Future crime
fantastyka, zbrodnia, kara

W przyszłości najpewniej nie uwolnimy się od przestępców, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto zapragnie omijać przyjęte normy współżycia międzyludzkiego i złamać prawo termodynamiki - czyli dostać coś za nic. W tej książce spotkasz, drogi Czytelniku, całą plejadę przestępców z bliskiej i odległej przyszłości. Zbrodnia, łuny palących się domów, rewolucja, gangi młodocianych. Zmuszanie do uległości - oto tematy tych opowiadań.
Zbiór opowiadań, w którym znalazły się:

* Brillo
* Test na orbicie
* Uciekaj!

Ewangelista | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, Sci-fi

Rewelacyjna książka ukazująca różne aspekty zbrodni. Bardzo zróżnicowane opowiadania o tej mroczniejszej stronie natury człowieka. Poniżej skrót co nas czeka w tym zbiorze:

1. Miasto Ciemności - Opowiadanie o kontrolowanym społeczeństwie oraz mieście, które jest zamknięte przez większą część lata i otwierane tylko na krótki czas. Mieście, które daje możliwość wyszaleć się tej kontrolowanej części społeczeństwa. Co jednak dzieje się przez ten czas, gdy miasto nie jest czynne? Opowiadanie daje nam na to odpowiedź.

2. Smok Vince'a - Zabawna i baśniowa opowieść o tym jak z pomocą magicznego przyjaciela, można dojść do stanowiska Dona mafii i jakie są konsekwencje takiej pomocy.

3. Brillo - Czy roboty mogą kiedyś zastąpić ludzi? Te pytanie przewija się od dziesiątek lat. "Brillo" próbuje stawić czoła temu pytaniu, prezentując nam zmechanizowanego policjanta. Jak cyborg poradzi sobie w mieście, które przy analizie zbrodni potrzebuje elastycznego myślenia?

4. Poza czasem - Jedni mrożą...

Kamil Misztal | 2013-12-30

Pierwsze spotkanie z Ben Bova. Warto przeczytać.

Fajny zbiór opowiadań. W szczególności o smoczycy:).

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22