Smakowite drzewa

Wydawnictwo: Pascal
Kasia_Sarna

Od lat suszę kwiaty lipy na ziołowy napar, zbieram kwiaty bzu na syrop i nalewkę, chętnie kulinarnie wykorzystuję młode pędy sosny. Mimo to po lekturze Smakowitych drzew czuję, że jak dotąd ominęło mnie najlepsze! Mam ochotę z miejsca spakować koszyk oraz nożyce i ruszyć do lasu w poszukiwaniu smakołyków! Czekam na klonowe noski i pąki lipy, by zakisić je i podawać do ulubionych dań, wypatruję listków klonu na domową fermentowaną herbatkę i już nie mogę się doczekać wiosny. Młode listki lipy i brzozy będę dodawać do sałatek codziennie!
Dominika Wójciak, autorka książek kulinarnych (Sezonowe warzywo, Ziarno).

Autorka Jadalnych kwiatów i Pysznych chwastów po raz kolejny zaskakuje potrawami z darów dzikiej natury! Tym razem proponuje niepowtarzalne przepisy na dania z drzew.

Spróbuj marynowanych szyszek, bukowej nutelli czy lipowych lodów. Ugotuj brzozowe risotto, upiecz chleb z żołędzi i zrób keczup z głogu. Zaskocz swoich gości oryginalnymi daniami prosto z lasu.

Otwórz się na nowe doznania i sprawdź, jak smakowite mogą być drzewa.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: pascal.pl

MakDa | 2017-10-22
Przeczytana: 18 października 2017

Myślałam że w kuchni już nic mnie nie zaskoczy. Jak bardzo się myliłam. Małgorzata Kalemba-Drożdż odkryła dla mnie kompletnie nowe horyzonty kulinarne. Nie sądziłam, że TAKIE rzeczy można jeść. Piękna szata graficzna, solidna oprawa i niesamowite pomysły na dania sprawiają, że to prawdziwa perełka wśród książek kucharskich. POLECAM!

Kacper | 2019-03-30
Przeczytana: 01 kwietnia 2019