Instrukcja obsługi mężczyzny

Wydawnictwo: Nemrod
mężczyzna, płeć
poradniki
Ula

"Jako mężczyzna w sposób naturalny bardziej lgnę do kobiet. Ale z mężczyznami też mam niezły kontakt" - mówi o. Leon Knabit. Po sukcesie książki Kogo kochają kobiety? znany tyniecki mnich pisze książkę o mężczyznach. Ponownie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z rozmów z ludźmi. Zmierza się z każdym tematem, nie unika odpowiedzi na trudne pytania. Udowadnia, że nie da się mówić o mężczyznach, zapominając o kobietach.

źródło opisu: Wydawnictwo Nemrod, 2010

źródło okładki: http://www.nemrod.pl/

ewka_beer | 2015-05-10
Przeczytana: 07 maja 2015

Czy faceci są naprawdę tak bardzo skomplikowani, że trzeba czytać instrukcje ich obsługi? Niekoniecznie. Mnie akurat zaciekawił tytuł i punkt widzenia autora. Książka na godzinę, ma formę tzw. odpytywanki - pytanie i odpowiedź. Pytania różne; od strasznie banalnych, niczym z czasopisma dla nastolatek pt. Bravo Girl po bardziej złożone. Gdyby ktoś zaciekawił się tylko pytaniami, faktycznie, szybka decyzja.... nie czytam. Jednak uważam, że skoro to nam nie zaszkodzi, to dlaczego by nie. Jeśli jednak podejmiecie decyzję, że nie warto jej czytać, mam dla Was esencje tego co najbardziej "odżywcze".

*"Mężczyzna powinien sam o sobie decydować. Powinien mieć poczucie własnej wartości. Powinien też przedkładać odpowiedzialność nad przyjemność, bo odpowiedzialność to najbardziej męska cecha".
*"Jeżeli dojrzałości nie wyniesie się z gniada rodzinnego, potem samemu trudno ją osiągnąć".
*"...powściągliwość rodzi prawdziwe przywiązanie".
*"Mężczyzna nie musi być piękny, musi być...

Shoshana25 | 2014-12-05
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Uwagi na temat mężczyzn... :) Fajne, mądrze napisana "instrukcja". Zmienia postrzeganie wielu spraw, co najważniejsze (według mnie w takich książkach) daje do myślenia. Doskonała zarówno dla Pań jak i dla Panów. Odradzam zabierać ją na dłuższą wyprawę, bo czyta się ją "za jednym zamachem" :)

Marta Biesiekierska | 2011-09-14

Nie powiem, mądrze brat opowiada. Ale jakoś to takie krótkie, wybiórcze, wyrywkowe... przeczytałam w godzinę. Miałam nadzieję na coś dłuższego.

mad | 2012-04-05

Książka posiada wiele cennych informacji na temat mężczyzn:) Jak z nimi rozmawiać i czego oczekiwać:

Mouse | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016