Instrukcja obsługi meżczyzny

poradniki
Wydawnictwo AA
2014-01-01
2014-01-01

Książeczka właściwie, na 1 dzień. Czyta się szybko i lekko (forma pytań i odpowiedzi),choć treść głęboka w swojej prostocie, czyli to, co lubię najbardziej - minimum słów, maksimum treści, bez zadęcia. Do trzymania w domowej kolekcji i wracania do niej przez wszystkich członków rodziny.

Czy faceci są naprawdę tak bardzo skomplikowani, że trzeba czytać instrukcje ich obsługi? Niekoniecznie. Mnie akurat zaciekawił tytuł i punkt widzenia autora. Książka na godzinę, ma formę tzw. odpytywanki - pytanie i odpowiedź. Pytania różne; od strasznie banalnych, niczym z czasopisma dla nastolatek pt. Bravo Girl po bardziej złożone. Gdyby ktoś zaciekawił się tylko pytaniami, faktycznie, szybka decyzja.... nie czytam. Jednak uważam, że skoro to nam nie zaszkodzi, to dlaczego by nie. Jeśli jednak podejmiecie decyzję, że nie warto jej czytać, mam dla Was esencje tego co najbardziej "odżywcze".

*"Mężczyzna powinien sam o sobie decydować. Powinien mieć poczucie własnej wartości. Powinien też przedkładać odpowiedzialność nad przyjemność, bo odpowiedzialność to najbardziej męska cecha".
*"Jeżeli dojrzałości nie wyniesie się z gniada rodzinnego, potem samemu trudno ją osiągnąć".
*"...powściągliwość rodzi prawdziwe przywiązanie".
*"Mężczyzna nie musi być piękny, musi być przystojny".
*"Upodobania mężczyzny zależą od poziomu jego intelektu, potrzeb, akceptacji siebie i wielu podobnych rzeczy".
*"męskość- opanowanie, samodzielność, dojrzałość, poświęcenie się i rycerskość".
*"Wybitnie rozwinięty intelekt kobiety nie zawsze da się pogodzić z pełnym oddaniem się mężowi i całej rodzinie".
*"Honor zaś męski nakazuje, by być przynajmniej dobrym rzemieślnikiem, jeśli aktualnie nie da się być artystą". To moje ulubione, choć ja nie akceptuje półśrodków :-)
*"Gdzie się kocha tam się nie pracuje, a jeśli się pracuje, kocha się i pracę".

Uwagi na temat mężczyzn... :) Fajne, mądrze napisana "instrukcja". Zmienia postrzeganie wielu spraw, co najważniejsze (według mnie w takich książkach) daje do myślenia. Doskonała zarówno dla Pań jak i dla Panów. Odradzam zabierać ją na dłuższą wyprawę, bo czyta się ją "za jednym zamachem" :)

Nie powiem, mądrze brat opowiada. Ale jakoś to takie krótkie, wybiórcze, wyrywkowe... przeczytałam w godzinę. Miałam nadzieję na coś dłuższego.

Książka posiada wiele cennych informacji na temat mężczyzn:) Jak z nimi rozmawiać i czego oczekiwać:

Właściwie to takie 5,5.
Mała książeczka, ciekawa rozmowa, ale mam pewien niedosyt.

Właściwie to takie 5,5.
Mała książeczka, ciekawa rozmowa, ale mam pewien niedosyt.

• 2017
  • 2010
  • BIBLIOTEKA ŁOMŻA
  • Psychologia
  • Moje
  • Przeczytane 2018 (19)
  • LITERATURA FAKTU

Dodaj cytat z książki Instrukcja obsługi meżczyzny