rozwińzwiń

Polskie firmy rodzinne. Opowieść o sile tradycji

Okładka książki Polskie firmy rodzinne. Opowieść o sile tradycji Artur Krasicki, Anna Zasiadczyk
Okładka książki Polskie firmy rodzinne. Opowieść o sile tradycji
Artur KrasickiAnna Zasiadczyk Wydawnictwo: Muza reportaż
368 str. 6 godz. 8 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2017-06-21
Data 1. wyd. pol.:
2016-02-17
Liczba stron:
368
Czas czytania
6 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328708174
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Adolf, Józef i Maryja Artur Krasicki, Marcin Paruzel
Ocena 6,0
Adolf, Józef i... Artur Krasicki, Mar...
Okładka książki Era Ta, nr kolejny [2] Artur Krasicki, Marcin Paruzel
Ocena 7,0
Era Ta, nr kol... Artur Krasicki, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
114
34

Na półkach:

Ciekawe opowieści o "sile tradycji" i niestety niewielu biznesach z około stuletnią działalnością. Obrazuje jak wyglądało życie i możliwości w II Rzeczpospolitej i jak świat wywrócił się do góry nogami w PRL. Czy teraz wróciliśmy do potencjału jaki mieliśmy? Czy da się prowadzić rzemiosło w czasach globalizacji? Widać że niektórym się to cały czas udaje :)

Ciekawe opowieści o "sile tradycji" i niestety niewielu biznesach z około stuletnią działalnością. Obrazuje jak wyglądało życie i możliwości w II Rzeczpospolitej i jak świat wywrócił się do góry nogami w PRL. Czy teraz wróciliśmy do potencjału jaki mieliśmy? Czy da się prowadzić rzemiosło w czasach globalizacji? Widać że niektórym się to cały czas udaje :)

Pokaż mimo to

avatar
3138
1426

Na półkach: ,

Kiedyś na zdjęciach wszyscy mieli poważne miny, ponieważ żeby zrobić sobie zdjęcie trzeba było przez dłuższy czas siedzieć bez ruchu - w takiej sytuacji uśmiech wyglądałby sztucznie. Kiedyś też zdjęcia robiło się jedynie z okazji większych życiowych wydarzeń. Fotografom powodziło się dobrze i byli szanowanymi rzemieślnikami. Dziś świat jest "zasrany zdjęciami", jak powiedział Ryszard Horowitz, więc nic dziwnego, że studia fotograficzne straciły rację bytu. Podobnie zresztą jest z wieloma innymi tradycyjnymi usługami: mało kto dziś szyje sobie ubrania (o butach nie wspominając),zegarków się nie naprawia, a tylko wymienia baterie, a do tradycyjnych piekarni, czy ciastkarni, gdzie można kupić produkty bez polepszaczy - ustawiają się długie kolejki. O takich właśnie firmach, firmach z tradycjami, prowadzonych już przez trzecie, a nawet czwarte pokolenie, jest ta książka. Przebija przez nią smutek, bo wszyscy rzemieślnicy powtarzają, że najpierw zniszczył ich socjalizm, a teraz też państwo nie wspiera małych firm usługowych - zamiast tego panoszą się sieciówki i wielkie biznesy, a o prawdziwych fachowców coraz trudniej, bo nie uczy się zawodu. Wstyd i szkoda. Ciekawa pozycja z punktu widzenia polskiej przedsiębiorczości.

Kiedyś na zdjęciach wszyscy mieli poważne miny, ponieważ żeby zrobić sobie zdjęcie trzeba było przez dłuższy czas siedzieć bez ruchu - w takiej sytuacji uśmiech wyglądałby sztucznie. Kiedyś też zdjęcia robiło się jedynie z okazji większych życiowych wydarzeń. Fotografom powodziło się dobrze i byli szanowanymi rzemieślnikami. Dziś świat jest "zasrany zdjęciami", jak...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    37
  • Przeczytane
    7
  • Posiadam
    4
  • Muszę mieć!
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Money, money, money
    1
  • 2016
    1
  • NIE
    1
  • Valore mobiliare - słowniki, poradniki
    1
  • Non fiction
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Polskie firmy rodzinne. Opowieść o sile tradycji


Podobne książki

Przeczytaj także