Dopóki biegnę

Tłumaczenie: Jarosław Mrugała
Cykl: Dopóki biegnę (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
If I Run
Angie

Casey zna prawdę. Ale prawda jej nie uwolni. DNA Casey Cox na miejscu zbrodni jest wszędzie. Nie ma sensu wyjaśniać wszystkiego policji – już kiedyś bardzo się na niej zawiodła. Musi uciec, zanim ją złapią… albo stanie się jeszcze coś gorszego. Prawda nie ma tu już żadnego znaczenia. Ale jaka jest prawda? To pytanie dręczy Dylana Robertsa, naznaczonego zespołem stresu pourazowego i...

Casey zna prawdę. Ale prawda jej nie uwolni.

Ale jaka jest prawda? To pytanie dręczy Dylana Robertsa, naznaczonego zespołem stresu pourazowego i wyniszczonego przez wojnę kombatanta, wynajętego, by znaleźć Casey. Sprowadzenie kobiety może pomóc mu odżyć. Chociaż fakty na miejscu zbrodni wydają się mówić wszystko, to szczegóły zabójstwa są niespójne, a podejrzana nie pasuje do profilu mordercy. Ale czy ten zniekształcony obraz przypadkiem nie sprawił, że Dylan stał się nieobiektywny? Skoro Casey jest niewinna, to dlaczego ucieka?

Przyglądanie się jej przeszłości i obciążającym ją dowodom nasuwa sprzeczne wnioski: albo kobieta jest morderczynią-psychopatką, albo altruistyczną bohaterką…

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/dopoki-biegne,produkt221/

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/dopoki-biegne,produkt221/

CZYTAMITU | 2018-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Potrzebowałam chwili aby wciągnąć się w historię Casey, która ciągle zwinnie i z powodzeniem umykała stróżom prawa. W połowie powieści dostałam już odpowiedzi na nurtujące pytania i myślałam, że to już po lekturze. Czułam mega niedosyt.
Jednak autorka Terri Blackstosck pozytywnie mnie zaskoczyła, wplatając w całą historię o zabójstwo Brenta dodatkowy, ciekawy wątek Laury. Koniec mnie zaskoczył, ponieważ nie rozwiązał się do końca główny motyw.
Książkę ,,Dopóki biegnę" czyta się szybko i przyjemnie. Akcja toczy się błyskawicznie nie ma szans na złapanie oddechu. W połowie, myślałam, że spiszę powieść na straty. Teraz muszę przyznać, że mega się wciągnęłam i pierwsza część tylko zaostrzyła mój apetyt na więcej. Historia młodej Casey na swój sposób jest uzależniająca.
Na początku, główna bohaterka trochę mnie irytowała. Jednak im bliżej ją poznawałam i mogłam dowiedzieć się, co siedzi w jej głowie zaczęłam ją lubić. Podobnie było z Dylanem bo z ich perspektyw poznajemy całą...

KobieceRecenzje365 | 2018-04-07

„Casey zna prawdę. Ale prawda jej nie uwolni.”

Casey Cox zostaje oskarżona o morderstwo przyjaciela. Na miejscu zbrodni jest pełno jej śladów, ale kobieta wie, że nie ma sensu wyjaśniać niczego policji, na której już kiedyś się zawiodła, więc postanawia, jak najszybciej uciec. W ślad za nią wyrusza Dylan Roberts, kombatant wojenny, który potrafi wejść w umysł drugiej osoby, patrząc tylko i wyłącznie na dowody zbrodni. I chociaż fakty na miejscu przestępstwa mówią jedno, to szczegóły zabójstwa są niespójne i Cassie niezbyt pasuje do profilu mordercy. Tylko jeśli Casey jest niewinna, to dlaczego uciekła? O tym przekonajcie się sami.

Z twórczością Terri Blackstock nie miałam wcześniej styczności i nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po „Dopóki biegnę..”. Jednak jak wiecie, opis książki ma niesamowitą moc i oczywiście dzięki niemu wzięłam tę powieść do recenzji. Czy się zawiodłam? Oczywiście, że nie, bo książka usatysfakcjonowała mnie w stu procentach. Już od samego początku...

Berkenye | 2018-04-19

Tak kiepskiej książki to już dawno nie czytałam....

