Jestem kotem

32 min.
Magdalena Korobkiewicz
Magdalena Korobkiewicz

Okładka książki Gwiazdka z nieba Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Gwiazdka z nieba Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Na zawsze przyjaciele Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Na zawsze przy... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Mama Hélene Delforge, Quentin Gréban
Mama Hélene Delforge, Qu...
Okładka książki Najlepsza zupa na świecie Mar Ferrero, Susanna Isern
Najlepsza zupa... Mar Ferrero, Susann...
Okładka książki Długa wędrówka Emilia Dziubak, Martin Widmark
Długa wędrówka Emilia Dziubak, Mar...

Czytana przez nas po wielokroc. Tekstu na stronie nie jest duzo, ale ilustracje dopelniaja tresc. Czasem nie trzeba wielu slow, aby trafic w sedno! Rewelacyjna ksiazka dla dzieci, zwlaszcza dla tych, ktore czuja sie czasem niepewnie we wlasnej skorze. Polecam goraco!

Prosta, mądra i wywołująca uśmiech historyjka dla wszystkich. Pięknie ilustrowana. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli kotów.

O odnajdywaniu miejsca swojego miejsca w przestrzeni. Felek to mały kotek, który w trakcie porównywania z innymi kotami odkrywa, że też jest kotem :) O akceptowaniu różnic, tolerancji i szukaniu wśród innych (nie tylko fizycznie) tego co nasz łączy.

Kocham książki dla dzieci a ta o kotach była urocza i zabawna :)

Kocham książki dla dzieci a ta o kotach była urocza i zabawna :)

www.maliczytelnicy.pl

Książka Jestem kotem w bardzo mądry i zabawny sposób porusza temat akceptacji.

Felek jest kotem, który chciał się zaprzyjaźnić z innymi kotami, ale Lew, Gepard, Puma, Pantera i Tygrys nie uważają, że należy on do ich rodziny. Przecież Lew ma grzywę, Gepard jest szybki, Puma wysoko skacze, Pantera śpi na gałęziach drzew, Tygrys jest pomarańczowy, a Felek jest mały, pulchny i niegroźny. Jednak gdy zaczęli wymieniać cechy wspólne okazało się, że koty mają to samo co oni, tylko mniejsze. Wszystkie widzą w ciemności, mają wąsy, długie ogony i wiele innych wspólnych cech. Zwierzęta ze zdziwieniem przyznały, że kot rzeczywiście należy do ich rodziny i szybko zaakceptowały go jako jednego ze swoich. Świetnym pomysłem jest użycie kotów jako bohaterów książki, na pierwszy rzut oka małe kotki znacząco różnią się od tych większych, ale jak się szybko okazuje mają wiele cech wspólnych. Historia bardzo prosta, ale z przesłaniem.

Jestem kotem to bardzo mądra książka, zwraca uwagę na problem inności i wykluczenia. Pokazuje, że nie powinniśmy nikogo odrzucać czy za szybko oceniać, wszyscy się czymś różnimy, ale mamy także wiele cech wspólnych. Powinniśmy pozbywać się uprzedzeń i  spróbować poznać, zrozumieć i zaakceptować tych 'innych'. Książka zawiera piękne ilustracje autorki, które idealnie oddają 'reakcje' zwierząt. Bardzo ważna i potrzebna książka.

www.maliczytelnicy.pl

Książka Jestem kotem w bardzo mądry i zabawny sposób porusza temat akceptacji.

Cudowna!
“Jestem kotem” to przeurocza książeczka dla naszych najmłodszych. Kolorowe i zabawne ilustracje pomogą maluchom zrozumieć, że zawsze znajdziemy coś co nas łączy. Nawet jeśli od razu tych podobieństw nie widać.

“Jestem kotem” polecam każdemu z rodziców. Jestem pewna, że nawet maluszki 3+ będą pod ogromnym urokiem barwnych ilustracji. Zresztą my rodzice również – są przecudowne!

Cudowna!

• Literatura dziecięca
  • Ukochane
  • Biblioteka
  • Literatura izraelska

Dodaj cytat z książki Jestem kotem