Dopóki biegnę

Okładka książki Dopóki biegnę Terri Blackstock
Okładka książki Dopóki biegnę
Terri Blackstock Wydawnictwo: Dreams Cykl: Dopóki biegnę (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Dopóki biegnę (tom 1)
If I Run
Dreams
2018-03-05
2018-03-05
2016-01-01
Jarosław Mrugała

1944

Jedna z moich ulubionych serii, inspirowana jednym z lepszych filmów lat 90 - "Ścigany".
Świetna fabuła, bardzo dobrze poprowadzony wątek główny, jak i te poboczne. Książka trzymająca w napięciu, zaskakująca zwrotami akcji. I w tym wszystkim znalazło się jeszcze miejsce na poszukiwanie i odnalezienie wiary i ukazanie zwycięstwa dobra. Serdecznie polecam wszystkie trzy tomy, zwłaszcza że inne książki tej autorki w ogóle tej serii nie dorównują i nie są nawet w połowie tak dobrze napisane.

Pierwsze spotkanie z Terri i jestem mile zaskoczona. Książka trzyma w napięciu. Czyta się dobrze i szybko. Zarwałam noc. Polecam

Znakomita książka, akcja narasta i trzyma w napięciu do końca.

Znakomita książka, akcja narasta i trzyma w napięciu do końca.

Noooo nie będzie to jedna z moich ulubionych..

Noooo nie będzie to jedna z moich ulubionych..

Powieść o bardzo wartkiej akcji. Nie bez sympatii mogę nazwać ją "dobrym czytadłem". Główna bohaterka, Casey, niesłusznie podejrzana o zabójstwo przyjaciela, musi uciekać przed skorumpowanymi policjantami. Początkowo pomaga im Dylan, przyjaciel zabitego, który powoli przekonuje się o jej niewinności. Bardzo szybko przeczytałam tę książkę, na minus jednak oceniam nieprawdopodobną fabułę i czasem wręcz infantylne zwroty akcji. Sztuki dedukcji sam Sherlock mógłby się uczyć od obojga bohaterów. Niestety temat uniewinniena Casey doczekał się drugiego tomu. Niestety, bo nie spodziewam się, by dalsza część tej historii była choć trochę bardziej prawdopodobna i niestety - bo czyta się to tak dobrze, że będę musiała po ten drugi tom sięgnąć.

Ależ to było dobre! Po prostu dobra książka o której myślisz w każdej chwili gdy nie możesz czytać i którą łapiesz by czytać nawet za cenę spraw do załatwienia. Wciąga. Polecam

Polecam cały cykl. To historia oskarżonej o morderstwo młodej dziewczyny, która musi uciekać i się ukrywać, oraz byłego żołnierza, który zobowiązuje się ją znaleźć. Wszystkie trzy tomy trzymają w napięciu do samego końca, a dodatkowo nie brakuje w nich mądrych przemyśleń o życiu i wierze

Początek zachęcający, wciągający. Najciekawszy jest motyw ucieczki, bo kiedy zaczyna się wątek Laury robi się drętwo i przewidywalnie. Ale dobrze się czyta, coraz więcej wiemy o podstawowym wątku.
Stanowczo za dużo Boga. W miarę czytania wstawki religijne powodowały u mnie głębokie westchnienia. Trochę na zasadzie alergii – jak organizm został podrażniony to reaguje kichaniem- westchnieniem na najmniejszą dawkę.
Sięgnę po następny tom, ale jak będzie zmierzał w kierunku katechezy to odłożę.

feminadomi.pl

Główna bohaterka, Casey, to młoda dziewczyna, która w dzieciństwie przeżyła śmierć ukochanego ojca, którą zakwalifikowano jako samobójstwo. Casey nie wierzy w to, czuje, że za jego śmiercią stały osoby trzecie. Na skutek tych wydarzeń przestała ufać policji. Gdy więc pewnego dnia znajduje swojego przyjaciela martwego wie, że musi uciekać, bo nikt nie uwierzy w jej niewinność. Jej śladem rusza wynajęty przez rodzinę Dylan...

Powieść Terri Blackstock jest bardzo ciekawie skonstruowaną powieścią. Mamy w niej do czynienia z historią Casey - jej ucieczki, tajemniczą śmierć ojca, historię Dylana i jego poszukiwania Casey oraz dodatkowe zdarzenia, które przytrafiają się dziewczynie podczas ucieczki.

"Dopóki biegnę..." nie jest wybitną historią, ale na tyle ciekawą i wciągającą, że bardzo chętnie do niej wracałam. Mamy w niej wstawki (nie)wiary w Boga, wplecione tragiczną historię porwania oraz obraz nieustraszonej bohaterki, która pomoc innym stawia ponad swoje dobro. Wstawki opatrzności boskiej nie są nachalne, dla mnie było to ubogacenie fabuły bardzo rzadko stosowane w powieściach kryminalnych.

Książkę czyta się szybko; zwroty akcji i fakt, że bohaterowie są 'w drodze' sprawia, że ciągle coś się dzieje. Na pewno jest to bardzo dobra propozycja na niedziele balkonowe popołudnie, ale uprzedzam - to dopiero pierwsza część i ona nie daje nam wszystkich odpowiedzi ;) Mnie jednak to wystarczy, nie będę sięgała po kolejną, chyba że za jakiś czas. Jednak na pewno sięgnę po nowsze książki autorki, bo bardzo spodobał mi się jej styl pisania.

feminadomi.pl

Intrygująca, przewrotna, nieoczywista. Zaskakuje w każdym calu! Mimo że fabuła może nam się kojarzyć z paroma dobrymi filmami akcji to naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję. Nie jest przysłowiowym "odgrzewanym kotletem" tylko książką, która nie puści czytelnika, dopóki nie doczyta jej do końca.
Czyta się ją błyskawicznie, od samego początku czytelnik zostaje wrzucony w wir akcji i tak zostaje niemalże do końca. Ja czytałam tę książkę chyba z otwartą buzią. Momentami robiłam duże oczy i po prostu się martwiłam i przeżywałam całą historię.
" Dopóki biegnę" opowiada historię dziewczyny, która przeszła już w swoim życiu dość dużo zawirowań, niestety los nie jest dla niej przychylny i pakuję się w niezłe tarapaty. DNA Casey Cox na miejscu zbrodni jest wszędzie. Dziewczyna postanawia uciekać.
Bliżej sprawie przygląda się detektyw Dylan Roberts, mężczyzna po przejściach. Czy rozwikła on zagadkę tajemniczego morderstwa? Czy Casey naprawdę byłaby zdolna do zabójstwa? A Ty co byś zrobił na jej miejscu?

Do jednej rzeczy mogłabym się przyczepić, ale to moje subiektywne zdanie. Ja za bardzo nie polubiłam Dylana, detektywa wynajętego przez rodzinne zamordowanego. Nie wiem czemu, ale bardzo mnie on irytował swoim zachowaniem. Ja wiem facet po przejściach, ale nie potrafiłam polubić jakoś tego bohatera. Nie mniej jednak książka zdecydowanie warta uwagi! Gorąco polecam!

Terri Blackstock Dopóki biegnę Zobacz więcej