Samouczek polsko-angielski

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy TOTUS
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Samouczek polsko-angielski
poradniki

Samouczek języka angielskiego z wieloma lekcjami i zasadami podstawowymi gramatyki języka angielskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-08

W młodości uwielbiałem uczyć się języka angielskiego. Chodziłem na dodatkowe zajęcia oraz miałem dość dużo książek do nauki języka. Kilka zostało z tego okresu i te najciekawsze oraz najlepsze stoją na jednej z moich półek z książkami. Jedną z takich książek początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jest "Samouczek polsko-angielski", który regularnie wertowałem, przeglądałem i uczyłem się razem z nim.
Książka zaczyna się krótką przedmową redakcji pt. "Słówko do ucznia". Następnie znajdziemy informacje o abecadle, czyli alfabecie angielskim, przedimkach, podstawowe informacje o gramatyce języka angielskiego (wiadomości o rzeczowniku, czasowniku, przymiotniku, zaimku, przysłówku, przyimku, spójniku, wykrzykniku) oraz kilka informacji o składaniu zdań i trudnościach z wymową TH i W. Po tych wstępnych faktach samouczek zawiera 33 lekcje. Tytuły kolejnych lekcji: 1 - Rodzina i krewni, 2 - Przedmioty powszechnego użytku, 3 - Dom mieszkalny, 4 - Życie robotnika, 5 - Zmysły i części...

Na półkach