Nieśmiertelny Iron Fist #1: Opowiiść ostatniego Iron Fista

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Nieśmiertelny Iron Fist (tom 1)
Wydawnictwo: Mucha Comics
Immortal Iron Fist #1
9788361319962
komiksy
Wkp

Daniel Rand – osierocony w dzieciństwie i wychowany w zaginionym mieście K’un-Lun – powrócił do Ameryki jako Iron Fist, mistrz sztuk walki. Kung-fu nie pomoże mu jednak odnaleźć się we współczesnym świecie. Iron Fista ścigają władze, z kolei Daniel Rand nie radzi sobie z kierowaniem odziedziczoną korporacją, wycenianą na miliardy dolarów. Młody wojownik usiłuje nie tylko przetrwać, ale także odnaleźć siebie. Nie będzie to łatwe, szczególnie gdy okaże się, że licząca setki lat tradycja Iron Fista kryje sekrety, o jakich mu się nie śniło. Poznajcie je wszystkie w tej widowiskowej opowieści o sztukach walki, którą stworzyli Ed Brubaker, Matt Fraction i David Aja. Gościnnie pojawią się Daredevil, Luke Cage, Misty Knight i Colleen Wing.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Immortal Iron Fist #1-6 oraz Civil War: Choosing Sides #1.

źródło opisu: http://muchacomics.com/pl/p/Immortal-Iron-Fist-tom-1/188

źródło okładki: http://muchacomics.com/pl/p/Immortal-Iron-Fist-tom-1/188

Przemek Skoczyński | 2018-03-31
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 31 marca 2018

W krótkim czasie wydano u nas sporo dobra o superbohaterach. Świetne runy o Daredevilu i Jessice Jones, niezły Hawkeye i teraz Iron Fist. Fraction nie próbuje zgłębiać psychiki swojego bohatera jak to robi Bendis z Murdockiem, ale nie sprowadza też superhero na ziemię, co było głównym zamysłem opowieści o Clincie Bartonie. "Niesmiertelny Iron Fist" to typowa marvelowa naparzanka ze wschodnimi pseudomądrościami, walkami i ciągłą akcją, a jednak to co w streszczeniu brzmi co najmniej głupio, w realizacji sprawdza się tym razem w 100%. Aja znowu świetnie rysuje i robi niezły, nieco mroczny retro klimat. W przerywnikach zgłębiających przeszłość, wspomagają go inni artyści i wtedy jest zdecydowanie gorzej, ale nie wpływa to znacząco na odbiór. Fraction ma ten dar, że tworzy opowieści lekkie, ale bardzo angażujące czytelnika. Dialogi są dynamiczne i zgrabne, przez co komiks praktycznie czyta się sam. Świetna rozrywka.

AliEns00 | 2018-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2018

Świetny urodzinowy prezent.
Dostałem pierwszy tom przygód Iron Fista wydanych przez Muchę Comics i postanowiłem zapoznać się z nim w pierwszej kolejności.
Ed Brubaker stworzył prostą lecz angażującą historię, która wprowadza też delikatnie mistycyzm Kung-Fu oraz tajemniczego miasta K'un-Lun.
David Aja tworzy wraz z kolorystami świetną szatę graficzną, mroczne widoki Nowego Jorku, ciekawe aranżacje pojedynków oraz fajny desing Iron Fistów. Wspierający go artyści odpowiedzialni są głównie za części dotyczące dawnych poprzedników Dannego Randa i ich styl niestety nie pasuje do głównego twórcy, jest przeważnie zbyt cartoonowy, choć niektóre z prac trzymają wysoki poziom.
Album spodobał mi się, chętnie sięgnę po kolejne odsłony przygód Żelaznej Pięści.

leopold | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Pierwszorzędna naparzanka jest dużo akcji trochę genezy Iron Fista i odwołania do kulowej już Wojny Domowej. Bardzo dobrze się to przyswaja nie ma czasu na nudę. W komiksie przewijają się goście Luke Cage, Misty Knight, Matt Murdock budując specyficzny klimat tamtych wydarzeń i nagonki na superbohaterów, którzy działają po za ustawą nakazującą rejestrację osób z supermocami. Pozostaje poczekać na kolejne tomy przygód Żelaznej Pięści. Polecam. 8/10

Chris3z8 | 2017-12-14

Typowy Marvel. Byle dużo akcji, niewymagającej rozrywki i humoru, nawet kiedy nie pasuje.

Wkp | 2017-09-27
Przeczytana: 30 września 2017

Żelazną pięścią!
Iron Fist nie jest najpopularniejszym z bohaterów Marvela, dlatego też w naszym kraju, choć tradycja wydawania komiksów tego wydawnictwa liczy już niemal trzy dekady, postać ta zadebiutowała dopiero w czerwcu 2016 roku. Było to na łamach albumu Marvel Team-Up: Spider-Man, gdzie poznaliśmy finał jego losów, który na łamach tej serii dopisał Chris Claremont po tym, jak samodzielny tytuł z Żelazną Pięścią został zamknięty. Potem w ramach WKKM otrzymaliśmy Iron Fist: Poszukiwanie Colleen Wing, a także debiut (i zarazem origin) postaci w albumie Początki Marvela: Lata siedemdziesiąte i Power Man and Iron Fist w jednym z numerów serii Superbohaterowie Marvela poświęconym temu pierwszemu.

Teraz nadszedł czas na nieco nowsze przygody, wszystko dzięki wydawnictwu Mucha Comics, które wydało je na fali zainteresowania postacią ze względu na seriale Netflixa, w których się pojawia. I trzeba przyznać, że także to oblicze bohatera wypada znakomicie – może dlatego, że...