Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze

Okładka książki Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze Joost Elffers, Saxton Freymann
Okładka książki Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze
Joost ElffersSaxton Freymann Wydawnictwo: Babaryba interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
44 str. 44 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
How are you peeling?
Babaryba
2021-04-19
2021-04-19
44 min.
Katarzyna Huzar-Czub
emocje nastroje Radość smutek zadowolenie złość niepewność szczęścia znudzenie oczekiwanie nieśmiałość wesołość zmartwienie poczucie bezpieczeństwa

Okładka książki Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów Dana Caspersen, Joost Elffers
Powiedz to ina... Dana Caspersen, Joo...

Okładka książki The Office. Dzień w podstawówce Dunder Mifflin Melanie Demmer, Robb Pearlman
The Office. Dz... Melanie Demmer, Rob...
Okładka książki O fretce, która dała się porwać wiatrowi Marta Guśniowska, Marta Kurczewska
O fretce, któr... Marta Guśniowska, M...
Okładka książki Leopantera. Historia pewnej miłości Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Leopantera. Hi... Józef Wilkoń, Piotr...

Oto wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, książka o emocjach. Jestem pod wrażeniem kreatywności i pomysłowości autorów tej pozycji.
Wszystkie emocje zostały tutaj ukazane „na twarzach” warzyw i owoców, które były pieczołowicie wyszukiwane w wielu różnych warzywniakach, a potem rzeźbione przy pomocy skalpela modelarskiego. I tym sposobem powstała ta książka.

Całości dopełnia prosty, wyjątkowo dosadny wiersz, który przełożyła nieodżałowana Katarzyna Huzar-Czub.
Świat emocji, to niezwykle zawiła i trudna do przebycia kraina. My, dorośli niejednokrotnie mamy problem z nazywaniem i okazywaniem emocji. Każdy z nas jest też inny i może inaczej reagować na daną sytuację.
Ta książka w wyjątkowy sposób przybliża świat emocji.

Choć książka jest niezwykła, to mam mieszane uczucia, co do zdjęć warzyw i owoców. Niektóre wyglądają trochę strasznie i zastanawiam się czy dzieci nie będą zniechęcone do jedzenia „bohaterów” tej książki. Może się myślę...

Całości dopełnia...

Znacie swoje miny, które powstają w różnych sytuacjach, i to przez emocje? A może wasze dzieci zawsze były tego ciekawe? Jak się wygląda, kiedy człowiek jest smutny, radosny, zakochany, szczęśliwy…

„Owocoemocje” w fajny sposób przekazuje nam jak wyrażamy mimiką twarzy daną emocję. Jedne miny są zabawne, inne słodkie, a jeszcze inne wyglądają na straszne. Ilustracje są bardzo kreatywne i to one głównie spowodują, że dziecko będzie chciało wracać do lektury, by dowiedzieć się, jak najwięcej o emocjach.

Moja mała córeczka nie bardzo jeszcze rozumie te wszystkie emocje, ale z pewnością ta książka nam w przyszłości bardzo pomoże. Znowu moja siostra, odkąd jest u starszej siostry na feriach, spędza z nią każdy dzień… Opowiada mi o każdych minach i mówi, kiedy i dlaczego tak się czuła. Amelka ma 7 lat i mówi, że książeczka jest dla niej bardzo słodka oraz zabawna. A tekst, którego nie ma za wiele w środku jest bardzo łatwy do przeczytania dla takiego młodego czytelnika.

Polecają dziewczynki 💜.

Gdy pierwszy raz wzięłam tę książkę do rąk, zawołałam męża i pokazała mu mówiąc ZOBACZ TO. Przejrzeliśmy ją pobieżnie trochę dziwiąc się zamieszczonym tam fotografiom.
Gdy usiadłam do czytania to bardzo miło się zaskoczyłam. Jak wiecie kocham książki o emocjach, a i ta mnie nie zawiodła.

Zagłębiając się również w ilustracje, powiem Wam, że autorzy wyszukiwali najbardziej ekspresyjne owoce i warzywa w warzywniakach Nowego Jorku. Rzeźbili je i zdobili naturalnymi składnikami.Nic nie przerabiano w programach graficznych. Sfotografowano je po prostu na kolorowych tłach.

Dzięki tym ilustracjom możemy pokazać naszym małym czytelnikom, jak ważna w emocjach jest mimika twarzy. Tekstu w książce jest niewiele, ale jest związany z prezentowanymi ilustracjami. Dziecko pozna nazwy różnych emocji takich jak: zazdrość, zawód, wstyd, zmieszanie, smutek, czy poczucie winy oraz wiele, wiele innych.

Polecam Wam tę książkę, nie tylko dlatego że jest o emocjach, a przede wszystkim dlatego, że przywołuje wiele ciężkich sytuacji z życia codziennego dziecka, dzięki czemu może być wspaniałym wyjściem do rozmowy na wiele ważnych tematów.

