Jadalne kwiaty. 178 przepisów na dania z kwiatów

Okładka książki Jadalne kwiaty. 178 przepisów na dania z kwiatów
Małgorzata Kalemba-Drożdż Wydawnictwo: Pascal kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
2016-03-30
2016-03-30
kwiaty

Publikacja jest pięknie, starannie wydana. Pobudza wyobraźnię i zachęca do kulinarnych eksperymentów z kwiatami w roli głównej. A do tego: książka dostarcza dawki cennej wiedzy!

Mnóstwo przepisów na dania z kwiatów, liczne ciekawostki, ładna oprawa graficzna… Według mnie to idealna książka dla wielbicieli dobrej kuchni, przyrody oraz odkrywania nowych smaków.

Czytałam wersję rozszerzoną i ją szczerze polecam. Więcej na blogu:
ocznica.pl/recenzja-jadalne-kwiaty-malgorzata-kalemba-drozdz/.

Czytałam...

Niesamowita książka! Piękna, kolorowa i niezmiernie ciekawa. Wydawało się, że w kulinariach widzieliśmy już wszystko, tym czasem autorka "Jadalnych kwiatów" otwiera przed czytelnikami kompletnie nieznane pola do eksploatacji. Ogromnym plusem książki jest systematyka i porządek prezentowanej treści. Bardzo obszerny wstęp dokładnie porusza wszystkie kwestie, które trzeba i warto wiedzieć o kwiatach jadalnych. Następnie jest część kulinarna, gdzie każdy kwiat ma swoją metryczkę zawierającą zdjęcie z natury, opis smaku, propozycje podania, miejsca zbioru. Spod fachowych sentencji przebijają się czasami bardziej osobiste uwagi, które zdradzają, że autorka jest prawdziwą pasjonatką. Kwiatom towarzyszą przepisy pokazujące przykładowe zastosowanie danego kwiatu. Przepisy wydają się raczej proste w wykonaniu, nie są zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych kucharzy. Zdjęcia ilustrujące potrawy są piękne i zachęcające. Pomimo iż nie są to fotografie profesjonalne, to nie można im odmówić uroku i apetyczności. Widać, że są to prawdziwe dania przeznaczone do jedzenia, a nie przestylizowane twory wymyślone w studio fotograficznym.
Na wiosnę wypada się zakochać, a ja zakochałam się w tej książce. Są w niej pasja, wiedza i piękno.

Dodaj cytat z książki Jadalne kwiaty. 178 przepisów na dania z kwiatów