Jedna minuta dla samego siebie.

Wydawnictwo: Centrum
The One Minute Manager
978-83-602-8082-9
psychologia, samorozwój,
poradniki

Książka ta jest wyjątkowa, gdyż dotyka najgłębszych regionów ludzkiej egzystencji. Napisana jest przy tym w sposób najprostszy z możliwych. Czasami stwierdzamy, że najistotniejsze sprawy naszego życia, to właśnie te drobne, proste kwestie, na które zapomnieliśmy zwracać uwagę, a których korekta może przynieść wielkie, a nawet wspaniałe rezultaty. Stara mądrość mówi - rzeczy proste to rzeczy prawdziwe, genialne. Mówi, że prosto wyrażają się jedynie najwybitniejsi.
Przeżywamy swoje życie z minuty na minutę. Czy czas wydaje nam się zbyt ważny, by poświęcać go samym sobie? Autor światowych bestsellerów, doktor Spencer Johnson, prezentuje swoją metodę Jednej Minuty dla Samego Siebie, w której przedstawia proste sposoby docierania do tego, co w nas najlepsze:
Radość płynąca z poczucia spokoju wewnętrznego i równowagi
Dobrze rozumiana troska o siebie oraz zachęcanie innych, by podążali tą samą drogą
Praktyczne i rozsądne podejście, które charakteryzuje wszystkie książki doktora Johnsona, pokazuje, jak poświęcanie jednej minuty samej sobie w ciągu dnia może sprawić, że nasze życie nabierze znaczenia i będzie dawało radość zarówno nam samym, jak i ludziom przebywającym w naszym otoczeniu.

kasiamaja | 2012-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

**Jedna Minuta poświęcana kilka razy dziennie na to, by przystanąc i przyjrzec się temu, co robię, przypomina jazdę samochodem i zatrzymywanie się przed znakiem stop. Ten znak pozwala mi dojechac bezpiecznie na miejsce przeznaczenia**

Johnson Spencer wie jak to działa, że jedna minuta może działac jak lek i byc rozwiązaniem naszych problemów z samym sobą. Polecam

Kasia | 2015-09-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2015

Spencer Johnson przedstawia w charakterystyczny dla niego sposób jak stać się szczęśliwym. Wszystkie jego książki(również ta), które miałam okazję przeczytać przedstawione są w postaci krótkich historii.

Nie wiem jak Wy ;) , ale ja potrzebuję czasem mocnego kopa, który postawi mnie na nogi, dlatego chętnie sięgam po opowieści Johnsona.
Mają prosty, ale prawdziwy przekaz.
W książce "Jedna minuta dla samego siebie" Johnson pokazuje drogę, po której przebyciu czujemy się szczęśliwsi ze sobą oraz z ludźmi nas otaczającymi. Brzmi banalnie... kolejna książka o "praniu mózgu" pomyślą niektórzy... ja jednak osobiście lubię ładować baterie z Johnsonem i pewnie pozostanę już jego fanką. Cieszę się, że są ludzie, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem by pomóc innym osiągnąć lub utrzymać harmonię w życiu!

Jameli | 2011-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2011

Moim zdaniem zbyt krótka i zbyt ogólna... trochę taki amerykański poradnik - 3 kroki do szczęścia. Zawiera parę trafnych sformułowań, ale opisanych w bardzo ogólnikowy sposób. Plus za to, że autor faktycznie chciał z tego zrobić takie mini przypomnienie w trudnych chwilach, ale do mnie nie trafiło.
Książka zawiera ciąg przypowieści opisujących konkretne sytuacje i zawierających morał - raczej mnie ten styl denerwował niż ułatwiał czytanie...

Marta | 2012-11-02
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Książka jak dla mnie - słaba. Generalnie lubię różne przypowieści czy opowiadania ale tutaj akurat ta forma mnie nie przekonała. Miałam wrażenie, że w kółko czytam to samo zdanie - dbaj o siebie, dbaj o siebie, dbaj o siebie a wszystko się ułoży i ty, i inni będziecie dzięki temu szczęśliwi. Dobrze, że ją wypożyczyłam a nie kupiłam :-)

Bella Grek | 2012-02-01

chcesz się rozwijać jako człowiek to czytaj ...

mariola | 2016-10-25
Szymon | 2016-01-04