Polecam!
#owocoemocje #owocoemocjeczylijaksieczujeszwswojejskorze #wydawnictwobabaryba #babaryba #ksiazkidladzieci #ksiazkadladziecka #bookstagram #bookstagrampl #bookforkids #kidsbooks #readingtime #readingforkids #booklover #pedagogpoleca #emocje #przedszkolak #dladzieci #owoce #warzywa #emocje
#literaturadziecieca #literaturadziecięca

Jest to przykład ciekawej książki o emocjach, gdzie "głos" oddano owocom i warzywom. W kreatywny sposób przekształcono ekspresywnie ukształtowane jedzenie w twarze, które wyrażają różnorodne stany emocjonalne, czasami wręcz wieloznaczne. Ilustracjom towarzyszy wierszyk, który nie zawsze wystarczająco jasno komentują ilustracje. Wiele z nich trzeba samodzielnie zinterpretować (chciałabym czasem wiedzieć, jakie uczucie mieli na myśli autorzy, bo sama mam problem z jej nazwaniem na danej ilustracji). Niektóre obrazki są trochę straszne, ale może i to odzwierciedla nasze twarze w silnie emocjonujących sytuacjach - ja też nie wyglądam zbyt pięknie, gdy płaczę.
Warto sięgnąć z trochę starszym przedszkolakiem.

"Czy emocje swoje znasz? Co wyraża twoja twarz?" Takie pytania zadają Saxton Freymann i Joost Elffers, autorzy niezwykłej książki "Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?"
Książka jest niewątpliwie unikalna. Z krótkim, rymowanym tekstem idą w parze realne fotografie warzyw i owoców, które dzięki wielu godzinom solidnej pracy, precyzyjnie wyrażają emocje: uśmiechają się i smucą, marszczą nos i unoszą go wysoko, są rozbawione, zagniewane, sfrustrowane i pełne troski. Dokładnie takie, jakie i my okazujemy w różnych sytuacjach, które spotykają nas w ciągu dnia.
Książka z pewnością przyciągnie dziecięcą uwagę. Mimo, że strona graficzna na pierwszy rzut oka może zszokować dorosłych, dzieci pokochają ją od pierwszego wejrzenia. Podoba mi się w tej książce to, że na podstawie fotografii można nazywać uczucia, jakie mimiką wyrażają owoce lub warzywa, bez konieczności ponownego czytania tekstu. Nazywamy, wyszukujemy i dobrze się przy tym bawimy.
Ten światowy bestseller trafia do czytelniczych małych rączek już od 23 lat i cieszy kolejne pokolenia.

temat emocji w świecie małego dziecka uważam za niezwykle ważny. Ostatecznie to dziecko radzące sobie z emocjami przekształci się w dorosłego, który będzie miał solidne fundamenty do budowania na nich solidnych fundamentów.

Jakiś czas temu natknęłam się na dość niecodzienną pozycję w temacie emocji. Jeśli wzięlibyśmy pod lupę sam tekst, to jest przyjemny dla ucha, rymowany i niezbyt skomplikowany co z pewnością jest dużym plusem. Coś co wyróżnia książkę na tle innych to z całą stanowczością ilustracje.

Nie można im odmówić kreatywności. Czy wiecie, że są to prawdziwe owoce i warzywa, a do wystylizowana ich użyto prawdziwych narzędzi i ogólnie dostępnych produktów? Muszę przyznać, że efekt robi wrażenie i każda z "twarzy" faktycznie przedstawia dość wyraźnie odpowiednią emocję. Przyznam jednak, że chociaż zdaję sobie sprawę, że stworzenie takiego dzieła wymagało ogromu pracy, a efekt robi wrażenie to do mnie osobiście nie przemawia, a obrazki wydają mi się nieco straszne (i z tego właśnie powodu poleciła bym książkę trochę starszym dzieciom).

Jeśli jednak lubicie niecodzienne ilustracje to z pewnością będziecie z tej pozycji zadowoleni. Bez problemu będziecie również w stanie nazwać odpowiednie emocje, bo artysta wykonał naprawdę kawał dobrej roboty i te miny wyglądają bardzo realnie. Być może znajdziecie tu nawet inspiracje na zabawy z własnymi dziećmi?

"Owocoemocje czyli jak się czujesz w swojej skórze? " to przyjemna lektura dla dzieci przedszkolnych.
Autorzy w kreatywny sposób pokazują dzieciom świat emocji. Zabawne ilustracje z mimiką różnych owoców to przydatna pomoc przy rozmowie o emocjach z przedszkolakami. Dodatkowo w publikacji znajdują się krótkie wierszyki, które ułatwiają ich nazywanie.
Książka może przydać się również na indywidualnych zajęciach terapeutycznych czy rewalidacyjnych.

Książka jest kolorowa, przyjemna dla dziecięcego oka. Książkę można wykorzystać w zabawie:
- pokaż mi jaką minę ma papryka,
- jak myślisz jak się czuje cebula,
-narysuj owocoemocje,
- stwórz owocoemocje za pomocą plasteliny.

Cała recenzja: https://bluefingersbywiola.blogspot.com/2022/08/owocoemocje.html

Polecam!

Książka może przydać...

Jesteście w stanie wyobrazić sobie książkę o emocjach ilustrowaną zdjęciami owoców i warzyw?

