Przed odlotem

Okładka książki Przed odlotem Jan Adamski
Okładka książki Przed odlotem
Jan Adamski Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Łódzkie
1982-07-07
1982-07-07
832180182X
opowiadania polskie--II poł. 20 w.

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Dekada Literacka nr 5 (41)/1992 Robert Adamczak, Jan Adamski, Edward Balcerzan, Anna Baranowa, Zbigniew Bieńkowski, Maria Bujańska, Marcin Ciupek, Stanisław Dłuski, Leszek Elektorowicz, Agnieszka Fulińska, Jerzy Gizella, Artur Ibek- Pasowicz, Stanisław Jaworski, Maciej Kudasik, Zofia Renata Lachowolska, Krystian Lupa, Włodzimierz Maciąg, Marta Mazurkiewicz, Włodzimierz Odojewski, Włodzimierz Paźniewski, Jan Prokop, Rościsław Skręt, Marian Stala, Agata Wieczyńska, Joanna Wysiecka, Justyna Zarzycka
Dekada Literac... Robert Adamczak, Ja...
Okładka książki Dekada Literacka nr 27 (32)/1991 Jan Adamski, Zbigniew Baran, Stanisław Barańczak, Agnieszka Korniejenko, Lina Kostenko, Maciej Maleńczuk, Tadeusz Nowak, Beata Obertyńska, Katarzyna Piszczkiewicz, Redakcja pisma Dekada Literacka, Leszek Szaruga, Dorota Terakowska, Witold Turdza, Maciej Urbanowski, Jacek Woźniakowski, Marta Wyka, Zofia Zarębianka, Justyna Zarzycka, Bogusław Żurakowski
Dekada Literac... Jan Adamski, Zbigni...

Ta książka ma w moim domu swoją historię.
Dostałam ją "za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie" :-) w klasie 5 szkoły podstawowej; był to rok, chyba 1983. Ten kto podarował mi tę książkę, jeśli zrobił to świadomie, to był bardzo mądry. Dziękuję. Cóż ja mogłam rozumieć.
Zabierałam się wtedy do książki ze dwa razy, może nawet trzy. Ona była po prostu za trudna. Leżała na półkach, wędrowała ze mną w kartonach, znów leżała na półkach.
Dopiero dziś rozumiem, o czym tam napisał autor.
To zbiór opowiadań, który uzupełni wiedzę o codziennym życiu w czasach kiedy jeszcze Ostrów, Sokal, Bełz, Buczacz były polskie. Ale żeby to rozumieć, trzeba troszeczkę zainteresować się historią. Szczególnie polecam.
Cyceron podobno powiedział, że kto nie zna historii, cały czas jest jak dziecko. No i właśnie gdy dzieckiem byłam, nie rozumiałam o czym ta książka traktuje. Dziś rozumiem i polecam bardzo, warto poczytać te krótkie opowiadanka.

Ta książka ma w moim domu swoją historię.

Dodaj cytat z książki Przed odlotem