Michał Grażyński (1890-1965). Sylwetka polityka

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Elevander

Autor pisze lekko, lecz precyzyjnie, a że temat pracy i prezentowany jej bohater są iście frapujące, całość jest pozycją autentycznie fascynującą. Książka ta to oparta na rzetelnych badaniach naukowych, ale jednocześnie popularna i przystępna dla przeciętnego czytelnika biografia polityczna Michała Grażyńskiego - wojewody śląskiego, powstańca śląskiego, działacza niepodległościowego, piłsudczyka, przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego, przeciwnika hitleryzmu, ministra, następnie emigranta politycznego, słowem - polityka rangi ogólnopolskiej.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=----7116

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=----7116