Kryptowaluty od zera

informatyka, matematyka
Novae Res
2020-06-15
2020-06-15
bitcoin kryptowaluty kryptowaluty od zera technologia finanse ekonomia kryptografia blockchain technologia blockchain btc

Okładka książki Nowy Obywatel 20(71) / Lato 2016 Roman Adler, Mariusz Braszkiewicz, Olga Drenda, Marcin Malinowski, David Moberg, Remigiusz Okraska, Marcin Rzepa, Marceli Sommer, Jarosław Tomasiewicz, Jeffrey J. Williams, Piotr Wójcik, Krzysztof Wołodźko
Nowy Obywatel ... Roman Adler, Marius...
Okładka książki Nowy Obywatel nr 17 (68) Lato 2015 Jakub Bartak, Kristina Diprose, Piotr Frączak, Bartłomiej Grubich, Paweł Jaworski, Angelina Kussy, Marcin Malinowski, Pankaj Mehta, Krzysztof Mroczkowski, Andrzej Muszyński, Krzysztof Nawratek, Remigiusz Okraska, Łukasz Pancewicz, Marceli Sommer, Jarosław Tomasiewicz, Przemysław Wewiór, Piotr Wójcik, Krzysztof Wołodźko
Nowy Obywatel ... Jakub Bartak, Krist...

Konkretna książka na temat kryptowalut, bitcoina i technologii blockchain. Idealna dla kogoś kto nie ma pojęcia jak to wszystko działa oraz dla osób, które chcą usystematyzować wiedzę na ten temat. Należy jednak mieć na uwadze, że książka została wydana w 2020 i jeśli interesujesz się tematem to wiesz, że w świecie krypto jest to ogromna przepaść. Zdezaktualizowały się informacje o wycenie bitcoina, wycenie portfela Satoshi Nakamoto czy planach przejścia Etherium na proof of stake.

Nie za daleko od tego zera się posunął człowiek po lekturze. Krótko, ogólnikowo, pozostawiając z większą ilością pytań niż odpowiedzi.

Dla kompletnych laików pewnie się zda na start, co by złapać jakiś zarys technologii, jej przeznaczenia, potencjalnych możliwości czy bezpieczeństwa. Warto jednak mieć na uwadze, że te aspekty zmieniają się niezwykle dynamicznie w tym czarującym krypto świecie, toteż grunt jest tu bardzo podatny na zdezaktualizowanie się.

Jak się cokolwiek w temacie kojarzy, to raczej niedosyt i rozczarowanie. Na moje lepiej śledzić rynek w miarę regularnie i zasięgać googla w potrzebie, jeśli się chce być na bieżąco.

Solidna porcja wiedzy na temat kryptowalut. Z jednym zastrzeżeniem - nie jest to pozycja dla totalnie zielonych, raczej trzeba mieć ogólne pojęcie na ten temat, dodatkowo znać pewne podstawy kryptografii i algorytmiki gdyż te aspekty są tutaj bardzo głęboko rozwinięte. Poza walorami technicznymi dostajemy także szeroki przekrój rozdziałów różnego typu - od ciekawostek ile aktualnie pieniędzy ma na swoim portfelu Satoshi po ogólnikowe porady dotyczące giełd i trzymania walut w portfelach.

Trochę szkoda, że ta wiedza to niespełna 200 stron i autorzy skupili się głównie na Bitcoinie oraz Ethereum. Na pewno dobrze by było poruszyć temat bardziej niszowych kryptowalut.

Książka dobrze i dokładnie opisuje działanie technologii blockchain oraz w jaki sposób wykorzystują to Kryptowaluty. Autorzy mocno skupili się na inwestycyjnej stronie aktywów cyfrowych, moim zdaniem trochę za mało na sposobie ich wykorzystywania. Dla porównania to tak jakby pisać o nieruchomościach tylko z perspektywy ich kupna lub sprzedaży. Książka na pewno jest dobrą pozycją dla osób, które chciałyby się dowiedzieć o co chodzi z tymi kryptowalutami oraz jak zacząć w nie inwestować.

Książkę czyta się bardzo dobrze, jest przystępnie napisana. Wszystko jest wyjaśnione od a do z i można z niej wyciągnąć ogólny ogląd na kryptowaluty. Polecam!

Momentami ciekawe, ale też dłuży się trochę.

Momentami ciekawe, ale też dłuży się trochę.

Bardzo fajna książka, ogrom technicznej wiedzy. Podoba mi się, że autorzy nie traktują czytelnika jak półgłówka, szybko się czyta.

Dramat - książka niezredagowana napisana na kolanie.

Dramat - książka niezredagowana napisana na kolanie.

Cieżko mi wypowiedzieć się na temat tej książki, ponieważ niewiele z niej zrozumiałam. Na pewno jest w niej duża ilość informacji. Jednak dla osoby, której wiedza na temat kryptowalut jest zerowa, ta książka jest o wiele za trudna. Na początek polecam poszukać czegoś innego.

Jak sam tytuł wskazuje - książka jest o kryptowalutach, czyli czymś co w ostatnich kilku latach zyskało ogromną popularność 🔝

Dużo o nich słyszałam, ale niewiele wiedziałam, więc postanowiłam poszerzyć wiedzę i ta pozycja to był dobry wybór. Autorzy w prosty sposób wyjaśnili podstawy działania kryptowalut, jednak - dla laika - wyjaśnienia aspektów technicznych były zbyt skomplikowane i nie zrozumiałam wszystkiego. Jednak, mimo wszystko, jestem zadowolona, gdyż podstawy zrozumiałam.

A jeżeli chcesz wejść na rynek kryptowalut, to ta książka będzie dobrym początkiem 🙂

• Do kupienia
  • Krypto
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Kryptowaluty od zera