcu czytelnik ma różne zadania .
Wartościowa pozycja bez 2 zdań.
Twarda okładka ,dobrej jakości papier.
Wiek 3 plus. swiatksiazekdladzieci

Książka została podzielona na 12 części. Bohaterem jest chłopiec...

„Proszę, dziękuję, przepraszam” - trzy magiczne słowa, które otwierają wiele drzwi. Uczymy ich naszych dzieci, świecąc im oczywiście przykładem :)

Książka Ellen Surrey skoncentrowana jest wokół słowa "dziękuję", którego moc poznajemy wraz z małym Mikim.
W ramach specjalnej pracy domowej chłopiec tworzy listę osób, którym chciałby za coś podziękować - znajdą się tam rodzice, nauczyciele, lekarz rodzinny, a nawet... piesek. Miki obmyśla plan na to, co sprawiłoby radość najbliższym mu osobom, a nawet dokąd zabrałby je na wakacje.
Na kilkunastu stronach tej pięknie wydanej książeczki w twardej oprawie otrzymujemy historię tworzenia więzi z innymi ludźmi za pomocą słów i czynów. To doskonała okazja do rozmowy z własnym dzieckiem na temat roli tego co i jak mówimy oraz kto jest najważniejszy w naszym życiu.

„Pieknie dziękuję, czyli poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję” to książka idealna do wieczornego przeglądania (bo czytania nie ma w niej zbyt wiele) lub sprezentowania cztero- czy pięciolatkowi.

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Babaryba za możliwość zapoznania się z tą pozycją.

• Dla dzieci
  • Alusiowe
  • TaTa czyta
  • Recenzenckie
  • Must have dla Elizy
  • Książki
  • Dla malucha

Dodaj cytat z książki Pięknie dziękuję