Nie? To zapraszam na dzisiejszy post, w którym poznacie
,,Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze" od @wydawnictwobabaryba!

Zabawna książka o emocjach z krótkimi i rytmicznymi RYMOWANYMI tekstami.
,,Kto twym emocjom się przyjrzy z troską?
Masz przyjaciela! I już jest bosko!"

Jak podkreślają sami autorzy, przeszukali wszystkie warzywniaki w Nowym Jorku, aby znaleźć najbardziej ekspresyjne owoce i warzywa do tej książki. Każde z nich zostało wyrzeźbione przy użyciu skalpela oraz podmalowane i ozdobione naturalnymi materiałami.

Zdjęcia moim zdaniem wyszły fantastycznie i czasami mam wrażenie, że te owoce i warzywa są ŻYWE!

Bardzo fajny pomysł, aby przy wykorzystaniu takich ilustracji wprowadzać dzieci w świat emocji i uczuć.

Z łatwością rozpoznacie tu zmęczenie, złość, odwagę czy zaskoczenie..

Mam nadzieję, że się Wam spodobają :)

Nie? To zapraszam na dzisiejszy post, w którym poznacie
,,Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze" od @wydawnictwobabaryba!

Zabawna książka o emocjach z krótkimi i rytmicznymi RYMOWANYMI tekstami.
,,Kto twym emocjom się przyjrzy z troską?
Masz przyjaciela! I już jest...

Jak się czujesz w swojej skórze?

Całkiem bezpiecznie?
Czy niekoniecznie?

Czy emocje swoje znasz?
Co wyraża twoja twarz?

Jest to wspaniała książka dla dzieci, okazująca uczucia, m. in. radość, smutek, zazdrość, złość, strach na zdjęciach owoców i warzyw.

Dzięki książce dzieci poznają, bądź utrwalą uczucia. My nawilismy się wspaniale. Trzylatek i sześciolatek zgadywali uczucia owoców i warzyw.

Bardzo interesujące jest to,.co piszą autorzy o książce:
"W poszukiwaniu najbardziej ekspresyjnych owoców i warzyw przeszukaliśmy swszystkie warzywniaki w Nowym Jorku. Znalezione okazy rzeźbiliśmy za pomocą prostego skalpela modelarskiego, zdobiąc je naturalnymi materiałami jak groch czarnooki (na oczy) i sok z buraka (do pokolorowania ust). W końcu nasze roślinne rzeźby sfotografowaliśmy na gładkim, jednokolorowym tle, aby osiągnąć jak najlepszy efekt i nastrój."

Podziwiamy autorów za wyobraźnię. Serdecznie polecamy książkę.

Jak się czujesz w swojej skórze?

Całkiem bezpiecznie?
Czy niekoniecznie?

Czy emocje swoje znasz?
Co wyraża twoja twarz?

Zabawna, rozbrajająca, niebywale trafna, zapadająca w pamięć i silnie angażująca! Właśnie taka jest książka "Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?”. Pomysł na jej aranżację jest naprawdę wyjątkowy, bez wątpienia, nikt nie pozostanie wobec niej obojętny.
Samo powstawanie książki również jest nietuzinkowe. Autorzy w poszukiwaniu najbardziej ekspresyjnych owoców i warzyw przeszukali wszystkie warzywniaki w Nowym Jorku. Znalezione okazy rzeźbili za pomocą prostego skalpela modelarskiego, zdobiąc je naturalnymi materiałami. Na końcu roślinne rzeźby sfotografowali na gładkim, jednokolorowym tle. Efekt tych działań jest niesamowity, wręcz powalający na kolana, nie będzie przesadą, gdy napiszę, że autorzy popełnili emocjonalno-fotograficzne mistrzostwo, które już na zawsze zmieni nasze postrzeganie owoców i warzyw.
Na stronach znajdziemy całą paletę ludzkich emocji, uświadomimy sobie, jak wiele uczuć ukazuje nasze ciało, jak reagujemy w kryzysowych momentach, a także, jak rozpoznać te stany emocjonalne u innych. To doskonały, nieszablonowy sposób na oswojenie dziecka z jakże złożonym światem emocji, które towarzyszą nam nieustannie. Pozycja nie tylko pomaga nazwać wszelkie uczucia, ale także zachęca do refleksyjnej rozmowy, szukania sposobów na łagodzenie złych emocji. Może także stać się pretekstem do rozpoczęcia dyskusji na trudniejsze tematy, do których dotąd nie wiedzieliśmy jak się odpowiednio zabrać.
Cudowna, nietuzinkowa forma, sugestywne fotografie angażujące wszystkie zmysły, ogromna gama ludzkich emocji, a wszystko to dopieszczone wspaniałym humorem i dystansem. Fascynująca, zaskakująca, inspirująca do zabaw, a przede wszystkim refleksyjna i oswajająca niełatwy temat skomplikowanych uczuć. Gwarantuję, że ta nietuzinkowa pozycja skradnie wasze serca i będzie wam towarzyszyć niemal każdego dnia!

• Must Read
  • Chcę przeczytać Cz.
  • Samodzielne
  • Dla dzieci
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze