Magiczna iskra

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Den magiska gnistan – vägen till ett kreativt liv
poradniki
karollllllla

Pierwszy tom bestsellerowej Trylogii Droga Serca o kreowaniu szczęśliwego życia wypełnionego radością, spokojem i miłością Czy znasz to uczucie, gdy masz wrażenie, że wszyscy naokoło mają w życiu pasję, a ty wciąż starasz się znaleźć swój cel? Wydaje ci się, że bezgraniczna kreatywność jest cechą, która jest zarezerwowana wyłącznie dla nielicznych artystycznych dusz? Odłóż stertę oklepanych...

Czy znasz to uczucie, gdy masz wrażenie, że wszyscy naokoło mają w życiu pasję, a ty wciąż starasz się znaleźć swój cel? Wydaje ci się, że bezgraniczna kreatywność jest cechą, która jest zarezerwowana wyłącznie dla nielicznych artystycznych dusz? Odłóż stertę oklepanych poradników psychologicznych na bok i zajrzyj do „Magicznej iskry” – przełomowego przewodnika dla wszystkich nieśmiałków, którzy chcą wyciągnąć ręce po więcej.

Kajsa Ingemarsson tłumaczy, jak przełamać monotonię oraz brak wiary w siebie i otworzyć się na wszelkie inspiracje. Niczym najlepsza przyjaciółka, trafnie opisuje twoje wewnętrzne przemyślenia. Znajdziesz w niej krótkie, z życia wzięte historie oraz piękne ilustracje, dzięki którym znajdziesz w sobie kreatywność oraz obudzisz nowe myśli, które poprowadzą cię dalej w głąb tajemnicy, jaką w sobie kryjesz.

Właśnie nadszedł czas na realizację twoich marzeń. Ten przewodnik nie tylko pomoże ci uświadomić sobie, że masz w sobie magiczną iskrę energii, ale także nauczy, jak ją wykorzystywać każdego dnia!

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/magiczna-iskra/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/magiczna-iskra/

magia_stron | 2018-04-05

Jestem fanką poradników wszelkiej maści, które wnoszą do mojego życia coś... taką magiczną iskrę właśnie. Popychającą do tworzenia, do korzystania z życia czy uwierzenia, że jesteśmy na tym świecie w konkretnym celu.
Ten poradnik był dla mnie jednak nie do końca interesujący i nie do końca do mnie trafił, chociaż co kawałek natrafiałam na fragment z którym całkowicie się utożsamiałam i zgadzałam, który wzbudzał we mnie zaciekawienie. Kawałek, który kazał mi się zatrzymać i przemyśleć przekaz.
Nie ma w nim gotowej recepty na życie. Jest za to droga do poznania samego siebie i wskazówki jak korzystać z danego nam potencjału, nierzadko ukrytego pod płaszczem zmartwień, trudów życia i przeciwności losu. Autorka stara się nam pomóc wydobyć iskrę, która jest w każdym z nas, często zapomniana lub schowana pod pozorami " jestem do niczego " , " nie dam rady " lub " nie mam innego wyjścia ". Otóż człowieku masz. Możesz pójść drogą kreatywności i spełnionego życia. Możesz pójść drogą,...

Królewskie Recenzje | 2018-03-17

Uwielbiam kreatywne myślenie. Od zawsze uważam siebie za osobę kreatywną. I jest to moja cecha, z której szczególnie jestem dumna. Nie raz dzięki niej wybrnęłam z różnych opresji czy kłopotliwych sytuacji. Kreatywność to nie jest niezwykły dar, który posiadają wyłącznie artyści, ale to także to nasze codzienne kombinowanie...

Książka składa się z kilku rozdziałów, gdzie każdy z nich dzieli się na podrozdziały. Zawierają one motywujące przemyślenia. Autorka wzbogaciła je przykładami i historiami z życia, dzięki czemu są łatwiejsze w obiorze i łatwiej je można zobrazować. Książka zawiera także zdjęcia i motywujące cytaty.

