Podróż pragnień

Tłumaczenie: Jan Muranty
Wydawnictwo: Logos
The journey of desire. searching for the life we've only dreamed of
poradniki

W Podróży pragnień John Eldredge pisze: "Wszyscy doświadczamy tego samego dylematu - tęsknimy za prawdziwym życiem, ale nie jesteśmy pewni, gdzie je znaleźć. Zastanawiamy się, czy je w ogóle znajdziemy, a jeśli tak - czy potrafimy zatrzymać je na stałe... Dni życia przychodzą jak zagadka, a naszym świadectwom urodzenia nie towarzyszą odpowiedzi. Musimy wyruszyć w podróż, by znaleźć życie dla nas drogocenne. A przewodnikiem, jakiego nam dano, są pragnienia głęboko ukryte w naszym wnętrzu - pragnienia, które często przeoczamy lub mylimy z czymś innym, a nawet usiłujemy zlekceważyć".

Niektóre nurty Kościołów chrześcijańskich zdają się nauczać ludzi, by uśmiercali pragnienia, i nazywają to świętością. Eldredge jednak stwierdza: "Chrześcijaństwo nie jest zaproszeniem, by stać się osobą moralną. Nie jest to program, który ma nas doprowadzić do porządku lub zreformować społeczeństwo... W swojej istocie chrześcijaństwo zaczyna od zachęty, by poczuć pragnienie".

W książce, którą przekazujemy Czytelnikowi, autor zachęca nas do odkrycia na nowo danych nam od Boga pragnień, byśmy mogli znów wyruszyć na poszukiwanie życia, o jakim niegdyś marzyliśmy.

źródło opisu: http://www.tolle.pl/pozycja/podroz-pragnien

Magdalena | 2011-01-15

Książka ta zmieniła moje spojrzenie na rzeczywistość. Przypomina nam we wspaniały sposób, że kiedy oddaliśmy życie Jezusowi, nasze życie trwa wiecznie i że nawet te pragnienia i obietnice Boże wobec naszego życia, które się nie wypełniły w naszej doczesności, zostaną wypełnione w trudnej dla nas do wyobrażenia, ale bardzo realnej przyszłości. Pełna Bożego Słowa i wspaniałych świadectw, książka ta daje ogromną nadzieję, pokazuje piękny obraz Boga i rozszerza naszą perspektywę.

BiG_m | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Jeśli pragniesz, Twoje potrzeby są niezaspokojone, mimo miliona podejmowanych prób, nie możesz się nasycić.. to ta książka jest dla Ciebie.
Bóg stworzył Cię dla samego Siebie, a my dając się zwieźć szatanowi, szukamy szczęścia poza Nim. Ale rozwiązanie problemu wcale nie jest takie proste..
Trudna, głęboka książka, jak wszystkie Eldredge'a. Polecam.

katecz | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Od czasu do czasu pojawia się we mnie tęsknota trudna do uspokojenia. Tęsknota, która niesie ze sobą pewnego rodzaju ból. I w takim właśnie momencie życia sięgnęłam po „Podróż pragnień” (bardzo zresztą polecaną przez wielu różnych znajomych). Byłam przekonana, że muszę coś zrobić, np. wyjechać w daleką podróż; coś zmienić w swoim życiu, by ukoić tą tęsknotę, by zaspokoić to pragnienie. Autor ma jednak inny pomysł…

Czasami zaskakująca! Nie mogłam przestać rozmyślać nad tym, co napisał Eldredge. Nie mogłam przestać jej czytać. Czytelnik znajdzie tu wiele wskazówek i przykładów. M.in. jak poznać własne pragnienia, bo czasem sami już nie wiemy, czego tak naprawdę chcemy. Pogubiliśmy się z upływem lat. Jak się modlić, by nasza modlitwa wyrażała pragnienie. Bo to nie ma być bezmyślne klepanie zdrowasiek. Mamy się też zawsze starać, wkładać w to co robimy nasze serce. Jednak nie poddawać się, nie popadać w rozpacz, gdy nam się coś nie uda, gdy nie zostaniemy docenieni. Ponieważ jesteśmy...

Matea | 2013-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2013