Kiedy Casey odkrywa swojego przyjaciela Brenta rannego i zostawionego na śmierć, próbuje go reanimować. Jednak nie była w stanie go uratować, a teraz Casey jest pokryta jego krwią i wie, że zostanie obwiniona o jego śmierć. Czuje, że nie ma innego wyjścia, jak opuścić miasto, ponieważ jest przekonana, że nikt jej nie uwierzy, że go nie zabiła.
Czy Brent został zabity z powodu tego, że dowiedział się o przeszłości Casey?

Casey zatrzymuje się w malutkim miasteczku, gdzie stara się odetchnąć, złapać oddech po długiej tułaczce. Zatrudnia się w sklepie zajmującym się serwisowaniem telefonów. Spotyka tam wielu różnych ludzi. Zaprzyjaźniła się ze słodką starszą kobietą, która namówiła ją na pobyt w jej mieście. Poznając Lucy, kobieta odkrywa przed główną bohaterką też historię swojej córki oraz wnuczki, która została porwana, gdy miała czternaście lat, a jedyne co policja zrobiła to umorzenie sprawy. Casey postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę.

Tymczasem Dylan Roberts powraca do...

Biegnąc_pod_wiatr | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Uwielbiam czytać. Jako nastolatka potrafiłam pochłaniać książki jedną po drugiej, a paniom w szkolnej bibliotece nie musiałam się przedstawiać. Kochałam takie, w których działo się dużo i wszystko było nieprzewidywalne. Dostaję wiele dobrych książek, ale takie, które MUSZĘ skończyć czytać, bo żal odłożyć nie zdarzają się często. Teraz uśmiecham się promiennie, bo trafiło do mnie coś dla czego byłam gotowa zarwać noc… „Dopóki biegnę” Dreams wydawnictwo dołącza do super ekipy powieści nie do odłożenia!
Terri Blackstock stworzyła zbitek ludzkich tragedii, niesamowicie ułożyła w całość opowieści o traumie wielu różnych osób, dając mi wgląd w ludzie serca i psychikę.

Casey Cox zostaje oskarżona o morderstwo przyjaciela. Na miejscu zbrodni zostawia wiele śladów. W pogoń za nią rusza były żołnierz Dylan Roberts, który został oddalony ze służby z powodu traumy.

Dylan jest doskonałym śledczym, potrafi wejść w umysł drugiego człowieka patrząc na dowody zbrodni. Widzi, że jednak nie...

Gilbertwedel | 2018-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Kiedy Casey Cox znajduje swojego najlepszego przyjaciela zamordowanego, od razu wie, że nie ma sensu wzywać policji. Dziewczyna nie ufa organom ścigania i obawia się, że to ona będzie główną podejrzaną. Zwłaszcza, że na miejscu zbrodni wszędzie są jej odciski palców i DNA. Postanawia więc uciec. Jej tropem rusza wynajęty przez rodzinę ofiary były żołnierz - Dylan. Mężczyzna właśnie został zwolniony z armii, gdzie pracował w wydziale dochodzeniowym, ale zespół stresu pourazowego nie pozwala mu na dalszą służbę.
Mężczyzna od początku jest przekonany o winie Casey, jednak kiedy na jaw wychodzą kolejne nieprawdopodobne fakty, giną kolejni ludzie, a i Casey nie wydaje się być osobą, zdolną do popełnienia brutalnej zbrodni, pojawiają się wątpliwości. W znalezieniu dziewczyny nie pomaga mu też policja, która mimo nawiązanej współpracy, nie chce udostępnić mu całości akt sprawy.
W tym czasie Casey rozpoczyna nowe życie w innym stanie. Znajduje pracę, mieszkanie, zawiera pierwsze...

kokardka | 2018-10-09

Nie miałam wcześniej styczności z tą autorką, jednak kiedy czytałam fabułę to przyznam szczerze, że zaintrygowało mnie co wydarzy się w trakcie czytania i działo się, oj działo się. Ale nie chcąc Wam zdradzać wszystkiego - bo warto sięgnąć po tą historię, opowiem tylko część, a tak właściwie streszczę Wam moje przemyślenia. Książkę czytałam bardzo płynnie i muszę przyznać, że z każdą stroną coraz bardziej wciągałam się w fabułę i w przeżycia bohaterów. To genialny kryminał, który jednak nieco różni się od innych. Tutaj nie chodzi o złapanie mordercy, a o odkrycie prawdy. Jednak nie jest to łatwe, kiedy giną kolejne osoby i coraz to bardziej utrudniają bohaterom dojść do prawdy, która wiele odkrywa. Czy uda im się przejść przez tą ścieżkę?

