Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Mamania
Den långa vandringen
przyjaźń
Suishou

Przejmująca opowieść o dwojgu dzieciach, przyjaźni, smutku i radości.
Zapada zmrok. Kiedy na niebie pojawiają się pierwsze gwiazdy, najlepszy przyjaciel Adama, jego stary pies Rufus, wydaje ostatnie tchnienie. Po drugiej stronie morza wstaje dzień i powoli budzi się słońce. Właśnie wtedy Sonia wyrusza ze swoją kotką w długą wędrówkę.

źródło opisu: Wydawnictwo Mamania

źródło okładki: Wydawnictwo Mamania

Ervisha | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Mam do tej książki mieszane uczucia. To poprawnie napisana opowieść o miłości, stracie, tęsknocie, marzeniach a także prawdziwej przyjaźni. Skłania do refleksji nad istotą życia, jego kruchością oraz przemijaniem i tym, że w życiu zawsze może pojawić się zmiana na lepsze.

Z jednej strony podobała mi się bardziej od "Tyczki w Krainie Szczęścia" a także "Domie, który się przebudził", jednak z drugiej było się bez słów zachwytu. Nie chodzi schematyczność (motyw długiej wędrówki, pokonywanie przeszkód a w końcu dotarcie do celu) ani również o to, że całość jest przewidywalna do bólu i już od początku można przewidzieć jaki koniec będzie miała ta historia.
Po prostu nie poczułam tego "czegoś". Tak na prawdę opowieść nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle jej podobnych.

Po drugie nie jestem do końca przekonana zakończenia. Mnie również spotkało to co głównego bohatera opowieści i wiem co się wówczas czuje i jak długo smutek oraz pustka pozostają w sercu. Rozumiem, że autor...

zaczytanamamabooks | 2018-11-02

Autor Martin Widmark
Ilustracje Emilia Dziubak
Przełożył Marta Dybula
Wydawnictwo Mamania
Data Premiery 17.10.2018 r.
Oprawa twarda
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla samosi (dzieci w wieku: 6-101 lat)
Ocena ogólna wybitna
Książka „Długa Wędrówka” to kolejna propozycja jednego z najlepszych moim zdaniem, duetów ostatnich czasów. Najnowszy tytuł dołączył do Naszej biblioteczki i zajął miejsce obok niedawno recenzowanej książki „Dom, który się przebudził” oraz ,,Tyczka w Krainie Szczęścia”.
„Długa Wędrówka” to poruszająca opowieść o przyjaźni dwojga dzieci, opowiada o silnych emocjach jakimi są smutek i radość. Pokazuje małemu czytelnikowi, że życie jest czasem zaskakujące i przewrotne, a los nieraz odwraca się od nas, by po chwili sprzyjać nam znowu. Książka opowiada o sensie życia, porusza trudny dla wszystkich ludzi, nie tylko dla dziecka moment śmierci. Jeden z głównych...

aredhela | 2019-02-06
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Króciutka książeczka o tęsknocie i nadziei na lepsze jutro, o cyklu życia. Smutna historia okraszona przepięknymi ilustracjami.

Bajarka_opowiada | 2019-02-16

3:0 dla ilustratorki :)