W poszukiwaniu Czerwonego Smoka

Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
A la recherche du dragon rouge
Ag2S

Książka do wyszukiwania, napisana z przymrużeniem oka i wypełniona wielkimi ilustracjami, na których roi się od szczegółów! Czerwony Smok pragnie znaleźć miłość. W tym celu musi opuścić swój wygodny zamek oraz wiernych przyjaciół, Księżniczkę i Rycerza, wyposażony jedynie w plecak, mapę świata i dobry humor. Swoje przygody relacjonuje za pomocą kartek pocztowych i obrazków. Podróżuje...

Swoje przygody relacjonuje za pomocą kartek pocztowych i obrazków. Podróżuje podniebnymi szlakami i przez oceany, od obu Ameryk aż po Azję, i spotyka przy tym zwierzęta z całego świata. Kto wie? Może nawet znajdzie swoją bratnią duszę? W toku opowieści mali i duzi mogą podążać śladami Czerwonego Smoka, niekiedy dobrze ukrytego w głębi wspaniałych krajobrazów.

ilustrator: Maud Lienard

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/w-poszukiwaniu-czerwonego-smoka/2...»

Jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczona książką, którą dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować. Zaskoczona w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu :) Kiedy zobaczyłam tę książkę na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia nie zwróciłam wcale uwagi na jej format. Zobaczyłam tylko, że jest to książka do poszukiwania szczegółów i wiedziałam, że musi być ona nasza :)

Mój starszak od maleńkości bardzo lubił tego typu książki więc mamy ich w domu całkiem sporo. Ale tak naprawdę ciągle nam mało. Teraz pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że młodszy syn także będzie miał zajawkę na zabawę w szczegółowe studiowanie ilustracji, ponieważ zapas książek czeka ;) Ale, nie o ilości moich książek miałam pisać, lecz o tej jednej konkretnej i jej głównym bohaterze czyli czerwonym smoku.

Czerwony smok długo ochraniał królewnę jednak teraz ma ona już swojego ukochanego rycerza. Smok postanawia więc wyruszyć w podróż dookoła świata w poszukiwaniu swojej wielkiej miłości. Jednak smok jest bardzo...

Synkowe_czytanie | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

W poszukiwaniu Czerwonego Smoka nie zdobyło naszego serca ani ilustracjami, ani historią. Mój syn obejrzał i odłożył na bok - nie miał ochoty do niej wracać. Może to wina zbyt kolorowych i przeładowanych ilustracji? Może dlatego, że łatwo znaleźć smoka, a potem trudno znaleźć inny pomysł na zabawę? Trochę za dużo tutaj puszczania oka do dorosłego. Inne szukawki tego typu zrobiły na nas zdecydowanie lepsze wrażenie.

Iwona_C_ | 2017-09-06

Czy smokowi uda się odnaleźć miłość swojego życia? O tym musicie przekonać się sami. Ze swojej strony mogę dodać, że książka będzie dobra dla młodszych przedszkolaków – mój sześciolatek ekspresowo odnalazł wszystkie smoki, ale opowieści o smoku bardzo mu się podobały i chciał kilka razy je czytać.

J_85 | 2018-05-23
Na półkach: Teraz czytam