Biały rój

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

ziemia. Rok 2207. Astronom Benon Haywick odkrywa na tle Mgławicy Andromedy rozciągnięty na miliony kilometrów obłok lodowych brył, lecących z ogromną prędkością w kierunku ziemi. z obliczeń wynika, że rój uderzy w powierzchnię planety za około sto lat. Tyle czasu ma ludzkość, by przygotować się na odparcie kataklizmu.

WojteK | 2013-10-02
Przeczytana: 2013 rok

Liche, przeciętne sci-fi, drobne, cząstkowe elementy cyberpunku i fantasy. Taka bzdurka do przeczytania w dwa dni. Bohaterowie nie zapadli mi w pamięć a i sama akcja wlecze się, nudzi i rozwiązuje dopiero w 20 ostatnich stronach. Szkoda, że tak późno bo ma się wrażenie że większość książki to tylko rozpoczęcie a zakończenie jest tak naprawdę rozwinięciem. Koniec mało wyraźny. Ostatnia akcja trzyma poziom ale równie dobrze mogłaby być w środku książki. Przeczytałem, z trudem, ale przebrnąłem. Oczekiwałem większego potencjału, akcji z tytułowym "Białym rojem" no i jak sprawdzi się pomysł doktorka w praktyce. Niby wiemy, że coś z tego może wyjść ale nie wiemy nic na pewno. Szkoda.

Mateusz Skoczek | 2011-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 08 marca 2011

Widząc ocenę książki spodziewałem się czegoś gorszego, ale wcale nie było tak źle.
Dość interesująca wizja przyszłości i wielka szkoda, że autor nie opisał nam bardziej tego świata jak i jego historii, bo naprawdę ciekawy jestem jak doszło do tego, że świat podzielony jest na latyfundia, a sporą część terenów należących obecnie do USA, zajmuje państwo Czarnoskórych, które bardziej przypomina dzikie plemię afrykańskie niż cywilizowaną społeczność.
Ogólnie odczuwam wielki niedosyt, bo zapowiadało się ciekawie, a wyszło z tego dość zwykłe czytadło. Kilka ciekawych pomysłów, ale jakby autor nie potrafił ich rozwinąć i ująć w jedną zgrabną całość.

Anvariel | 2011-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Nie, nie i jeszcze raz nie. Tej książce czegoś zabrakło. Fabuła niby ciekawa. Wykonanie niby całkiem niezłe. Ale całokształt mizerny. Skończyłam ją nieco na siłę, całkowicie nie zainteresowana tym co tak naprawdę się wydarzy. Z bólem muszę stwierdzić, że zmarnowałam kasę, niestety.

kserkses | 2016-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2016

No jakoś szału nie było :). Ciekawe pomysły, interesujce wątki... No i tyle :D

ukyo | 2010-09-27
Przeczytana: grudzień 2008

Rozczarowałem się i to bardzo. Jeśli opisać książkę jednym słowem to należy użyć słowa bieda. Początek dziwny, później niby lepiej, ale czytać się tego zwyczajnie nie chce.

Arek Hauzer | 2016-02-08

Nie dałem rady... W "jednej chwili" wszystko się stało wnerwiła mnie i cisnąłem ją na półkę...

Sławomir Marek | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Nie polecam. Wizja przyszłości dosyć ciekawa, ale nic poza tym. Akcja bez sensu (z wciskanymi kawałkami w rodzaju walki człowieka z przerośniętymi krabami, czy pojawiającą się jako deus ex machina Anitą). Bohaterowie jacyś tacy niedorozwinięci umysłowo.
I sam pomysł na ratowanie ludzkości, moim zdaniem bez sensu, ładu i składu

chasis | 2013-09-01
Przeczytana: 2013 rok

Słaba książka. Fabuła się nie klei, bohaterowie nie wiedzą o co chodzi, a całość akcji toczy się jakby za ich plecami. Już z pierwszej strony książki dowiadujemy się, do czego fabuła ma prowadzić, ale nikt nie wyjaśnia nam ani po co, ani dlaczego, ani czemu nas ma to interesować. Nie polecam.

magia78 | 2016-09-08
Na półkach: Audiobooki, 2016, Przeczytane