Sięgnijcie po tą książkę bo wierzcie mi, że Warto się przekonać jak potoczą się losy bohaterów tego kryminału.

Ania | 2018-05-23

Casey Cox to młoda kobieta, która ucieka z miejsca swojego zamieszkania, pozostawiając w domu martwego przyjaciela i swoje DNA. Najbliżsi dziewczyny są przekonani, że bohaterka nie zabiła chłopaka, jednak jej zachowanie świadczy o czymś innym i przyczynia się do snucia domysłów przez obce osoby. Rodzice martwego mężczyzny proszą Dylana Robertsa, aby wyruszył w poszukiwanie Uciekinierki i dowiedział się, co kierowało jej decyzją i dlaczego postanowiła pozbawić kogoś życia. Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ Casey okazuje się być mistrzynią kamuflażu.

Na początku nie mogłam wczuć się w wykreowaną akcję. Uważałam, że przedstawione wydarzenia są monotonne i nie widziałam światełka związanego z rozwojem losów. Od połowy przepadłam! Casey została przedstawiona z zupełnie innej strony, jednocześnie szokowała i zaskakiwała swoim zachowaniem. Na jaw wyszło również wiele pobocznych wątków, które wprowadziły adrenalinę.

ciąg dalszy:...

ambros | 2018-03-18
Przeczytana: 13 marca 2018

„Dopóki biegnę” Terri Blackstock

„Modlitwa chyba zawsze jest czymś dobrym, nawet gdy czujemy ból”.

Ojciec Casey Cox – policjant – popełnił samobójstwo. Jednak najbliżsi uważają, że było to morderstwo. Ojciec wiedział, że jego koledzy byli skorumpowani, brali łapówki. Brent - przyjaciel jego córki – stara się wyjaśnić zagadkę jego śmierci. Jednak za daleko się posunął, za dużo wiedział i też musiał zginąć. Oprawcy eliminują świadków, którzy za dużo wiedzieli i widzieli, nic nie jest w stanie stanąć im na przeszkodzie. Casey przyjechała do domu Brenta, kiedy on już nie żył. Został zamordowany. Na miejscu zbrodni są tylko jej ślady, jej DNA. Casey w obliczu czyhającego zagrożenia ucieka. Czy jest w stanie uciec przed policją?

Rodzice Brenta wynajmują prywatnego detektywa – przyjaciela syna, aby odnalazł Casey. Dylan Roberts rozpoczyna współpracę z policją, zbiera informacje i stara się ją odnaleźć. Jednak po pewnym czasie policja nie chce udostępnić mu materiałów dowodowych, czyni...

Czytaczyk | 2018-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Casey Cox zostaje oskarżona o morderstwo swojego przyjaciela. Nieszczęśliwie dla niej na miejscu zbrodni znajduje się wiele śladów jej obecności. Kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma najmniejszego sensu tłumaczyć niczego policji. Nauczyły ją tego nieciekawe wydarzenia z przeszłości. Więc nawet się nie waha i ucieka. Po drodze spotyka starszą panią, która opowiada jej zaginionej wnuczce.
Jej tropem podąża Dylan Roberts, były wojskowy i prywatny detektyw, który został zwolniony ze służby z powodu traumy. Mężczyzna ma wyjątkowy dar do rozwiązywania takich spraw. Potrafi wejrzeć w umysł podejrzanego na podstawie dowodów, z miejsca przestępstwa. Po zbadaniu dowodów w tej sprawia dochodzi do wniosku, że nie wszystko się zgadza. Pozostaje wiele znaków zapytania i niezgodności.

Terri Blackstock udało się stworzyć naprawdę świetną historię. Fabuła składa się z wielu złożonych oraz intrygujących wątków. Wiele tajemnic jest ukrytych między wierszami. Kolejni...