Książka została wydana w bardzo przejrzysty sposób. Wszystko jest poukładane i harmonizuje ze sobą. Jest to bardzo ważne w tego typu poradnikach. A jest to bardzo nietypowy poradnik, bo nie ma tu miejsca na ćwiczenia czy zapiski. Tutaj musimy to wszystko układać w głowie i już włączać swoją kreatywność. Ja dzięki Magicznej Iskrze przypomniałam sobie, że przecież...

Natalia | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

"Kiedy się rozwijamy, przesuwamy się do granic tego, co jest nam znane."

Spontanicznie sięgnęłam po tę lekturę. Chciałam przeczytać jakiś poradnik, coś podnoszącego na duchu. Lektura trudzi się na temat kreatywności, motywuje do działań własnych. Podzielona jest na 7 rozdziałów, w których umieszczone są podrozdziały pomocnicze dla czytelnika. Skupiamy się w obrębie naszych zalet i wad. Lektura podpowiada nam co nieco na temat rozwijania swoich kompetencji oraz poddaje nam pomysły na ich kreatywne wykorzystywanie.

"W baśniach na całym świecie używa się magii do tworzenia, ale baśnie i postaci są właściwie jedynie obrazem naszej magicznej zdolności."

Podoba mi się styl pisany powieści. Czyta się ją łatwo, jest przejrzysta. Dodatkowym plusem jest fantastyczna szata graficzna. Piękne zdjęcia pobudzają naszą wyobraźnię. Dodatkowo, litery w powieści są dostosowane do komfortowego czytania. Nie przeszkadzała mi ich niewielka wielkość, mam więc nadzieję, że Wam również nie sprawią one...

wordsunfinished | 2018-03-05

„W baśniach na całym świecie używa się magii do tworzenia, ale baśnie i postaci są właściwie jedynie obrazem naszej magicznej zdolności. Iluzjonista i magiczna pałeczka to nikt inny, tylko ty i ja.”
Magiczna Iskra to książka, która przez całą opowieść prowadzi czytelnika od ziarenka, symbolizującego chęć zmiany życia na lepsze, po sam końcowy etap, będący zwieńczeniem ciężkiej pracy i osobistego rozwoju. Uczy, że sami jesteśmy kowalami własnego losu oraz tego, że posiadane marzenia i plany nie powinny leżeć na półce z etykietką „sprawy zapomniane”. To każdy człowiek, indywidualna jednostka, ma magiczną zdolność do podjęcia działania i rozpoczęcia nowej fascynującej przygody.

Autorka podzieliła książkę na kilka rozdziałów, poświęconych zbiorom motywujących myśli, potwierdzonych dodatkowo umiejętnie wplecionymi historiami różnych bohaterów. Dotykają problemów z rozpoczęciem zmian w swoim życiu, braku umiejętności komunikowania się ze swoim „wewnętrznym przewodnikiem” i wszystkim...

książek: 2018
Piotr | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

Autorka jest bestsellerową pisarką, ale chyba w Szwecji. Ja pierwszy raz o niej przeczytałem przy okazji jej publikacji. "Magiczna iskra" jest tomem otwierającym trylogię "Droga serca", a całość traktuje o rozwoju osobistym i badaniu ludzkiego potencjału.

Pierwsze zdania mnie zafascynowały. Autorka wspomina o tym, co jest dla mnie ważne - o twórczości własnej, ale obiecuje także, że po przeczytaniu tej książki moje pisanie będzie bardziej kreatywne, a ja sam na proces tworzenia spojrzę z zupełnie nowej perspektywy.

Znalazłem tam wiele ciekawych fragmentów, które dały mi do myślenia, ale większość tekstu według mnie to myśli, które znam od lat.

Plusem tej książki jest wydanie. Papier, szata graficzna i fotosy, znajdujące się co kilkanaście stron, czasami zawierające krótkie sentencje.

Podsumowując warto sięgnąć po tę książkę, ja bym jednak nie liczył na jakieś wielkie przewartościowanie swojego życia po tej lekturze. Książka o kreatywności w życiu jest naprawdę o tym,...

Aga | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Mój wzrok zatrzymał się na okładce. Nie do końca wiedziałam, że wnętrze kryje poradnik, jednak starałam się nie nastawiać negatywnie i dać mu szansę. Miałam nadzieję, że mi się spodoba i wniesie coś wartościowego do mojego życia. Czy faktycznie tak się stało?

