Świńska książeczka. O tym skąd się biorą prosiaczki

Wydawnictwo: Bona
Abdita

Świnia i Dzik tworzą razem udaną parę. Spacery, kolacje, kino – nie może być lepiej! No chyba, że … w piątkę. A może nawet w ósemkę? „Świńska książeczka” to dowcipna książka obrazkowa, o tym, jak powstają małe świnki. To opowieść o miłości i urokach bycia rodzicami, którą stworzyła Ola Cieślak, autorka m.in. takich pozycji, jak „Złe sny”, „Co wypanda, a co nie wypanda”,„Koala disco”, czy...

„Świńska książeczka” to dowcipna książka obrazkowa, o tym, jak powstają małe świnki. To opowieść o miłości i urokach bycia rodzicami, którą stworzyła Ola Cieślak, autorka m.in. takich pozycji, jak „Złe sny”, „Co wypanda, a co nie wypanda”,„Koala disco”, czy wreszcie „Książka do zrobienia”, która nagrodzona w tym roku Wyróżnieniem BolognaRagazzi Award for Art Books.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobona.pl/nowosci/

źródło okładki: http://www.wydawnictwobona.pl/nowosci/

jodynka | 2017-10-17
Przeczytana: 17 października 2017

Zabawna, ciepła i z pomysłem, taka jest ta książeczka. Rymowana historia miłości świnki i dzika, w której nie tylko między wierszami ale bardzo obrazowo pokazane jest skąd się biorą dzieci (małe prosiaczki). Myślę, że to świetna pozycja na pierwsze rozmowy o seksie - seks jest, ale w otoczeniu radosnej historii poznania, pierwszych randek a potem życia rodzinnego, w którym mimo zmęczenia na czułość wciąż jest czas i miejsce.
Bardzo polecam!

Anta | 2017-11-15

Wyraz „świński” ma dwa zaznaczenia. Pierwsze to „odnoszący się do świni – zwierzęcia domowego”, drugie to „mówiący nieprzyzwoicie na temat seksu”. Oba oddają treść malutkiej książeczki napisanej i zilustrowanej przez Aleksandrę Cieślak, ale nie do końca. Po pierwsze, świnia jest tylko jedna, bo obok niej występuje dzik. Po drugie, o sprawach seksu autorka nie pisze nieprzyzwoicie, lecz prawdziwie i dowcipnie.

Podtytuł „Świńskiej książeczki” nie pozostawia wątpliwości – książka jest o prokreacji. Ale zanim autorka odsłoni jej tajniki, sporo uwagi poświęca miłości. Mamy więc różową świnkę i szarego dzika. Dzika fascynuje delikatność świnki, świnkę – męska siła dzika… i zwyczajnie się w sobie zakochują. Poznajemy wszystkie etapy ich miłości: od zalotnych spojrzeń, poprzez romantyczne spacery na plaży, aż do decyzji o wspólnym mieszkaniu. Świnka i dzik tworzą „międzygatunkowy” związek partnerski, oparty na poszanowaniu drugiej strony....

książek: 2074
Iga | 2018-07-05