Jestem kotem

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
I Am a Cat
Magdalena Korobkiewicz
Ag2S

Felek uważa, że jest kotem. Ale Lew, Gepard, Puma, Pantera i Tygrys mają inne zdanie na ten temat. Czy Felkowi uda się przekonać duże koty, że wszystkie są do siebie podobne bardziej, niż myślą?

„Jestem kotem” to mądra książka dla najmłodszych, która uczy, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy.

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

Aleksandra | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Cudowna!
“Jestem kotem” to przeurocza książeczka dla naszych najmłodszych. Kolorowe i zabawne ilustracje pomogą maluchom zrozumieć, że zawsze znajdziemy coś co nas łączy. Nawet jeśli od razu tych podobieństw nie widać.

“Jestem kotem” polecam każdemu z rodziców. Jestem pewna, że nawet maluszki 3+ będą pod ogromnym urokiem barwnych ilustracji. Zresztą my rodzice również – są przecudowne!

Mali_czytelnicy | 2018-04-13

www.maliczytelnicy.pl

Książka Jestem kotem w bardzo mądry i zabawny sposób porusza temat akceptacji.

Felek jest kotem, który chciał się zaprzyjaźnić z innymi kotami, ale Lew, Gepard, Puma, Pantera i Tygrys nie uważają, że należy on do ich rodziny. Przecież Lew ma grzywę, Gepard jest szybki, Puma wysoko skacze, Pantera śpi na gałęziach drzew, Tygrys jest pomarańczowy, a Felek jest mały, pulchny i niegroźny. Jednak gdy zaczęli wymieniać cechy wspólne okazało się, że koty mają to samo co oni, tylko mniejsze. Wszystkie widzą w ciemności, mają wąsy, długie ogony i wiele innych wspólnych cech. Zwierzęta ze zdziwieniem przyznały, że kot rzeczywiście należy do ich rodziny i szybko zaakceptowały go jako jednego ze swoich. Świetnym pomysłem jest użycie kotów jako bohaterów książki, na pierwszy rzut oka małe kotki znacząco różnią się od tych większych, ale jak się szybko okazuje mają wiele cech wspólnych. Historia bardzo prosta, ale z przesłaniem.

Jestem kotem to bardzo mądra książka,...

Belcia70 | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Kocham książki dla dzieci a ta o kotach była urocza i zabawna :)

Ewa318 | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019