'Słowo 'kreatywność' przywodzi na myśl wiele pozytywnych skojarzeń. Jego znaczenie ociera się o nasze odczucie zdolności tworzenia i pragnienie pozostawienia po sobie trwałego śladu.'

Kajsa Ingemarsson jest autorką wielu powieści, chociaż ja osobiście spotkałam się z jej nazwiskiem dopiero w przypadku tej książki. 'Magiczna iskra' jest poradnikiem motywującym z naciskiem na kreatywność i odkrycie jej w sobie. Autorka chciała uświadomić czytelnika, że każdy w mniejszym lub większym stopniu jest człowiekiem kreatywnym i należy ją w sobie odnaleźć, aby życie i podejmowane decyzje były łatwiejsze i przyjemniejsze.

'Ślad każdego człowieka jest unikatowy i ma znaczenie. Stanowi nieodzowną część całości wzoru, który jest...

books_holic | 2018-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2018

Zbiór przesłań, mających na celu zmotywowanie czytelnika do zmian na lepsze. „Magiczna iskra” zawiera inspiracje i krótkie opowieści, a każdy rozdział jest kolejną lekcją o okrywaniu w sobie tytułowej magicznej iskry. To książka, która ma nam pomóc stawić czoła własnym ograniczeniom.
Nie jestem fanką poradników i raczej sceptycznie jestem nastawiona do tego, że mogą wpłynąć jakoś na mojego życie i zmienić postrzeganie świata. Prawdę powiedziawszy, „Magiczna iskra” to pierwsza książka tego gatunku, jaką przeczytałam i miała być moim małym eksperymentem. To właśnie ona miała mi pokazać czy strony zapełnione przesłaniami mogą wpłynąć na moje spojrzenie na świat.
„Magiczna iskra” nie była dla mnie lekturą na raz, ale może tak już jest z poradnikami – jak mówiłam, to mój pierwszy raz. I choć książka nie liczy sobie nawet 300 stron, czytało mi się ją bardzo powoli. Może byłaby to lepsza lektura dla mnie do podczytywania, ale nie potrafię czytać kilku książek jednocześnie, więc musiałam...

Katarzyna | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

„… Odważ się uchylić drzwi temu, co jest większe, tajemnicze i czego nie da się w pełni wytłumaczyć czy zrozumieć …”

Iskra zazwyczaj wznieca płomień. To ciepło, radość i gorąca atmosfera. Życie czasami bywa magiczne, ale i wymaga, by temu szczęściu trochę pomóc. Dać szansę i otworzyć się na nowe możliwości. Przyznam szczerze, że wiele osób coraz częściej docenia tego typu książki.

Autorką publikacji jest Kajsa Ingemarsson, bestsellerowa szwedzka pisarka, która urodziła się w 1965 roku. Jej powieści nawiązują do problemów, z którymi ludzie borykają się na co dzień, a w szczególności są to kobiety - odbierane za słabe i nieprzystosowane. Trylogia Droga Serca, zapoczątkowana w 2013 roku wyznacza według znawców nowy kurs jej pisarstwa, ukierunkowany rozwój osobisty i badania ludzkiego potencjału. Na swoim koncie ma także powieść pt. „Żółte cytrynki”, którą również mam zamiar przeczytać w najbliższym czasie. Tu czytelnik poznaje Agnes i jej perypetie związane z odrzuceniem zalotów...

angela | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

"Magiczna iskra" to książka, a raczej poradnik o życiowym budowaniu kreatywności. Autorka skupiła się na tym jak krok po kroku powinniśmy dążyć do wewnętrznej harmonii oraz budowania sobie celów.
Według tej książki, każdy z nas, czytelników, znajdzie swoją drogę, którą powinnien się kierować by zachować wewnętrzny spokój. Jak dla mnie przekaz w tym poradniku nie jest jasny i nie każdy go zrozumie. Wiele osób będzie widzieć siebie w kilku perspektywach, a co za tym idzie? - kilku kreatywnych osobowościach.
Podsumowując poradnik ten pewnie zainspiruje nie jedną osobę, ale jednak nie mnie. Był dla mnie ciężkim zawirowaniem drogowym.

Moja ocena: 4/10